Nejhorší lyžařská sezóna v historii, tak hodnotí provozovatelé ski areálů letošní zimu. Většina z nich přišla o 95 % tržeb. Ústecký kraj si vyjednal mimořádné dodávky očkovacích vakcín proti covidu. Za ostatními kraji totiž v proočkovanosti zaostával.

Obsah dílu

Obyvatelé Vrbětic žádají o odškodnění

Četné a život ohrožující výbuchy obyvatelům Vrbětic poškodily majetek a ani na pozemcích už roky nemůžou hospodařit. Jediné odškodnění, které dosud dostali, přitom bylo 3100 korun za opakované evakuace.

Uskladnění munice z Vrbětic

Květná na Svitavsku – právě sem po explozích ve Vrběticích putovala před šesti lety většina nevybuchlé munice.

Praha chce od Ruska vrátit část Stromovky

Poslední události a česko-ruská diplomatická krize přiměly vedení hlavního města k výzvě a požadavku, aby Rusko vrátilo půl hektaru parku Stromovka, který zabralo v roce 1968 po invazi vojsk Varšavské smlouvy.

Dopravní nehody komplikovaly provoz v Česku

Na 14 hodin byla zablokovaná dálnice D1 v obou směrech - na 169. kilometru před Brnem u Domašova. V zúženém úseku se tam převrátil bulharský kamion naložený krabicemi s pivem. Nikomu se nic nestalo.

Uzavírka na jihu Čech na tahu do Rakouska

Na hlavním silničním tahu z Českých Budějovic do Rakouska začala uzavírka. Na obchvatu Velešína se opravuje vozovka a objížďka vede přímo skrz město.

Tři roky pro řidiče mustangu

3 roky vězení pro řidiče Vojtěcha Chauru, který v září 2019 u Špindlerova Mlýna usmrtil zástupce ředitele Vojenského zpravodajství brigádní generál Milana Jakubů.

Ztráty skiareálů a horských středisek

České hory se po covidem zmařené zimní sezoně připravují na letní sezonu. A věří, že jim aspoň částečně nahradí ztráty předchozích měsíců.

Hodnocení lyžařské sezony

V České republice funguje 450 lyžařských středisek, zaměstnávají 45 tisíc obyvatel, převážně z hor a podhorských oblastí. Do státního rozpočtu střediska ročně v minulých letech přinášela miliardy korun.

Kompenzace pro horská střediska a skiareály

Provozovatelé budou bojovat o přežití - a rozhodne se právě letos, zda budou schopni splácet své závazky. V zimní sezoně mohla lyžařská střediska fungovat jen mezi loňským 18. a 26. prosincem.

Očkování proti covidu-19

Aplikovaných bylo k dnešku něco přes 2,5 tisíce dávek vakcín. Obě dávky dostalo téměř 878 tisíc lidí. Každým dnem se teď očkuje přes 60 tisíc lidí - rekordní byl zatím minulý čtvrtek, kdy vakcínu dostalo 71 tisíc žadatelů.

Ivan Semecký už není ředitelem Waldorfské základní a střední školy v Semilech

Po jednání, které se protáhlo dlouho do noci, ho radní s okamžitou platností odvolali. Umožnil totiž návrat do škol žákům, kteří se na žádost rodičů neúčastní testování.

Velký zájem o doučování

V čase pokračující distanční výuky na 2. stupních základních škol a na středních školách a s blížícími se termíny přijímacích zkoušek na střední i vysoké školy stoupá poptávka po možnostech doučování - víc než v jiných letech.

V rybnících je letos dostatek vody

Po čtyřech letech sucha změna. Jihočeské rybníky jsou na jaře plné vody. Některé se díky dešti dostaly dokonce na své maximum.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD