V Příbrami začalo opět fungovat oddělení neurologie a gynekologie ve svém běžném režimu. Díky tomu se tam tak obnovil operační program gynekologického oddělení. Po víc než 30i letech se středočeské Olbramovice dočkají obchvatu. Těžká technika začala pracovat na stavbě nové silnice, která má odklonit tranzitní dopravu.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Nemocnice v Domažlicích obnovila oddělení

Nemocnice v Domažlicích byla za 4. vlny epidemie covidu hlavní nemocnicí pro léčbu covidu pro celý Plzeňský kraj. Počet nakažených, kteří potřebují hospitalizaci, už se snížil natolik, že se oddělení můžou vracet k běžnému, normálnímu provozu.

Nemocnice v Příbrami obnovuje provoz

Nemocnici v Příbrami už zase začala fungovat oddělení neurologie a gynekologie. A obnovili tam už i operační program. Na to čeká mnoho pacientek a pacientů, kterým se naplánované zákroky odložily.

Pacienti se dočkají plánovanách operací

I nemocnice ve Strakonicích se vrací k běžnému fungování i k naplánovaným a odloženým zákrokům. Dokonce už přijali pacienty, kteří takto čekali na operaci žlučníku a kýly.

Statisícové náborové příspěvky pro zdravotníky

V Karlovarském kraji dlouhodobě chybí zdravotnický personál a nápor za covidové pandemie krizi ještě zhoršil. Vedení regionu proto nabízí mimořádné náborové příspěvky, které v českých poměrech nemají obdoby.

Výsledky testování dětí ve školách

1.den nástupu předškoláků do školek a žáků 1.stupně do základních škol, prošly všechny tyto děti plošným testováním na koronavirus. Z 320 tisíc takto testovaných dětí jich covid-pozitivních bylo 165.

Osobní setkání u zápisu je po rezervaci

Ve Ždírci nad Doubravou na Vysočině jdou na zápisy budoucích prvňáků trochu jinak než jinde, po svém. Nechtějí příští žáky připravit o osobní zážitek a bezprostřední kontakt s paní učitelkou.

Očkování u praktických lékařů

Očkování proti covidu-19 v ordinacích praktických lékařů vázne. Obvodní lékaři vakcíny stále nemají k dispozici. Dosud měli očkovat vakcínami AstraZeneca, ale některé ordinace dosud nedostala ani jedinou ampuli.

Policie uzavřela vyšetřování výbuchu ve firmě Purum

Policie po 1,5 roce uzavřela vyšetřování výbuchu v areálu úpravny odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře u České Lípy. Exploze, při které bylo v listopadu roku 2019 zraněno 8 pracovníků, z nichž jeden pak v nemocnici zemřel.

Pochybnosti kolem hradeckého tendru století

Smlouvu na stavbu multifunkční arény v Hradci Králové za víc než půl miliardy korun primátor Alexandr Hrabálek podepíše se sdružením firem Strabag, Geosan a D&D Elektromont. Kontrakt bude uzavřený i přes kritiku, která ho provází.

Zmírnění trestu pro Ludvíka Berouska

Krajský soud v Liberci v odvolacím řízení zmírnil trest Ludvíku Berouskovi v kauze nelegálního zabíjení tygrů a obchodu s částmi jejich těl. Původní 2 letou podmínku se 4 letým odkladem změnil na 1,5 letou podmínku se zkušební dobou na tři roky a zrušil peněžitý trest.

Začala stavba obchvatu Olbramovic

Ve středočeských Olbramovicích začaly práce na novém obchvatu. Desítky let ho chtějí hlavně místní obyvatelé. Přes obec totiž projíždí auta směřující z Prahy na jih republiky popřípadě až do sousedního Rakouska.

Nejznámější holub zastavil kácení javoru

Česká inspekce životního prostředí zrušila zákaz kácení javoru na Smetanově nábřeží v centru Prahy - poté, co se ukázalo, že holub, kvůli kterému kácení stromu zastavila, na stromě nehnízdí. Javor tak půjde k zemi.

Odstřel stěny v kamenolomu Černý Důl

Krystalický vápenec se v Krkonoších těží víc než 200 let. Přesto dnešní clonový odstřel 10 000 tunové stěny v kamenolomu Černý Důl byl svým rozsahem výjimečný. Kvůli bezpečnosti musel být částečně omezený vstup na turistickou stezku Svaté Barbory.

Výluka vysílače

Na zítřek je naplánovaná výluka vysílače Praha-Cukrák pro multiplex 21. A to od 6 hodin ráno do 3 hodin odpoledne. Programy České televize tak budou v tomto čase a v tomto pásmu nedostupné.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD