Školy v celém Jihomoravském kraji dostaly antigenní testy, které od pondělka budou používat jak pro zaměstnance, tak i děti. Testy doručují na úřady obcí s rozšířenou působností, tam si je pak vyzvedávají ředitelé škol. V Plzni se otevřelo velkokapacitní očkovací centrum. Provozuje ho Rokycanská nemocnice společně s Plzeňským krajem.

Obsah dílu

Headlines.

Přehled hlavních zpráv z regionů.

Testování ve školách

Školy postupně dostávají krabice s antigenními testy. Ředitelé také musejí vyčlenit prostory, kam by umístili pozitivní případy. Také o postupu, jak se budou žáci testovat, začínají informovat jak učitele, tak rodiče školáků.

Jsou použité testy nebezpečným odpadem?

Dvojí způsob likvidace použitých antigenních testů, nemocnice sady považují za nebezpečný odpad, školy je mají vyhazovat do popelnic.

Obchvat Doudleb na Rychnovsku

Stavbu téměř 3km dlouhého obchvatu Doudleb na rychnovsku dnes zahájilo ŘSD.

Ptačí chřipka na Mostecku

Další ohnisko ptačí chřipky, už 32 v letošním roce zaznamenali veterináři v malochovu slepic v obci Polerady na Mostecku. Kolem chovu udělají veterináři 3 kilometrové ochranné pásmo.

Evakuace Kovářské ulice v Praze

V Praze v Kovářské ulici včera v podvečer praskla zeď v přízemí bytového domu a část se jí zřítila. Hasiči z budovy evakuovali přes 20 lidí, nikdo nebyl zraněný. Celý dům následně zkontroloval statik.

Sčítání v domovech pro seniory

Od pondělí začne Český statistický úřad s rozvozem papírových formulářů ke sčítání lidu, a to do domovů pro seniory a dalších zařízení sociálních služeb. Na otázky se připravuje také personál, některé údaje totiž senioři nebo pacienti sami neznají a je potřeba je zjistit od příbuzných.

Orlické vraždy

Nejnáročnější a nejnákladnější případ v dějinách české kriminalistiky: před 30-ti lety došlo k první ze série takzvaných "Orlických vražd". Policie pak vypátrala těla, která byla ukrytá v sudech na dně přehrady pod Žďákovským mostem.

Zimní počasí

Husté sněžení a náledí dnes komplikovaly dopravu na řadě míst Česka. Policisté evidovali desítky dopravních nehod. Do kopců v Jeseníkách a Beskydech některé kamiony vůbec nevyjely. Například v Mostech u Jablunkova byla kvůli tomu silnice přes hodinu kompletně zavřená.

Nové očkovací centrum v Plzni

V Plzni se otevřelo velko-kapacitní očkovací centrum. Provozuje ho Rokycanská nemocnice společně s Plzeňským krajem. Týdně tu zatím naočkují zhruba dva a půl tisíce lidí. A s vakcinací proti covidu-19 pokračují také praktičtí lékaři.

Nemocnice mohou provádět plánované operace

Nemocnice můžou znovu provádět neakutní operace. Zákaz po více než třech měsících zrušil těsně před svým odvoláním teď už bývalý ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Supermarkety a malá města

Obchodní řetězce stále častěji cílí na malá města kolem 5-ti tisíc obyvatel. Na Vysočině plánují stavět své prodejny například v Telči, Pacově, Přibyslavi nebo Velké Bíteši. Někde ale narážejí na výhrady a nesouhlas místních.

Rekonstrukce hlavní třídy v Hradci Králové

Po letitém vyjednávání má radnice v Hradci Králové konečně všechny podpisy pro to, aby se posunula dál v přípravách revitalizace tamní Benešovy třídy. Poslední podpis od jednoho z živnostníků získala nedávno.

Šumavská Modrava ještě naposledy před víkendem upraví stopy pro běžkaře

Většina obcí už ale definitivně sezonu ukončila. Železná Ruda kvůli tomu, že jí skončila výjimka na úpravu stop v CHKO. Projeté stopy jsou od dneška i v Krušných Horách. Střediska reagovala na zrušení zákazu cestovat mezi okresy. To ale bude platit až od pondělí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD