Nemocnice v Karlovarském kraji uvedly, že vzhledem k epidemii koronaviru a nedostatku volných lůžek vyčerpaly své kapacity. Proto budou poskytovat jen neodkladnou a nezbytnou péči dle dostupných sil a prostředků. Strážníci městské policie na Ústecku čekají na očkování. 26 ústeckých strážníků bylo pozitivních a očkovat se chtějí nechat všichni strážníci v Ústí.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Další nemocnice vyhlásily stav hromadného postižení osob

Benešov, Kolín, Kutná Hora, Mladá Boleslav včera, Mělník, Příbram a Rakovník dnes - už 7 nemocnic ve středních Čechách vyhlásilo stav hromadného postižení osob.

Ambulantní specialisté míři do nemocnic

Kraje Středočeský, Pardubický a Moravskoslezský už oznámily, že na pomoc do nemocnic s péčí o covidové pacienty povolají ambulantní lékaře-specialisty.

Povolání sester do nemocnic

Další vystudované zdravotníky chce do služeb v nemocnicích povolat i Karlovarský kraj, ve kterém jsou všechna lůžka intenzivní péče pro pacienty s covidem plná už vícero dní.

Jednal krizový štáb Středočeského kraje

V nemocnicích není dost lékařů ani sester, pomoct by měli ambulatní specialisti. Jednal o tom krizový štáb kraje. Čerstvé informace má Andrea Grubnerová.

Lidé ze Staňkova na Domažlicku mají kvůli uzavřeným okresům problémy s nákupy v hypermarketech

Dosud byli zvyklí jezdit do sousedního Holýšova. Ten byl stejně jako Staňkov ještě vloni součástí okresu Domažlice. Jenže letos už patří pod Plzeň – jih. Kvůli nově posunutým hranicím okresu vznikaly na začátku týdne i zmatky při silničních kontrolách.

Očkování složek IZS

Městští strážníci v Ústí nad Labem zatím pořád čekají na očkování proti koronaviru. Už 26 jich prodělalo covid, o očkování mají zájem všichni. Zatím se ale dostalo jen na ty z nich, kteří jsou nasazeni v mobilních odběrových týmech.

Recidivista dvakrát ujížděl policii

Šestadvacetiletý muž v bílém autě Rénault Mégan hned dvakrát během necelých 24 hodin nebezpečně ujížděl před policejními hlídkami v Praze. Nejprve v Českobrodské ulici, pak i na Starém Městě.

Kácení stoletých dubů

Podnik Lesy a rybníky města Českých Budějovic začal kácet staleté duby na okraji jihočeské metropole. Vzbudilo to nesouhlas obyvatel, a tak magistrát, který o tom nevěděl, jejich řezání narychlo zastavil.

Svaz lyžařů i Dolní Morava bez dotace

Změnu využití už vyplacené dotace milion korun pro Svaz lyžařů zastupitelé Pardubického kraje neschválili. To znamená, že tyto peníze do Resortu Dolní Morava zamířit nemohou.

Budoucnost lokálních tratí

Doslova zděšení mezi některými obcemi, kraji, místními spolky a provozovateli historických železnic vyvolává návrh novely zákona o drahách, který definuje podmínky pro zakonzervování lokálních tratí.

Omezení hromadné dopravy

Jihočeský kraj kvůli vládou nařízeným zpřísněným restrikcím se zákazem pohybu mezi okresy omezuje svou veřejnou dopravu - autobusové i železniční spoje teď v jižních Čechách jezdí v prázdninovém režimu.

Zdravotní problémy kvůli nošení roušek

Zdraví za pandemie koronaviru teď ještě z trochu jiného úhlu pohledu – jde o zkušenost z nemocnice v Příbrami. Tam se setkávají s tím, že za poslední týdny a měsíce nápadně přibývá dětských pacientů se špatným držením těla a s bolestmi hlavy.

Maso bez původu

Celníci zastavili na D8 u Řehlovic na Ústecku dodávku s nákladem 70 kg ryb, mořských plodů a masných výrobků neznámého původu, které byly nevhodně uskladněné a přepravované bez náležitých veterinárních dokladů

Revitalizace rybníka Domin

Přírodní rezervace Vrbenské rybníky na severozápadním okraji Českých Budějovic prošla revitalizací a rybník Domin v ní je čerstvě odbahněný a má upravených celkem 21 ostrovů.

V Plzni dezinfikují veřejná místa

Jak se v plzeňském městském obvodu Malešice dezinfikují veřejná místa včetně dětských hřišť. V Malešicích, Dolním Vlkýši i v sousedních Radčicích s tím pomáhají dobrovolní hasiči.

Značky v jeskyních

Na obnově značení v Amatérské jeskyni v Moravském krasu pracují v těchto dnech speleologové. Značky spláchla říjnová povodeň. Podzemí je běžně nepřístupné, výjimečně se tam ale dostanou výzkumníci.

Objev archeologů ze Sendražic

Mimořádný objev zmapovali archeologové v Sendražicích na Královéhradecku. Před dvěma lety tam našli pohřebiště z doby stěhování národů - tedy z konce 5. století našeho letopočtu.

Spor o skálu u Zemské brány v Orlických horách

Kamenný most přes Divokou Orlici a u něho skála. Místo u česko-polské hranice v Orlických horách zvané Zemská brána, které je častým cílem turistů. Správa a údržba silnic teď chce část skály odstranit, aby neohrožovala okolí a projíždějící auta - což vyvolává nevoli.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD