Karlovarská krajská nemocnice začala s očkováním německých vakcín. Jako první přišli na řadu pedagogové. Velkým firmám začala povinnost testovat zaměstnance na covid. Dneškem začínají podniky s více než 250 lidmi, od pátku pak ty, které mají víc než 50 zaměstnanců.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Stav hromadného postižení osob ve Středočeském kraji

Po nemocnicích Pardubického kraje včera. Dnes i tři nemocnice ve středních Čechách vyhlásily „stav hromadného postižení osob“ – kvůli přetížení v péči o pacienty s covidem. Jde o nemocnice v Benešově, v Kolíně a v Mladé Boleslavi.

Stav hromadného postižení osob v Pardubickém kraji

Už včera navečer vyhlásil stav hromadného postižení osob také Pardubický kraj.

Další kraje hlásí vyčerpání kapacit lůžek intenzivní péče

Další dva kraje hlásí, že kapacita jejich lůžek intenzivní péče je vyčerpaná - jde o kraje Karlovarský a Plzeňský. A jen jednotky posledních volných míst na covidových odděleních intenzivní péče a na ARO pro dospělé mají právě ve středních Čechách a na Pardubicku.

Nemocnice na hraně kapacit

Situace v Libereckém kraji teď ještě podrobněji. Nemocnice tam mají momentálně nejvyšší počet pacientů s covidem za celou dobu pandemie.

Nemocnice v Karlovarském kraji očkují darovanou vakcínou

Karlovarská krajská nemocnice začala očkovat vakcínami dodanými jako pomoc z Německa – ze spolkových zemí Bavorsko, Durynsko a Sasko. Přednostně jsou jimi očkováni pedagogové.

Na Trutnovsku epidemie slábne

Epidemie koronaviru na Trutnovsku dál slábne. Od 12. února, kdy byl okres uzavřen, klesl počet nových případů téměř na polovinu. A snížil se také podíl pozitivních testů. Zlepšení situace zaznamenaly i oblastní nemocnice.

Velkým firmám začala povinnost testovat zaměstnance na covid

Vláda přednostně doporučuje antigenní testování provedené lékařem nebo mobilními zdravotními týmy. V takovém případě je testování hrazeno ze zdravotního pojištění.

Města začínají s hromadným testováním svých úředníků

Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček chce vládě navrhnout, aby i pro ně státní úředníky bylo testování povinné. Přesto některé radnice své úředníky už začaly hromadně testovat, i když zatím nemusí.

Testování zaměstnanců mimo firmy

Na vládou nařízené testování zaměstnanců na covid se připravují taky podniky, které mají své pracovníky hodně rozptýlené, daleko od sebe, často navíc ve volném terénu a v přírodě.

Soudní posudek v případu otrávené řeky stále není

Soudní znalec v případu kyanidy otrávené řeky Bečvy - Jiří Klicpera už podruhé požádal o prodloužení lhůty pro vypracování posudku. Původně ho měl odevzdat v prosinci, pak v únoru, ani jeden termín nedodržel.

Nesouhlas se zrušením kolaudačního souhlasu pro část tunelu Blanka

Pražský magistrát nesouhlasí se zrušením kolaudačního souhlasu pro největší část tunelového komplexu Blanka – v úseku mezi Špejcharem a Pelc-Tyrolkou.

Obce žádají o výjimky ze zákazu cestování mezi okresy

Už 30 obcí požádalo Ministerstvo vnitra o výjimku ze zákazu cestování mezi okresy, protože je to v jejich případě nelogické a hodně omezující. Jsou mezi nimi i velká města Liberec a Jablonec nad Nisou.

Uzavřená či neuzavřená dětská hřiště

Součástí aktuálních opatření je i vládní doporučení, aby obce na tři týdny uzavřely dětská hřiště. Na jižní Moravě k tomu přistoupili různě.

Mostecká radnice daruje respirátory

Problém s nedostatkem respirátorů pro potřebné vyřešila radnice v Mostě rázně a charitativně. Sama jich nakoupila několik desítek tisíc a hlavně starším obyvatelům města je rozdává zadarmo.

Útočník napadl seniora, který mu vytýkal roušku

Případ opačný je z pražského metra, kde ve stanici Střížkov neznámý útočník napadl 76 letého muže, který mu vytýkal, že nemá roušku. Agresor muže několikrát uhodil i do hlavy, takže ho pak musel ošetřit lékař.

Zdravotnické školy žádají o úpravu maturitních zkoušek

Zdravotnické školy Královéhradeckého kraje vyzývají ministerstvo školství, aby studentům, kteří pomáhají v nemocnicích, odpustilo didaktickou část maturitních zkoušek. Tedy tu státní, která je společná pro všechny střední školy.

Opravy kostelů svépomocí

Kompletně opravit vnitřek kostela, aniž by to farnost, církev nebo obec stálo jakékoliv náklady – se podařilo farníkům z Lysovic a přilehlých obcí na Vyškovsku.

Svatovítská katedrála otevřená na mše

Po 4,5 měsících se na ranní mše znovu může i do Chrámu sv. Víta - přestože areál Pražského hradu je jinak pro veřejnost uzavřený. Možné to je za dodržení momentálně platných hygienických opatření.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD