Ve Středočeském kraji dnes poprvé vyjely mobilní očkovací týmy. Ty mají pomoct s vakcinací v domovech pro seniory, kde lékaři chybí. Nekrytý zimní stadion v Povrlech na Ústecku pomáhá hokejistům v době covidu. Stadion, který se dříve využíval hlavně pro veřejné bruslení, si pronajal litoměřický hokejový klub.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Přetrvávající problémy kolem očkování

Některé kraje ruší seniorům kvůli nedostatku vakcín téměř všechny termíny. Jiné zase s ohledem na to, že netuší, kdy se dodávky navýší, nevypisují žádné nové.

Mobilní očkovací týmy

Do vakcinace se dnes ve středních Čechách zatím poprvé zapojily mobilní očkovací týmy. Primárně plánují dokončit vakcinaci druhou dávkou, aby očkování bylo kompletní.

Očkování proti covidu-19 v Česku

Dostalo jej asi 204 tisíc lidí - většina z nich má za sebou ale jen první dávku od společnosti "Pfizer- BioNTech". Druhou dávku, po které je očkování kompletní, získalo dosud necelých 18 tisíc lidí.

Koronavirus v pardubické věznici

Nákaza COVID-19 se rozšířila v pardubické věznici. Ta eviduje přes 170 nemocných členů personálu a odsouzených.

Jednání vlády o úpravách protiepidemického systému

Vláda jedná mimořádně o možných změnách - protiepidemických opatření. Řešit má nástup dalších žáků do škol, nebo zda povolí otevřít sjezdovky.

Šumavské obce chtějí zdražit parkovné nebo omezit vjezd na některé parkovací plochy

Starostové reagují na rostoucí návštěvnost a hlavně příliv obytných vozidel. Modrava se navíc stala v poměru k počtu obyvatel nejvíc zasaženou obcí koronavirem v Plzeňském kraji.

Zimní stadiony zachraňují sportovní týmy

Nekrytý zimní stadion v Povrlech u Ústí nad Labem pomáhá hokejistům v době covidu. Stadion, který se dříve využíval hlavně pro veřejné bruslení, si pronajal litoměřický hokejový klub. Jeho hráči totiž můžou na venkovním zimním stadionu na rozdíl od amatérů trénovat. Podobně je na tom kluziště v Dobříši na Příbramsku. Ten využívají mladí krasobruslaři.

Vzpomínka na První dámu

Dnes před 25 lety zemřela manželka čs. a prvního českého prezidenta Olga Havlová.

Několikahodinové čekání žadatelů o řidičský průkaz nebo o změnu v evidenci auta

Města musela kvůli vládním nařízením zkrátit úřední hodiny, a proto se u některých přepážek tvoří fronty. Často přitom není ani možné objednat se na konkrétní termín.

Začátek letošního roku přinesl několika obcím změnu v podobě takzvané okresní příslušnosti

V praxi to znamená, že místo jejich bydliště změnilo okres. Týká se to několika obcí na Domažlicku, Valašsku, dále také Harrachova nebo Černíků u Českého Brodu. Právě obyvatelé Černíků ale úpravu okresní příslušnosti kritizují.

Malým divadlům na severu Čech docházejí úspory

Velkou část z nich musela použít, aby přežila současné období, kdy musejí být uzavřená.

Zemřela herečka Hana Maciuchová

V pětasedmdesáti letech zemřela herečka Hana Maciuchová. Byla dvojnásobnou držitelkou ceny TýTý pro nejlepší herečku a dlouholetou členkou souboru Divadla na Vinohradech; strávila tu padesát sezon. Vytvořila desítky televizních i filmových rolí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD