Vakcína proti covidu-19 od firmy Moderna dorazila do FN Ostrava. Přes 8000 dávek se bude s pomocí hasičů zítra a v pátek rozvážet do moravskoslezských zařízení sociálních služeb. Rakousko od zítra uzavře čtyřicítku menších hraničních přechodů s Českem. Zpřísňuje tak protikoronavirová opatření na hranicích.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Očkování proti covidu.19 v Česku

Proti covidu se v Česku očkuje už nejen americko-německou vakcínou firem Pfizer a BioNTech, ale čerstvě i vakcínou americké společnosti Moderna.

Očkování v DS v Ústí nad Labem a Hradci Králové

V republice stále probíhá vakcinace proti onemocnění covid-19. Dnes přišli na řadu senioři v domovech důchodců. Očkovalo se v zařízeních, která jsou nejohroženější třeba proto, že v minulosti měli velké množství nakažených.

Od pátku se budou očkovat i zdravotníci

Od pátku se na očkování proti covidu stále ještě přednostně můžou hlásit lidé nad 80 let a všichni ostatní zdravotníci.

Nelichotivé prvenství si v tomto týdnu připsal Královéhradecký kraj

Zařadil se do čela regionů, ve kterých se nejvíc šíří koronavirová nákaza. Aby tamní hejtmanství odlehčilo nemocnicím s pacienty s covidem, připravilo další lůžka – například v lázeňských zařízeních nebo v léčebnách pro dlouhodobě nemocné.

Přetížené nemocnice v Karlovarském kraji

Taky nemocnice v Karlovarském kraji se potýkají s nedostatkem lůžek pro pacienty s covidem a nedostává se k nim ani zdravotnický personál.

Náchodská nemocnice hledá dobrovolníky

Nemocnice v Náchodě je i přes výpomoc armády na hraně kapacit - začíná proto využívat taky dobrovolníky bez zdravotnického vzdělání.

Dopravu znovu komplikovalo počasí

Počasí i dnes komplikovalo hlavně silniční dopravu; a podle meteorologické předpovědi by i během příštích dvanácti hodin, tedy přes noc do rána, mohlo někde napadnout dalších asi 15 centimetrů sněhu

Dál platí výstraha před sněžením

Hlavně na horách, popř. v podhorských oblastech platí výstraha před novým sněhem, závějemi a tvořícími se sněhovými jazyky.

Běžkařská trasa ve Zbraslavicích na letišti

Sportovní letiště ve Zbraslavicích je jedním z nejstarších letišť v České republice. V létě se tu létá, v zimě pak, pokud jsou podmínky, lyžuje.

Časté změn jízdních řádů kvli epidemii

Jízdní řády se v Česku mění vždy v prosinci, zpravidla na rok; letos to bylo k 13.prosinci. Letos je ale dopravci kvůli epidemické situaci a vládou nařízeným omezením v nejednom případě dál uzpůsobují.

Rakousko uzavře menší přechody s Českem

Rakousko od zítřka uzavře 40 menších hraničních přechodů s Českem. Dál tak zpřísňuje protiepidemická opatření.

Učňům chybí praktická výuka

Složité může být u některých učebních oborů i získat výuční list, pokud neproběhne dostatečný počet hodin praktické přípravy. Na liberecké Střední škole Kateřinky, kam chodí budoucí truhláři a čalouníci, se proto vedení školy rozhodlo vypsat individuální konzultace praktické výuky.

Vojáci zůstanou v nemocnicích déle

Pardubická nemocnice jedná s Armádou ČR o prodloužení pomoci vojáků na covidových odděleních.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD