Náporu nových pacientů s koronavirem čelí středočeské nemocnice. Většina covidových lůžek je obsazená a celková kapacita zařízení v regionu je na 80 %. V Libereckém kraji od rána sněží, i na hlavních tazích leží vrstva nového sněhu. Problémy mají zejména řidiči kamionů.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Pomoc přetíženým nemocnicím

Počet hospitalizovaných s koronavirem se od včerejška zvýšil téměř o 500. Náporu tak čelí nemocnice napříč republikou, včetně středočeských.

Personál musela nahradit armáda

Pro nemocnice je také velkou pomocí nasazení vojáků, kteří zastávají hlavně fyzicky náročnější práci. V celém Středočeském kraji jich momentálně působí 60.

V Pelhřimově nastoupí na pomoc hasiči

Nemocnic a domů pro seniory, které žádají o pomoc armády, je po celém Česku hodně a už teď se na všechny nedostává. Například v Pelhřimově proto místo vojáků nastoupí na pomoc personálu hasiči.

Přetížené nemocnice v Karlovarském kraji

Také situace v nemocnicích na západě Čech je podle jejich zřizovatele nadále vážná. Vedení krajské nemocnice v Karlových Varech rezignovalo na své funkce.

Plzeňská nemocnice na hraně svých kapacit

Pacienty z Karlovarského kraje přijímala také plzeňská fakultní nemocnice. V uplynulých dnech tu z tohoto regionu hospitalizovali 4 nakažené koronavirem s vážným průběhem onemocnění.

Návštěvy v nemocnicích

V některých nemocnicích jsou stále možné návštěvy pacientů. Ovšem po splnění přísných podmínek.

Dopravní komplikace kvůli sněžení

V Karlovarském a Libereckém kraji kvůli sněhu a námraze policisté nechali uzavřít některé silnice. Komplikace mají hlavně nákladní auta.

Testování registračního systému k očkování

Pilotní testování registračního systému k očkování proti covidu-19 zatím podle zástupců krajů nefunguje tak, jak má.

Stavba očkovacího centra na jihu Čech

Velkokapacitní očkovací centrum dnes začali stavět v Jihočeském kraji.

Přednostní vakcína pro manželkuradního

Radní pro zdravotnictví Královéhr.kraje Zdeněk Fink zajistil přednostní očkování pro svou manželku,která nepatří do žádné preferované skupiny občanů.

Podmínky pro české pendlery pro cesty do Saska

Německé Sasko bude po Češích, kteří dojíždějí za prací nebo studiem, požadovat místo dvou koronavirových testů týdně pouze jeden. Navíc o týden odložilo platnost tohoto nařízení.

Nové radary v obcích na Brněnsku

I když zařízení zatím fungují pouze v testovacím režimu, přesto už jedno z nich poničili vandalové.

Srbice bez radarů

Dubští strážnici už neměří rychlost v Srbicích na Teplicku. Města přestala spolupracovat poté, co státní policie upravila čas, ve kterým mohou strážníci měřit. Podle ní to ve všední dny, kdy v úseku fungují semafory není nutné.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD