26 minut

7. prosince 2020

Obsah dílu

Vývoj indexu rizika — Jak vnímají situaci majitelé restaurací? Živý vstup — Žáci středních a vyšších odborných škol se vrátili do lavic — Na některé vysoké školy se vrátili studenti — Střídavá výuka na středních školách — Aktuální zpráva k epidemiologické situaci — Krize na magistrátu v Hradci Králové. Živý vstup — V Karlovarské kraji jsou stále bez vedení — Některé vlaky kolem Prahy nejezdily — Ústí nad Labem omezuje investice — Zkouška mostu přes Novomlýnské nádrže — Rakousko zpřísnilo podmínky vstupu pro Čechy — Nezisková organizace sehnala pro dětské domovy tablety a notebooky — Šumava má jako první v Česku ve volné přírodě vlka s telemetrickým obojkem — Roste poptávka po vánočním cukroví a nebo naopak kvůli koronaviru poptávka klesá?

Části dílu

01:00
Vývoj indexu rizika
  Index rizika Protiepidemického systému PES se po 2 týdnech zvýšil z 57 na 64 rizikových bodů. Země je na této úrovni už 2. den po sobě - což znovu odpovídá 4.
  03:09
  Jak vnímají situaci majitelé restaurací? Živý vstup
   Naše redaktorka Andrea Grubnerová je teď v jedné z nejrušnějších ulic centra Prahy - v Dlouhé - a zajímá se tam o to, jak se majitelé a provozní tamních restaurací k této variantě staví, jak ji přijímají. Jestli s pochopením jako případnou nutnost nebo s obavami, co by tentokrát už třeba opravdu znamenalo jejich likvidaci?
   05:15
   Žáci středních a vyšších odborných škol se vrátili do lavic
    Do lavic k prezenční výuce se skoro po dvou měsících vrátily další třídy 2. stupně základních škol a taky většina studentů středních a vyšších odborných škol a konzervatoří.
    07:03
    Na některé vysoké školy se vrátili studenti
     První ročníky se téměř do lavic nedostaly, chybí jim především praktická cvičení. A tak právě s nimi dnes začaly, ve skupinách jich ale muže být maximálně dvacet.
     08:38
     Střídavá výuka na středních školách
      Teď ještě ke střídavé, nebo chcete-li rotační výuce na 2.stupni základních škol: Některé třídy se učí online z domova, některé chodí do školy; a další týden se vystřídají.
      10:23
      Aktuální zpráva k epidemiologické situaci
       Vláda zatím nenavrhuje přechod ze třetího zpět do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES - oznámil to ministr Blatný. Nárůst počtu nakažených se podle něj zastavil, rizikový scénář pro zdravotní systém zatím nehrozí.
       11:00
       Krize na magistrátu v Hradci Králové. Živý vstup
        Na Magistrátu v Hradci Králové v těchto hodinách a minutách dostupuje vrcholu krize poté, co radniční koalici s hnutím ANO a s ODS opustili Zelení a zástupci uskupení Změna pro Hradec.
        13:23
        V Karlovarské kraji jsou stále bez vedení
         A kdo bude vládnout Karlovarskému kraji se nerozhodlo ani dnes, víc než 2 měsíce od krajských voleb, na 5. pokračujícím zasedání zastupitelstva: Návrh na další přerušení tentokrát zazněl od KDU-ČSL.
         14:03
         Některé vlaky kolem Prahy nejezdily
          Silný vítr v noci na dnešek na několika místech poškodil elektrická vedení, což jednak způsobilo místní komplikace v železniční dopravě a jednak "odstřihlo" od elektřiny několik tisíc domácností.
          15:58
          Ústí nad Labem omezuje investice
           Vedení Ústí nad Labem počítá pro příští rok s poklesem investic asi o 150 milionů korun. Nejvíc se to má dotknout oprav silnic a chodníků v podstatě se pro rok 2021 v krajském městě žádné takové opravy neplánují.
           17:23
           Zkouška mostu přes Novomlýnské nádrže
            Zrekonstruovaný most přes novomlýnskou vodní nádrž na jihu Moravy dnes prošel zátěžovou zkouškou a znovu otevřený má být nejpozději v neděli. Jeho oprava stála 0,25 miliardy korun a trvala 0,75 roku.
            18:25
            Rakousko zpřísnilo podmínky vstupu pro Čechy
             Rakousko rozvolňuje opatření proti koronaviru. Částečně otevírá školy i služby. Pro turisty z rizikových států, mezi které řadí i Českou republiku, zvažuje ještě zpřísnit podmínky pro vstup do země.
             19:54
             Nezisková organizace sehnala pro dětské domovy tablety a notebooky
              Nezisková organizace Mimo domov se kvůl distanční výuce rozhodla pro tři středočeské dětské domovy sehnat počítače a tablety. Získaly je od firem, které starší typy pro ně vyřadily.
              21:16
              Šumava má jako první v Česku ve volné přírodě vlka s telemetrickým obojkem
               Díky tomu teď bude mít správa parku kompletní informace o pohybu zvířete. Na projektu rezervace spolupracuje s vědci z České zemědělské univerzity, kteří projekt připravovali několik měsíců. Díky obojku je možné sledovat i lokality, kde smečka loví.
               23:01
               Roste poptávka po vánočním cukroví a nebo naopak kvůli koronaviru poptávka klesá?
                Jak ubíhá čas adventu, roste poptávka po vánočním cukroví: Rodiny, které si ho nepečou samy doma, využívají zakázkové výroby. A tak cukráři mají na pilno - v Českých Budějovicích, stejně jako v hotelové škole v Teplicích.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                8. prosince 2020

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                18. června

                První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                18. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. června

                Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                17. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                14. června

                Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                14. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                13. června

                Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                13. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. června

                Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                12. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. června

                Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                11. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                10. června

                Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                10. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                7. června

                Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                7. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                6. června

                Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                6. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                5. června

                Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                5. 6. 2024 na ČT1

                Napište nám