Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Vývoj indexu rizika — Jak vnímají situaci majitelé restaurací? Živý vstup — Žáci středních a vyšších odborných škol se vrátili do lavic — Na některé vysoké školy se vrátili studenti — Střídavá výuka na středních školách — Aktuální zpráva k epidemiologické situaci — Krize na magistrátu v Hradci Králové. Živý vstup — V Karlovarské kraji jsou stále bez vedení — Některé vlaky kolem Prahy nejezdily — Ústí nad Labem omezuje investice — Zkouška mostu přes Novomlýnské nádrže — Rakousko zpřísnilo podmínky vstupu pro Čechy — Nezisková organizace sehnala pro dětské domovy tablety a notebooky — Šumava má jako první v Česku ve volné přírodě vlka s telemetrickým obojkem — Roste poptávka po vánočním cukroví a nebo naopak kvůli koronaviru poptávka klesá?

Části dílu

01:00
Vývoj indexu rizika
  Index rizika Protiepidemického systému PES se po 2 týdnech zvýšil z 57 na 64 rizikových bodů. Země je na této úrovni už 2. den po sobě - což znovu odpovídá 4.
  03:09
  Jak vnímají situaci majitelé restaurací? Živý vstup
   Naše redaktorka Andrea Grubnerová je teď v jedné z nejrušnějších ulic centra Prahy - v Dlouhé - a zajímá se tam o to, jak se majitelé a provozní tamních restaurací k této variantě staví, jak ji přijímají. Jestli s pochopením jako případnou nutnost nebo s obavami, co by tentokrát už třeba opravdu znamenalo jejich likvidaci?
   05:15
   Žáci středních a vyšších odborných škol se vrátili do lavic
    Do lavic k prezenční výuce se skoro po dvou měsících vrátily další třídy 2. stupně základních škol a taky většina studentů středních a vyšších odborných škol a konzervatoří.
    07:03
    Na některé vysoké školy se vrátili studenti
     První ročníky se téměř do lavic nedostaly, chybí jim především praktická cvičení. A tak právě s nimi dnes začaly, ve skupinách jich ale muže být maximálně dvacet.
     08:38
     Střídavá výuka na středních školách
      Teď ještě ke střídavé, nebo chcete-li rotační výuce na 2.stupni základních škol: Některé třídy se učí online z domova, některé chodí do školy; a další týden se vystřídají.
      10:23
      Aktuální zpráva k epidemiologické situaci
       Vláda zatím nenavrhuje přechod ze třetího zpět do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES - oznámil to ministr Blatný. Nárůst počtu nakažených se podle něj zastavil, rizikový scénář pro zdravotní systém zatím nehrozí.
       11:00
       Krize na magistrátu v Hradci Králové. Živý vstup
        Na Magistrátu v Hradci Králové v těchto hodinách a minutách dostupuje vrcholu krize poté, co radniční koalici s hnutím ANO a s ODS opustili Zelení a zástupci uskupení Změna pro Hradec.
        13:23
        V Karlovarské kraji jsou stále bez vedení
         A kdo bude vládnout Karlovarskému kraji se nerozhodlo ani dnes, víc než 2 měsíce od krajských voleb, na 5. pokračujícím zasedání zastupitelstva: Návrh na další přerušení tentokrát zazněl od KDU-ČSL.
         14:03
         Některé vlaky kolem Prahy nejezdily
          Silný vítr v noci na dnešek na několika místech poškodil elektrická vedení, což jednak způsobilo místní komplikace v železniční dopravě a jednak "odstřihlo" od elektřiny několik tisíc domácností.
          15:58
          Ústí nad Labem omezuje investice
           Vedení Ústí nad Labem počítá pro příští rok s poklesem investic asi o 150 milionů korun. Nejvíc se to má dotknout oprav silnic a chodníků v podstatě se pro rok 2021 v krajském městě žádné takové opravy neplánují.
           17:23
           Zkouška mostu přes Novomlýnské nádrže
            Zrekonstruovaný most přes novomlýnskou vodní nádrž na jihu Moravy dnes prošel zátěžovou zkouškou a znovu otevřený má být nejpozději v neděli. Jeho oprava stála 0,25 miliardy korun a trvala 0,75 roku.
            18:25
            Rakousko zpřísnilo podmínky vstupu pro Čechy
             Rakousko rozvolňuje opatření proti koronaviru. Částečně otevírá školy i služby. Pro turisty z rizikových států, mezi které řadí i Českou republiku, zvažuje ještě zpřísnit podmínky pro vstup do země.
             19:54
             Nezisková organizace sehnala pro dětské domovy tablety a notebooky
              Nezisková organizace Mimo domov se kvůl distanční výuce rozhodla pro tři středočeské dětské domovy sehnat počítače a tablety. Získaly je od firem, které starší typy pro ně vyřadily.
              21:16
              Šumava má jako první v Česku ve volné přírodě vlka s telemetrickým obojkem
               Díky tomu teď bude mít správa parku kompletní informace o pohybu zvířete. Na projektu rezervace spolupracuje s vědci z České zemědělské univerzity, kteří projekt připravovali několik měsíců. Díky obojku je možné sledovat i lokality, kde smečka loví.
               23:01
               Roste poptávka po vánočním cukroví a nebo naopak kvůli koronaviru poptávka klesá?
                Jak ubíhá čas adventu, roste poptávka po vánočním cukroví: Rodiny, které si ho nepečou samy doma, využívají zakázkové výroby. A tak cukráři mají na pilno - v Českých Budějovicích, stejně jako v hotelové škole v Teplicích.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                22. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                21. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                20. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                17. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

                16. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Připravovaný zákon o hromadné žalobě — Nová pravidla uvádění slev v obchodech — Prezident Petr Pavel oznámil, že podepíše vládní novelu o snížení valorizace důchodů — Česká pošta zruší pobočky — Propojení D6 s německou dálnicí — Obnova chovu slepic v Brodu nad Tichou — Hudební festival Trutnoff Open Air se vrací do Trutnova — Čtvrtá neúspěšná aukce Paláce Broadway — Rekonstrukce mostu na průtahu Libercem — Rokycany začaly s opravou jedné z nejvytíženějších ulic města za víc než sto milionů korun — Nové vybavení pro dobrovolné hasiče — Návrat řeky Svratky do původního koryta

                15. 3. 2023 na ČT1

                Napište nám