13. listopad 2020

Obsah dílu

Nový systém PES — Převážení pacientů z nemocnice v Příbrami — Převoz 10 pacientů z Příbrami do Prahy — Testování v domověch pro seniory — Třeboňské lázně začínají testovat — Stav řeky Bečvy po otravě a povodních — Poště kvůli koronaviru chybí pracovníci — Krize na radnici v Hradci Králové — Členové Vězenské služby darovali krev — Provoz školních jídelen v Plzni — Prodleva v opravách silnic — Nová dluhová poradna v Rakovníku — Zaplať kávu, pozvi na ni klidně i neznámého člověka a pomoz tak podniku, kde pracují lidé s handicapem — Herci vysílají muzikál na YouTube — K výročí 750 let obec vysadí stromy

Části dílu

01:08
Nový systém PES
  Stupeň a konkrétní podobu opatření v boji proti koronaviru bude v Česku nově určovat PES - tedy nový protiepidemický systém, který vypracovalo Ministerstvo zdravotnictví.
  03:14
  Převážení pacientů z nemocnice v Příbrami
   Menší nemocnice se před víkendem preventivně snaží některá lůžka uvolnit, aby byla k dispozici pro eventuální těžší případy, a pacienty s mírnějším průběhem převážejí do nemocnic větších.
   04:18
   Převoz 10 pacientů z Příbrami do Prahy
    V pražské vinohradské nemocnici už jsme živě, s Kristinou Kolovrátkovou.
    06:43
    Testování v domověch pro seniory
     Plošné testování v domovech pro seniory a ústavech sociální péče v tomto týdnu ve středních Čechách odhalilo tři nová větší ohniska.
     07:15
     Třeboňské lázně začínají testovat
      Lázně v Třeboni začaly své zaměstnance i hosty na covid testovat samy: Slibují si od toho při případné nákaze co nejrychlejší včasnou reakci a díky ní udržení provozu.
      08:26
      Stav řeky Bečvy po otravě a povodních
       Stav řeky Bečvy po nedávné kyanidové otravě s dosud nevypátraným viníkem ode dneška zkoumají biologové Akademie věd: Mj. zjišťují, kolik ryb teď v řece je, a kolik v ní mají nezávadné potravy.
       10:10
       Poště kvůli koronaviru chybí pracovníci
        Česká pošta má problémy kvůli covidové nákaze mezi zaměstnanci. A s blížícími se Vánocemi a nárůstem počtu hlavně doručovaných balíků s dárky to začíná být vážné.
        11:51
        Krize na radnici v Hradci Králové
         Zelení ve městě dnes hlasují o odchodu z koalice ve vedení magistrátu.
         13:58
         Členové Vězenské služby darovali krev
          Zaměstnanci věznic v Ústeckém kraji dnes zamířili do ústecké Masarykovy nemocnice darovat krev.
          15:11
          Provoz školních jídelen v Plzni
           Některé školní jídelny jsou teď v omezeném režimu a připravují jen limitovaný počet jídel, některé ale fungují úplně normálně a to i přesto, že školy jsou zavřené.
           17:07
           Prodleva v opravách silnic
            Vláda letos s rozdělením peněz na opravy silnic dlouho váhala. Státní fond dopravní infrastruktury je podnikům správy a údržby silnic rozeslal až na konci léta.
            18:59
            Nová dluhová poradna v Rakovníku
             Novou dluhovou poradnu, už 4. ve středních Čechách otevřela v Rakovníku organizace Člověk v tísni: Situaci dlužníků ztížila právě nynější koronavirová epidemie.
             21:09
             Zaplať kávu, pozvi na ni klidně i neznámého člověka a pomoz tak podniku, kde pracují lidé s handicapem
              Takovou výzvu dala na sociální sítě jedna z obyvatelek Náchoda, když se dozvěděla o potížích své oblíbené kavárny.
              22:06
              Herci vysílají muzikál na YouTube
               Nemůžou teď hrát a divadlo jim chybí. Proto se muzikálový soubor Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni rozhodl, že diváky osloví aspoň vysíláním svých představení na internetu.
               23:27
               K výročí 750 let obec vysadí stromy
                Obec Rohatec na Hodonínsku slaví 750 let. Výročí se tam rozhodli pojmout netradičně - výsadbou sedmi set padesáti stromů.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                16. listopad 2020

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                31. květen

                Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

                31. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                30. květen

                Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

                30. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                29. květen

                Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek — Deset obětí dopravních nehod za víkend — Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic — Výstraha před vznikem požárů — Zákaz rozdělávání ohně v Praze — Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky — Města hledají levnější zdroje energie — Začala sezona sledování kvality vody ke koupání — Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem — Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády — Soud s dozorci z věznice ve Valdicích — V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně — Rekonstrukce nechranické přehrady — Modernizace vlakové trati Praha–Kladno — Plán na vysokou školu na Karlovarsku — Regulace elektrokoloběžek v Praze

                29. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                26. květen

                Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                26. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                25. květen

                Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

                25. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                24. květen

                24. 5. 2023 na ČT1

                Napište nám