26 minut

12. listopadu 2020

Obsah dílu

Reprodukční číslo kleslo na hodnotu 0,8 — Převoz pacientů z nemocnice v Benešově — Doktor se vrátil z Británie do Čech, aby pomohl v nemocnicích — V Karlovarském kraji není stalo jasno o koalice — Plzeňský kraj má novou hejtmanku — Na dálnici D1 probíhala policejní kontrola vozidel — Poškozené plynové potrubí v Jablonci nad Nisou — Další případy žloutenky na jihu Čech — Děčín má nového primátora — Předražené nákupy v SILNICE LK — Nanoroušky z Asie bez nanomateriálu — Ošetření silnic solným roztokem — Náhrada škod způsobených hrabošem — Další zborcení kasáren v Terezíně — V Jihlavě museli uzavřít tři mateřské školy. — Děti píší seniorům dopisy

Části dílu

01:03
Reprodukční číslo kleslo na hodnotu 0,8
  Reprodukční číslo - které při epidemii udává počet lidí, které v průměru jeden nakažený člověk sám dál nakazí - a tedy de facto vyjadřuje rychlost, jakou se nákaza koronavirem šíří .
  02:16
  Převoz pacientů z nemocnice v Benešově
   Nemocnice v Benešově dnes 10 pacientů s covidem převezla do péče nemocnice v Praze-Motole, aby si před víkendem preventivně uvolnila kapacity pro očekávané nové pacienty.
   04:21
   Doktor se vrátil z Británie do Čech, aby pomohl v nemocnicích
    Nejen v Benešově i jinde v Česku se nemocnice kvůli epidemii dostávají do personální nouze, protože nákaza se šíří i mezi zdravotníky, kteří navíc s nemocnými přicházejí nejvíc do kontaktu.
    06:07
    V Karlovarském kraji není stalo jasno o koalice
     Karlovarský kraj je jediný a poslední, který ani měsíc a týden od krajských voleb nemá ani nové vedení, ani žádnou koaliční dohodu stran o tom, že by příští společnou vládu v kraji vytvořily.
     07:23
     Plzeňský kraj má novou hejtmanku
      Novou hejtmankou Plzeňského kraje byla dnes v souladu s koaliční smlouvou zvolena 61letá Ilona Mauritzová z ODS.
      08:20
      Na dálnici D1 probíhala policejní kontrola vozidel
       Příslušníci cizinecké policie a Celní správy na dálnici D1 kontrolovali auta s cizími registračními značkami. Šlo o reakci na odhalení 24 nelegálních migrantů schovaných v dodávce s rakouskou značkou na D1 na Vysočině.
       09:38
       Poškozené plynové potrubí v Jablonci nad Nisou
        Kvůli poškození plynového potrubí při výkopových pracech a úniku plynu se odpoledne v centru Jablonce nad Nisou z domů muselo evakuovat 42 lidí, většinou šlo o zaměstnance Finančního úřadu.
        10:07
        Další případy žloutenky na jihu Čech
         Na jihu Čech se pořád ještě šíří žloutenka - typu A. Zdrojem nákazy byla nádražní kantýna v Českých Budějovicích - to bylo už před měsícem.
         11:54
         Děčín má nového primátora
          Děčín má nového primátora - skoro po půlročním bezvládí po odvolání bývalého primátora Jaroslava Hroudy a dalších členů vedení radnice.
          13:25
          Předražené nákupy v SILNICE LK
           Trestní oznámení na neznámého pachatele podala rada Libereckého kraje kvůli předraženým nákupům pohonných hmot v krajské společnosti SILNICE LK.
           14:40
           Nanoroušky z Asie bez nanomateriálu
            Informace, které už probleskovaly, teď expertíza Technické univerzity v Liberci potvrdila tzv. nanoroušky, vesměs dovážené z Asie.
            16:37
            Ošetření silnic solným roztokem
             Počasí těchto dnů je "učebnicově podzimní" - mlhy, ta už někde i namrzá a ještě na silnice padá listí - což jedno ke druhému a ke třetímu znamená zvýšené nebezpečí pro provoz aut a silniční dopravu.
             18:31
             Náhrada škod způsobených hrabošem
              Zemědělské družstvo Klapý, které hospodaří na polích pod Házmburkem u Libochovic patří k těm, která požádají Agenturu ochrany přírody a krajiny o náhradu škod způsobených hraboši.
              19:53
              Další zborcení kasáren v Terezíně
               V Terezíně se zřídila další část Žižkových kasáren. Jednoho z největších armádních objektů v republice. Poprvé se propadla střecha před třemi lety při vichřici Herwart.
               21:36
               V Jihlavě museli uzavřít tři mateřské školy.
                Primátorka vyzývá rodiče, aby nechali své děti v době pandemie doma.
                23:03
                Děti píší seniorům dopisy
                 Propojit svět seniorů a dětí a obohatit a zpříjemnit tak chvíle obou stran se rozhodla Severočeská vědecká knihovna.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 13. listopadu 2020

                 Přehled dílů

                 4594 dostupných
                 Stopáž25 minut

                 18. července

                 18. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. července

                 17. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. července

                 Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                 16. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. července

                 Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                 15. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. července

                 Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                 12. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. července

                 Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                 11. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 10. července

                 Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                 10. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 9. července

                 Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                 9. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 8. července

                 8. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 4. července

                 Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                 4. 7. 2024 na ČT1

                 Napište nám