Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Reprodukční číslo kleslo na hodnotu 0,8 — Převoz pacientů z nemocnice v Benešově — Doktor se vrátil z Británie do Čech, aby pomohl v nemocnicích — V Karlovarském kraji není stalo jasno o koalice — Plzeňský kraj má novou hejtmanku — Na dálnici D1 probíhala policejní kontrola vozidel — Poškozené plynové potrubí v Jablonci nad Nisou — Další případy žloutenky na jihu Čech — Děčín má nového primátora — Předražené nákupy v SILNICE LK — Nanoroušky z Asie bez nanomateriálu — Ošetření silnic solným roztokem — Náhrada škod způsobených hrabošem — Další zborcení kasáren v Terezíně — V Jihlavě museli uzavřít tři mateřské školy. — Děti píší seniorům dopisy

Části dílu

01:03
Reprodukční číslo kleslo na hodnotu 0,8
  Reprodukční číslo - které při epidemii udává počet lidí, které v průměru jeden nakažený člověk sám dál nakazí - a tedy de facto vyjadřuje rychlost, jakou se nákaza koronavirem šíří .
  02:16
  Převoz pacientů z nemocnice v Benešově
   Nemocnice v Benešově dnes 10 pacientů s covidem převezla do péče nemocnice v Praze-Motole, aby si před víkendem preventivně uvolnila kapacity pro očekávané nové pacienty.
   04:21
   Doktor se vrátil z Británie do Čech, aby pomohl v nemocnicích
    Nejen v Benešově i jinde v Česku se nemocnice kvůli epidemii dostávají do personální nouze, protože nákaza se šíří i mezi zdravotníky, kteří navíc s nemocnými přicházejí nejvíc do kontaktu.
    06:07
    V Karlovarském kraji není stalo jasno o koalice
     Karlovarský kraj je jediný a poslední, který ani měsíc a týden od krajských voleb nemá ani nové vedení, ani žádnou koaliční dohodu stran o tom, že by příští společnou vládu v kraji vytvořily.
     07:23
     Plzeňský kraj má novou hejtmanku
      Novou hejtmankou Plzeňského kraje byla dnes v souladu s koaliční smlouvou zvolena 61letá Ilona Mauritzová z ODS.
      08:20
      Na dálnici D1 probíhala policejní kontrola vozidel
       Příslušníci cizinecké policie a Celní správy na dálnici D1 kontrolovali auta s cizími registračními značkami. Šlo o reakci na odhalení 24 nelegálních migrantů schovaných v dodávce s rakouskou značkou na D1 na Vysočině.
       09:38
       Poškozené plynové potrubí v Jablonci nad Nisou
        Kvůli poškození plynového potrubí při výkopových pracech a úniku plynu se odpoledne v centru Jablonce nad Nisou z domů muselo evakuovat 42 lidí, většinou šlo o zaměstnance Finančního úřadu.
        10:07
        Další případy žloutenky na jihu Čech
         Na jihu Čech se pořád ještě šíří žloutenka - typu A. Zdrojem nákazy byla nádražní kantýna v Českých Budějovicích - to bylo už před měsícem.
         11:54
         Děčín má nového primátora
          Děčín má nového primátora - skoro po půlročním bezvládí po odvolání bývalého primátora Jaroslava Hroudy a dalších členů vedení radnice.
          13:25
          Předražené nákupy v SILNICE LK
           Trestní oznámení na neznámého pachatele podala rada Libereckého kraje kvůli předraženým nákupům pohonných hmot v krajské společnosti SILNICE LK.
           14:40
           Nanoroušky z Asie bez nanomateriálu
            Informace, které už probleskovaly, teď expertíza Technické univerzity v Liberci potvrdila tzv. nanoroušky, vesměs dovážené z Asie.
            16:37
            Ošetření silnic solným roztokem
             Počasí těchto dnů je "učebnicově podzimní" - mlhy, ta už někde i namrzá a ještě na silnice padá listí - což jedno ke druhému a ke třetímu znamená zvýšené nebezpečí pro provoz aut a silniční dopravu.
             18:31
             Náhrada škod způsobených hrabošem
              Zemědělské družstvo Klapý, které hospodaří na polích pod Házmburkem u Libochovic patří k těm, která požádají Agenturu ochrany přírody a krajiny o náhradu škod způsobených hraboši.
              19:53
              Další zborcení kasáren v Terezíně
               V Terezíně se zřídila další část Žižkových kasáren. Jednoho z největších armádních objektů v republice. Poprvé se propadla střecha před třemi lety při vichřici Herwart.
               21:36
               V Jihlavě museli uzavřít tři mateřské školy.
                Primátorka vyzývá rodiče, aby nechali své děti v době pandemie doma.
                23:03
                Děti píší seniorům dopisy
                 Propojit svět seniorů a dětí a obohatit a zpříjemnit tak chvíle obou stran se rozhodla Severočeská vědecká knihovna.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                 20. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                 17. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

                 16. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Připravovaný zákon o hromadné žalobě — Nová pravidla uvádění slev v obchodech — Prezident Petr Pavel oznámil, že podepíše vládní novelu o snížení valorizace důchodů — Česká pošta zruší pobočky — Propojení D6 s německou dálnicí — Obnova chovu slepic v Brodu nad Tichou — Hudební festival Trutnoff Open Air se vrací do Trutnova — Čtvrtá neúspěšná aukce Paláce Broadway — Rekonstrukce mostu na průtahu Libercem — Rokycany začaly s opravou jedné z nejvytíženějších ulic města za víc než sto milionů korun — Nové vybavení pro dobrovolné hasiče — Návrat řeky Svratky do původního koryta

                 15. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Maloobchodní tržby se v lednu opět snížily — Krize českého ovocnářství — Výjimka z normy Euro 7 pro složky IZS — Lidé z Chebu, Aše a dalších obcí sepsali petici proti vysokým cenám tepla a teplé vody — Pokračuje rekonstrukce železničního uzlu v Pardubicích — Vyšetřování požáru výrobní haly v Čelákovicích — Soud rozhodl v případu děčínských Podmokel — Jednání o vyhlášení CHKO Krušné hory — Prevence kyberšikany ve školách — Kvasiny stále nemají nové vedení — Ve víc než třiceti obcích se komunální volby budou muset opakovat — Nová transfuzní stanice v Domažlicích — Kácení stromů v Liberci těžkou technikou — Evropské dotace na opravu památek v Česku — Ceny vstupného na české památky letos neporostou

                 14. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Policie dohlíží na bezpečnost ve vlacích — Výtržnictví ve vlacích — Plán na revitalizaci Vrchlického sadů — Požár výrobní haly v Čelákovicích — 87 procent zprostředkovatelů energií, které vloni zkontrolovala Česká obchodní inspekce, porušilo zákon — Případy padělání peněz za minulý rok — Dopravní komplikace na okraji Českých Budějovic — Nárůst kamionové dopravy na Pardubicku — Začala stavba železničního mostu přes řeku Vltavu na okraji orlické přehrady na jihu Čech — Ohlášené napadení vlkem — Tvrz v obci Svébohy se hroutí — Druhá etapa oprav Barrandovského mostu — Unikátní operace v karvinské nemocnici

                 13. 3. 2023 na ČT1

                 Napište nám