Kvůli vytížení zdravotnického personálu a nutnosti mít lůžka pro covid pacienty omezují některé nemocnice akutní péči. K takovému kroku sáhla například nemocnice v Liberci. Na speciální covid pavilon ve FN v Plzni nastupují 3 zkušení lékaři a zároveň přednostové klinik, aby pomohli v péči o covid pacienty. Jejich zkušenosti a erudice pomohou mladším zdravotníkům.

Obsah dílu

Sněmovna schválila prodloužení nouzového stavu

Sněmovna schválila prodloužení nouzového stavu v Česku - zatím o tři týdny, do 20.listopadu. Neprošla tak žádost vlády, která chtěla režim nouzového stavu prodloužit o měsíc, do 3.prosince.

Armáda pomáhá v nemocnici v Benešově

Problémem současnosti momentálně není ani tak počet lůžek, která jsou v nemocnicích k dispozici pro pacienty s covidem, kteří potřebují hospitalizaci, ale počet personálu.

Odměny pro zdravotníky v první linii

Zdravotníci v první linii stále čekají na odměny, které jim stát na jaře slíbil. Dostanou je zřejmě v listopadu.

Neposílejte děti do školek, žádají radnice

Třeba v Ústí nad Labem se covid postupně objevil v téměř v každé druhé školce a onemocněli hlavně učitelky. Plošné zavírání mateřských školek ale města neplánují. Podle současných pravidel by totiž rodiče neměli nárok na ošetřovné.

Ani speciální školy v pondělí neotevřou

Až dosud fungovaly ještě školy speciální, ale i ty už od pondělí zůstanou zavřené. Shodli se na tom ministři školství a zdravotnictví - Robert Plaga a Jan Blatný

Bazény a zimní stadiony jsou dál v provozu – ale bez návštěvníků

Radnice tak přichází o stovky tisíc korun kvůli ohřevu vody nebo údržbě ledu. Stále totiž neumí odhadnout, jestli se vyplatí provoz úplně zastavit. Nikdo neví, jak dlouho budou opatření proti pandemii trvat.

Do Rakouska jedině s negativním testem

Od půlnoci se zpřísňují pravidla pro cesty z Česka do Rakouska: Nově bude nutné se prokázat negativním testem na koronavirus, který nebude starší než 72 hodin.

Most u Netřebic se otevírá

Končí dopravní uzavírka na hlavním tahu z Českých Budějovic do Rakouska. Po půl roce ve znamení kolon a objížděk se Ředitelství silnic a dálnic podařilo opravit most na silnici 1/3 u Netřebic.

Otevření obchvatu Nového Veselí

A taky se nově zkracuje jízda mezi Jihlavou a Žďárem nad Sázavou: Na této trase byly současně uvedené do provozu hned dva obchvaty.

Tragická dopravní nehoda na Pardubicku

Těžká dopravní nehoda se stala odpoledne na silnici 1.třídy číslo 35 u Horních Ředic na Pardubicku.

Je čas přezout na zimní pneu

Jeden ze dvou vrcholů svého celoročního provozu teď zažívají pneuservisy - ty přes přísná protikoronavirová vládní nařízení můžou dál fungovat. A právě teď začínají mít navíc plno.

Města omezují hromadnou dopravu

Městská doprava bude od pondělí kvůli nepříznivé epidemiologické situaci výrazně omezená: Týká se to hlavně spojí po 21.hodině, odkdy v celé zemi platí zákaz vycházení.

Návštěva hřbitovů v době epidemie

Dušičky - Památka zemřelých letos připadá na pondělí, ale jak už to bývá - většina lidí pro návštěvu hřbitovů a hrobů využije už volné dny začínajícího víkendu.

Policie žádá o pomoc

Policie hledá svědky požáru kostela svatého Michala v zahradě Kinských v Praze. Zajímají ji i fotografie nebo videozáznamy středeční události.

Demolice Dřevěnky v Hradci Králové

Původně prvorepublikové kino, později místo, kam se chodilo na koncerty, za tancem i na výstavy. To byla takzvaná Dřevěnka z roku 1924 v centru Hradce Králové.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD