Hasiči zbourali část domu v Tursku u Prahy, ve kterém včera krátce po 17. hodině vybuchl plyn. Při výbuchu utrpěli čtyři lidé zranění. Kvůli koronavirové epidemii chybí personál i v některých domovech pro seniory. Do této situace se dostali například v Ústeckém kraji, kde část pracovníků je doma s dětmi, jiní mají koronavirus nebo jsou v karanténě.

Obsah dílu

Zákaz vycházení platí v Česku

Už třetí noc, fakticky ale teprve podruhé bude od 21:00 v Česku platit večerní a noční zákaz vycházení. Za noc na dnešek policisti řešili přes 500 porušení tohoto režimu a udělovali za to i pokuty. Ve dvou případech na Liberecku dokonce za 10 000 korun.

Muž na Facebooku vyhrožoval zabitím lidí

Několik hodin stačilo kriminalistům, aby vypátrali 62 letého muže z Pardubic, který pod smyšleným profilem umístil na facebook výhrůžku, že pokud se od následujícího dne neotevřou všechny, z rozhodnutí vlády teď zavřené restaurace a bary, vjede kamionem.

Výbuch plynu v Tursku

Hasiči museli zbourat část obytného domu v Tursku u Prahy, ve kterém včera večer vybuchl plyn.

Dochází lůžka pro pacienty s koronavirem

V souvislosti s pořád stoupající koronavirovou nákazou ubývá volných lůžek v nemocnicích, vyhrazených pro lidi s covidem-19, kteří právě potřebují hospitalizaci.

Opatření proti nákaze v Jihočeském kraji

V Českých Budějovicích situaci s nárůstem případů koronavirové nákazy a ubývající volné kapacity pro pacienty s covidem v nemocnicích řešil krizový štáb Jihočeského kraje.

Domovy pro seniory shání personál

Personál dochází taky v některých ústavech sociální péče a domovech pro seniory. Někteří zaměstnanci musí být v karanténě nebo covid sami mají, popř. zůstávají doma s dětmi.

Výrobce létajících draků bojuje o přežití

Firem, které bojují o přežití přibývá. Očekává se mírné zvýšení nezaměstnanosti.

Muž v prodejně potravin vyhrožoval prodavačce maketou výbušniny

Doba koronavirové pandemie je náročná - zdravotně, materiálně i psychicky. O jedné okamžitě vypátrané výhrůžce teroristickým útokem už řeč byla, jinou zkušenost má za sebou prodejna potravin v Mirotické ulici v Praze-Libuši.

Vyhořelý kostel sv. Michala

Experti - hasiči i kriminalisti vyšetřují, proč včera začal hořet dřevěný pravoslavný kostel svatého Michala v pražské zahradě Kinských.

Požár továrny na matrace na Semilsku

Jiný požár poničil výrobní a skladovací haly původně švédské společnosti Hilding Anders v Roztokách u Jilemnice. Firma vyrábí matrace a rošty do postelí.

Rybáři zřejmě neudají úlovky v cizině

Podzimní výlovy rybníků jsou sice v plném běhu, ale i třeboňští rybáři mají kvůli koronavirovým omezením potíže: 3 tisíce tun ryb každoročně před Vánocemi vyvážejí do ciziny - letos ale mají se zahraničními odběrateli uzavřenou jen asi polovinu smluv.

Studenti učí děti zdravotníků

Ve Fakultní nemocnici v Plzni funguje tzv.-ná Pandemická škola. Je určená pro děti zaměstnanců, navštěvovat ji můžou žáci 1.stupně.

Petice proti umístění bezdomovců

Obyvatelé plzeňské čtvrti Doubravka sepsali petici proti vzniku dočasného místa pro koronavirem nakažené bezdomovce.

Muzeum v Mostě převádí všechny výstavy do virtuální podoby

Lidé si mohou výstavy prohlédnout tak, jako by jimi procházeli. Na webu muzea budou k dispozici zdarma.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD