V Česku je nedostatek vakcín proti chřipce. Lékařům chybí i pro rizikové skupiny, kterým očkování proplatí pojišťovny. Strach lidí z cestování, spojený s onemocněním covid-19, komplikuje život podnikatelům v pohraničních oblastech. Poblíž Německa a Polska, ale také na druhé straně hranic.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Tržby podnikatelů a provozoven v českém pohraničí klesly až o 70 %

Hotely a restaurace jsou tam skoro prázdné - lidé zpoza hranic ani jiní zahraniční návštěvníci kvůli protikoronavirovým restrikcím i obavám z nákazy odjeli a nepřijíždějí.

Ve Velkých Hamrech u Jablonce nad Nisou jsou stovky lidí bez dodávek tepla

Dodavatel - firma Golem je zastavila kvůli dlouholetým sporům s měste. Rukojmími sporu se tak staly tamní školy, školky, několik domů s pečovatelskou službou.

Vakcín proti chřipce je v Česku nedostatek

Není jich dost ani pro rizikové skupiny, kterým očkování proplácejí zdravotní pojišťovny:

Obchvat Opočna znovu otevřen

Po druhé dnes otevřeli 2km obchvat Opočna. V srpnu byl otevřený týden, ale bez povolení.

Policie řeší korupci v autoškole

Kvůli podvodům úplatkům u zkoušek na řidičský průkaz Policie ve Varnsdorfu obvinila 4 lidi - dva z nich jsou zkušební komisaři.

Podpis memoranda na Vysočině

Post hejtmana na Vysočině připadne ODS: Ta se tam dohodla na široké koalici s Piráty, lidovci, ČSSD-cií a hnutím Starostové pro Vysočinu - v zastupitelstvu budou mít pohodlnou většinu 32 mandátů.

Koalice na jihu Čech

Obdobné řešení a obdobný model jako na Vysočině bude platit i pro jižní Čechy: Taky tam bude hejtmanem občanský demokrat - někdejší ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

Koaliční vyjednávání v Ústeckém kraji

V Ústeckém kraji odpoledne padlo zásadní rozhodnutí ohledně budoucí krajské vlády. Už je dána podoba, jak má vypadat krajská rada i to, kdo bude novým hejtmanem.

Zloději vykradli školu během voleb

Policisté je dopadli během dvou dnů.

Červený kříž otevírá kurzy pro dobrovolný zdravotnický personál

V rámci projektu dobrovolníci, kteří se přihlásí, projdou jednodenním školením. Budou pak moci pomáhat v době koronavirové krize v sociálních zařízeních jako jsou domovy pro seniory.

Ošetření Žižkova dubu

Přenechali mu ho fanoušci vítězného stromu roku.

Omezení pro divadelní představení

Od pondělí platí nová omezení pro divadelní, filmová a jiná umělecká představení. Divadla a umělci už řeší finanční problémy od jarního uzavření.

Noc literatury

Dvacet českých herců na dvaceti místech Prahy čte ukázky z dvaceti knih. Tak vypadá happening Noc literatury, který představuje současné evropské autory v nových českých překladech.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD