Česko uprostřed koronavirové krize bude mít nového ministra zdravotnictví. Stane se jím epidemiolog Roman Prymula. Za přísných hygienických opatření začíná na vysokých školách podzimní semestr. Kromě pražských musí přejít na distanční výuku také například Univerzita Pardubice.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Vojtěch rezignoval. Novým ministrem zdravotnictví je Prymula

Uprostřed koronavirové krize bude mít Česko nového ministra zdravotnictví. Stane se jím epidemiolog Roman Prymula. Oznámil to premiér Andrej Babiš, který ho zítra ráno také uvede do úřadu. Prezident Miloš Zeman už nového ministra jmenoval.

Reakce na změny na Ministerstvu zdravotnictví

Jak hodnotí změnu v čele ministerstva zdravotnictví zástupci tuzemských nemocnic, to už probereme se Stanislavem Fialou, výkonným ředitelem Rady Asociace českých a moravských nemocnic.

Nový semestr na vysokých školách ovlivnil koronavirus

Dneškem zahájila řada univerzit nový semestr. Výuku doprovází už od začátku zpřísněná hygienická opatření. Kromě povinných roušek a dezinfekce rukou v budovách škol čeká studenty také distanční nebo kombinovaná výuka.

Distanční výuka na univerzitě v Pardubicích

S omezením bude fungovat i Univerzita Pardubice. Ta musí od čtvrtka zavést distanční výuku. Trvat má zatím do konce října.

Pošta pochybila při distribuci roušek

Česká pošta při rozesílání roušek a respirátorů porušila zákon. Uvedl to Státní ústav pro kontrolu léčiv a vyzval ji k nápravě.

V Libereckém kraji je pět odběrových míst.

Pro všechna nově funguje jednotný rezervační systém. Do provozu ho spustili o víkendu - s cílem předejít dlouhým frontám.

Nově fungující odběrová místa

Zájem o testování je v těchto dnech tak velký, že mnohdy čekají lidé na vyšetření více než týden. Proto se otevírají další odběrová místa. Během dneška jich začalo fungovat pět.

Kraje jednaly o dalších krocích v rámci koronavirové krize

Kvůli aktuální epidemiologické situaci dnes jednaly Bezpečnostní rady krajů - na Vysočině a ve Středočeském kraji.

Stát podpoří 130.Velkou pardubickou

Částkou 2,5 mil. Kč. Návrh ministra zemědělství dnes schválila vláda.

Předvolební vysílání: České Budějovice

Co je typické pro Jihočeský kraj a s jakými problémy se tento region potýká. Tomu se už od rána věnuje Česká televize ve svém předvolebním seriálu.

Skoro všechny nás čeká operace kloubu

Ortopedi předpokládají, že úplné náhrady velkých kloubů, tak zvané endoprotézy v příštích 10 letech mnohonásobně víc pacientů. Práci by lékařům mohli usnadnit nejmodernější počítačové metody.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD