26 minut

16. září 2020

Obsah dílu

Výbuch v Bílině - den poté — Fronty na testy na odběrových místech - Václavské náměstí — Omezení akcí — Střední Čechy na seznamu rizikových oblastí? — Zavřené školy — Přípravy na distanční výuku — Distanční výuka na církevních a soukromých školách — Rozloučení s Václavem Šorelem — Začíná oprava posledního řetezového mostu v ČR — Stavba logopedické školy — Začíná slizeň kukuřice — Borovno bez vodovodu — Rozhovor se starostou Chanovic, Petrem Kláskem — Kriminalita v Plzeňském kraji — Večerní debata — Sušická radnice nečekaně odvolala oba jednatele místní nemocnice — Autobus v novém designu — Zachráněný papoušek — Řič ujížděl v pěší zóně strážníkům — Nejstarší plovárna v ČR

Části dílu

01:04
Výbuch v Bílině - den poté
  Pokračuje vyšetřování včerejšího požáru a výbuchu - v muničním skladu v Bílině na Teplicku. V noci se čekalo, až munice zchladne.
  03:00
  Fronty na testy na odběrových místech - Václavské náměstí
   I dnes laboratoře zaznamenávají - zvýšený zájem o testování na koronavirus. Fronty se tvořily taky u odběrového místa - na pražském Václavském náměstí.
   03:27
   Omezení akcí
    Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha dojde od pátku - k omezení počtu návštěvníků - na vnitřních hromadných akcích. K prodeji by měly být - pouze lístky k sezení, a ne ke stání.
    03:38
    Střední Čechy na seznamu rizikových oblastí?
     Středočeskému kraji hrozí, že se - kvůli šíření nemoci covid-19 ocitne na německém seznamu - rizikových oblastí. Konečné rozhodnutí oznámí Berlín asi do hodiny.
     04:01
     Zavřené školy
      Kvůli nákaze koronavirem se také zavírá stále více škol. Aktuálně jich je 39. Nejvíc ve Středočeském kraji - konkrétně 10.
      05:00
      Přípravy na distanční výuku
       A další školy se na možnost - opětovné distanční výuky - intenzivně připravují. Mají už také zjištěno, kolik rodin žáků - nemá doma počítač. Například v Plzni jich je míň než 10 procent.
       06:36
       Distanční výuka na církevních a soukromých školách
        Soukromé a církevní školy nemají nárok na peníze, které ministerstvo dává veřejným školám jako pomoc s nákupem vybavení pro distanční výuku. Dostanou je příští rok. Některé z nich ale kvůli tomu teď nejsou schopné výuku na dálku zajistit.
        08:51
        Rozloučení s Václavem Šorelem
         Spitfire nad motolským krematoriem. Takhle se dnes rodina i přátelé loučili s Václavem Šorelem.
         09:27
         Začíná oprava posledního řetezového mostu v ČR
          Začala oprava Stádleckého mostu na Táborsku. Zavřený je i pro turisty. Jedná se o technickou památku, která je posledním - řetězovým mostem v Evropě.
          11:00
          Stavba logopedické školy
           Pražské arcibiskupství postaví v Klecanech logopedickou školu pro děti s poruchami řeci.
           11:22
           Začíná slizeň kukuřice
            Sklizeň kukuřice musela v některých částech republiky - začít o něco dřív. Zemědělcům letos dochází krmivo rychleji - než v předchozích letech.
            14:07
            Borovno bez vodovodu
             Borovno na jižním Plzeňsku už desítky let čeká na vodovod a kanalizaci. A zřejmě ještě desítky let čekat bude.
             15:19
             Rozhovor se starostou Chanovic, Petrem Kláskem
              Každý rok dá Plzeňský kraj na stavbu vodovodů a kanalizací desítky milionů korun. Jenom loni to bylo skoro 70 milionů. Problémy malých obcí teď proberu se starostou Chanovic, Petrem Kláskem.
              18:25
              Kriminalita v Plzeňském kraji
               Města v Plzeňském kraji se od té doby stále víc snaží zabránit stavbě dalších ubytoven. Bojovaly proti tomu třeba obce kolem Stříbra. Tam se soustředí velké množství dělníků ze zahraničí.
               20:05
               Večerní debata
                Nejdůležitější témata Plzeňského kraje budou součástí večerní debaty.
                20:34
                Sušická radnice nečekaně odvolala oba jednatele místní nemocnice
                 Důvodem jsou velké ekonomické ztráty, které zatěžují rozpočet. Odvolaní jednatelé se ale brání tím, že nemocnici od bývalého provozovatele převzali téměř nefunkční. Do čela zdravotnického zařízení se nyní postavil bývalý ředitel klatovské nemocnice Jiří V
                 22:48
                 Autobus v novém designu
                  Zástupci hlavního města představili prototyp autobusu v novém jednotném designu Pražské integrované dopravy. Šedočervený vzhled mají mít všechny autobusy, tramvaje i soupravy metra.
                  23:08
                  Zachráněný papoušek
                   Vzácného papouška museli - včera ráno - zachraňovat hasiči v jiho-českých Lnářích na Strakonicku. Majitelce uletěl i s vodítkem na strom.
                   23:25
                   Řič ujížděl v pěší zóně strážníkům
                    Hlídka pražské městské policie si všimla řidiče, který vjel do pěší zóny na Václavském náměstí.
                    23:53
                    Nejstarší plovárna v ČR
                     Mnohým plovárnám se protahuje sezona díky příznivému počasí. Venkovní teploty - stoupají teď - během babího léta až ke 30°C.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž26 minut
                     Další díl
                     17. září 2020

                     Přehled dílů

                      
                     Stopáž25 minut

                     21. června

                     21. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     20. června

                     Policie k zásahu při střelbě na FF UK — Bezpečnostní opatření na školách — Málo míst v pardubických školkách — Změny územního plánu v Praze — Přiletěl poslední vrtulník Venom — Hořících elektrokoloběžek stále přibývá — Následky silných bouřek — Varování před bouřkami — Nedostatek policistů v Karlovarském kraji — Dopadení zloděje kol — 60 let od akce Neptun — Druhý den návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji — 50. ročník olympiády z češtiny — V Libereckém kraji začíná Nesnězeno — Nové výstavy v galerii moderního umění v Hradci Králové — Šetrný způsob sečení luk v Pardubicích — Óda na moje město v Českých Budějovicích

                     20. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     19. června

                     Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                     19. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     18. června

                     První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                     18. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     17. června

                     Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                     17. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     14. června

                     Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                     14. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     13. června

                     Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                     13. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     12. června

                     Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                     12. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     11. června

                     Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                     11. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     10. června

                     Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                     10. 6. 2024 na ČT1

                     Napište nám