Obsah dílu

Výbuch v Bílině - den poté — Fronty na testy na odběrových místech - Václavské náměstí — Omezení akcí — Střední Čechy na seznamu rizikových oblastí? — Zavřené školy — Přípravy na distanční výuku — Distanční výuka na církevních a soukromých školách — Rozloučení s Václavem Šorelem — Začíná oprava posledního řetezového mostu v ČR — Stavba logopedické školy — Začíná slizeň kukuřice — Borovno bez vodovodu — Rozhovor se starostou Chanovic, Petrem Kláskem — Kriminalita v Plzeňském kraji — Večerní debata — Sušická radnice nečekaně odvolala oba jednatele místní nemocnice — Autobus v novém designu — Zachráněný papoušek — Řič ujížděl v pěší zóně strážníkům — Nejstarší plovárna v ČR

Části dílu

01:04
Výbuch v Bílině - den poté
  Pokračuje vyšetřování včerejšího požáru a výbuchu - v muničním skladu v Bílině na Teplicku. V noci se čekalo, až munice zchladne.
  03:00
  Fronty na testy na odběrových místech - Václavské náměstí
   I dnes laboratoře zaznamenávají - zvýšený zájem o testování na koronavirus. Fronty se tvořily taky u odběrového místa - na pražském Václavském náměstí.
   03:27
   Omezení akcí
    Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha dojde od pátku - k omezení počtu návštěvníků - na vnitřních hromadných akcích. K prodeji by měly být - pouze lístky k sezení, a ne ke stání.
    03:38
    Střední Čechy na seznamu rizikových oblastí?
     Středočeskému kraji hrozí, že se - kvůli šíření nemoci covid-19 ocitne na německém seznamu - rizikových oblastí. Konečné rozhodnutí oznámí Berlín asi do hodiny.
     04:01
     Zavřené školy
      Kvůli nákaze koronavirem se také zavírá stále více škol. Aktuálně jich je 39. Nejvíc ve Středočeském kraji - konkrétně 10.
      05:00
      Přípravy na distanční výuku
       A další školy se na možnost - opětovné distanční výuky - intenzivně připravují. Mají už také zjištěno, kolik rodin žáků - nemá doma počítač. Například v Plzni jich je míň než 10 procent.
       06:36
       Distanční výuka na církevních a soukromých školách
        Soukromé a církevní školy nemají nárok na peníze, které ministerstvo dává veřejným školám jako pomoc s nákupem vybavení pro distanční výuku. Dostanou je příští rok. Některé z nich ale kvůli tomu teď nejsou schopné výuku na dálku zajistit.
        08:51
        Rozloučení s Václavem Šorelem
         Spitfire nad motolským krematoriem. Takhle se dnes rodina i přátelé loučili s Václavem Šorelem.
         09:27
         Začíná oprava posledního řetezového mostu v ČR
          Začala oprava Stádleckého mostu na Táborsku. Zavřený je i pro turisty. Jedná se o technickou památku, která je posledním - řetězovým mostem v Evropě.
          11:00
          Stavba logopedické školy
           Pražské arcibiskupství postaví v Klecanech logopedickou školu pro děti s poruchami řeci.
           11:22
           Začíná slizeň kukuřice
            Sklizeň kukuřice musela v některých částech republiky - začít o něco dřív. Zemědělcům letos dochází krmivo rychleji - než v předchozích letech.
            14:07
            Borovno bez vodovodu
             Borovno na jižním Plzeňsku už desítky let čeká na vodovod a kanalizaci. A zřejmě ještě desítky let čekat bude.
             15:19
             Rozhovor se starostou Chanovic, Petrem Kláskem
              Každý rok dá Plzeňský kraj na stavbu vodovodů a kanalizací desítky milionů korun. Jenom loni to bylo skoro 70 milionů. Problémy malých obcí teď proberu se starostou Chanovic, Petrem Kláskem.
              18:25
              Kriminalita v Plzeňském kraji
               Města v Plzeňském kraji se od té doby stále víc snaží zabránit stavbě dalších ubytoven. Bojovaly proti tomu třeba obce kolem Stříbra. Tam se soustředí velké množství dělníků ze zahraničí.
               20:05
               Večerní debata
                Nejdůležitější témata Plzeňského kraje budou součástí večerní debaty.
                20:34
                Sušická radnice nečekaně odvolala oba jednatele místní nemocnice
                 Důvodem jsou velké ekonomické ztráty, které zatěžují rozpočet. Odvolaní jednatelé se ale brání tím, že nemocnici od bývalého provozovatele převzali téměř nefunkční. Do čela zdravotnického zařízení se nyní postavil bývalý ředitel klatovské nemocnice Jiří V
                 22:48
                 Autobus v novém designu
                  Zástupci hlavního města představili prototyp autobusu v novém jednotném designu Pražské integrované dopravy. Šedočervený vzhled mají mít všechny autobusy, tramvaje i soupravy metra.
                  23:08
                  Zachráněný papoušek
                   Vzácného papouška museli - včera ráno - zachraňovat hasiči v jiho-českých Lnářích na Strakonicku. Majitelce uletěl i s vodítkem na strom.
                   23:25
                   Řič ujížděl v pěší zóně strážníkům
                    Hlídka pražské městské policie si všimla řidiče, který vjel do pěší zóny na Václavském náměstí.
                    23:53
                    Nejstarší plovárna v ČR
                     Mnohým plovárnám se protahuje sezona díky příznivému počasí. Venkovní teploty - stoupají teď - během babího léta až ke 30°C.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     17. září 2020

                     Přehled dílů

                      
                     Stopáž25 minut

                     24. březen

                     Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                     24. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     23. březen

                     Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                     23. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     22. březen

                     Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                     22. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     21. březen

                     ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                     21. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     20. březen

                     Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                     20. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     17. březen

                     Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                     17. 3. 2023 na ČT1

                     Napište nám