Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Nová nařízení vlády — Kontrolují se nařízení? — Krajští hygienici nestíhají — Nový semafor — Slováci se vrací domů — Příprava voleb postoupila — Soud o pádu mostu ve Vilémově — Volby 2020 Zlínský kraj — Volební debata — Neobvyklou podívanou dnes měli návštěvníci krkonošského Špindlerova Mlýna — Na Šumavě se usadila druhá vlčí smečka — Zastupitelům Děčína nepodařilo zvolit nové vedení. — Muž zachránil řidiče z hořícího auta — Podprůměrná úroda jablek — Chotěboř bojuje za zelenou plochu nedaleko centra města — Nová judo aréna v Jablonci — Skončí Havelské tržiště? — Nová škola v Bartošovicích v Orlických horách

Části dílu

00:12
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:09
  Nová nařízení vlády
   Ministerstvo zdravotnictví zavádí - další plošná opatření - proti šíření koronaviru. Nejvíc nakažených je - ve věkové skupině 20 až 29 let.
   02:22
   Kontrolují se nařízení?
    Omezení otevírací doby restaurací a barů platí už týden v Praze a od pondělí také v celých středních Čechách. V souvislosti s tím se ale objevilo nečekané úskalí. Zatím prakticky nikdo nehlídá, zda nová opatření provozovatelé těchto zařízení dodržují.
    03:29
    Krajští hygienici nestíhají
     A kvůli aktuální situaci - schází třeba pražské hygienické stanici - asi stovka zaměstnanců.
     05:12
     Nový semafor
      Ministerstvo zdravotnictví také - aktualizovalo takzvaný "Semafor", tedy mapu - rozšíření a rizika nákazy v Česku.
      07:16
      Slováci se vrací domů
       Dnes naposledy také mohou lidé cestovat na Slovensko bez omezení. Od půlnoci už musejí mít po překročení hranic negativní test na covid-19, nebo nastoupit do karantény.
       08:44
       Příprava voleb postoupila
        V Dobrušce odhalili některá sporná místa předpisů. Třeba když volič v karanténě či nemocný neodvolí 30. září, jak má, ale přijde 2.nebo 3.října do svého okrsku.
        10:37
        Soud o pádu mostu ve Vilémově
         Havlíčko-brodský soud začal znovu rozplétat - okolnosti pádu mostu ve Vilémově. V září 2014 tam - pod troskami zemřeli 4 dělníci, kteří pracovali na jeho opravě.
         11:31
         Volby 2020 Zlínský kraj
          Série předvolebních debat pokračuje Zlínským krajem. K nej-důležitějším tématům tam patří zdravotnictví, konkrétně chystaná stavba nové nemocnice. Zásadními změnami v regionu prochází i veřejná doprava. A s nimi přišla také řada komplikací.
          14:17
          Volební debata
           Debata se stranickými lídry se tak dnes týká Zlínského kraje. Mluvit se bude hlavně o problémech tohoto regionu. Pozvaní jsou zástupci uskupení a stran, které mají podle průzkumů v preferencích největší podporu voličů.
           14:47
           Neobvyklou podívanou dnes měli návštěvníci krkonošského Špindlerova Mlýna
            Nad národním parkem létal vrtulník, který převážel betonové sloupy vysokého napětí.
            15:25
            Na Šumavě se usadila druhá vlčí smečka
             Potvrdily to snímky z fotopastí a vzorky DNA, které zkoumali vědci z šumavského a bavorského národního parku. Především mladí vlci se stále častěji stahují do českých rezervací.
             17:10
             Zastupitelům Děčína nepodařilo zvolit nové vedení.
              Mimořádně svolané zasedání - na které se poprvé v historii města někteří připojovali kvůli karanténě konferenčním hovorem - skončilo po hodině. Zastupitelé se totiž odmítli volbou nového vedení zabývat. A to už podruhé.
              17:39
              Muž zachránil řidiče z hořícího auta
               Záchrana řidiče z hořícího auta. Došlo k ní včera - u Nepomuk na Orlicko-ústecku. Po nehodě tam zůstalo auto na střeše a začalo hořet.
               18:03
               Podprůměrná úroda jablek
                Úroda jablek bude letos podle ovocnářů podprůměrná. V porovnání s minulým rokem by sice měla vzrůst o více než 8 procent, ale jen proto, že loňská sklizeň byla také velmi nízká.
                18:36
                Chotěboř bojuje za zelenou plochu nedaleko centra města
                 Záměr uspořádat referendum neprošel. město ale slibuje veřejné projednávání záměru.
                 20:23
                 Nová judo aréna v Jablonci
                  V Jablonci nad Nisou otevřeli judistickou halu. Místní klub se tak dočkal prostoru, kde může plno hodnotně trénovat. Na nové sportoviště se přijel podívat i olympijský vítěz Lukáš Krpálek.
                  21:38
                  Skončí Havelské tržiště?
                   ednomu z nej-starších tržišť v Praze hrozí zánik. Havelské tržiště funguje od roku 1232, teď se má jeho plocha zmenšit skoro o třetinu a snížit se má i počet stánků.
                   23:33
                   Nová škola v Bartošovicích v Orlických horách
                    Bartošovice v Orlických horách, malá obec na česko-polské hranici, se ode dneška mohou pochlubit novou budovou základní školy. Neslouží však klasické výuce, ale žákům s mentálním handicapem.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    Události v regionech

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                    21. 3. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                    20. 3. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                    17. 3. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

                    16. 3. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Připravovaný zákon o hromadné žalobě — Nová pravidla uvádění slev v obchodech — Prezident Petr Pavel oznámil, že podepíše vládní novelu o snížení valorizace důchodů — Česká pošta zruší pobočky — Propojení D6 s německou dálnicí — Obnova chovu slepic v Brodu nad Tichou — Hudební festival Trutnoff Open Air se vrací do Trutnova — Čtvrtá neúspěšná aukce Paláce Broadway — Rekonstrukce mostu na průtahu Libercem — Rokycany začaly s opravou jedné z nejvytíženějších ulic města za víc než sto milionů korun — Nové vybavení pro dobrovolné hasiče — Návrat řeky Svratky do původního koryta

                    15. 3. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Maloobchodní tržby se v lednu opět snížily — Krize českého ovocnářství — Výjimka z normy Euro 7 pro složky IZS — Lidé z Chebu, Aše a dalších obcí sepsali petici proti vysokým cenám tepla a teplé vody — Pokračuje rekonstrukce železničního uzlu v Pardubicích — Vyšetřování požáru výrobní haly v Čelákovicích — Soud rozhodl v případu děčínských Podmokel — Jednání o vyhlášení CHKO Krušné hory — Prevence kyberšikany ve školách — Kvasiny stále nemají nové vedení — Ve víc než třiceti obcích se komunální volby budou muset opakovat — Nová transfuzní stanice v Domažlicích — Kácení stromů v Liberci těžkou technikou — Evropské dotace na opravu památek v Česku — Ceny vstupného na české památky letos neporostou

                    14. 3. 2023 na ČT1

                    Napište nám