26 minut

17. září 2020

Obsah dílu

Headlines — Nová nařízení vlády — Kontrolují se nařízení? — Krajští hygienici nestíhají — Nový semafor — Slováci se vrací domů — Příprava voleb postoupila — Soud o pádu mostu ve Vilémově — Volby 2020 Zlínský kraj — Volební debata — Neobvyklou podívanou dnes měli návštěvníci krkonošského Špindlerova Mlýna — Na Šumavě se usadila druhá vlčí smečka — Zastupitelům Děčína nepodařilo zvolit nové vedení. — Muž zachránil řidiče z hořícího auta — Podprůměrná úroda jablek — Chotěboř bojuje za zelenou plochu nedaleko centra města — Nová judo aréna v Jablonci — Skončí Havelské tržiště? — Nová škola v Bartošovicích v Orlických horách

Části dílu

00:12
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:09
  Nová nařízení vlády
   Ministerstvo zdravotnictví zavádí - další plošná opatření - proti šíření koronaviru. Nejvíc nakažených je - ve věkové skupině 20 až 29 let.
   02:22
   Kontrolují se nařízení?
    Omezení otevírací doby restaurací a barů platí už týden v Praze a od pondělí také v celých středních Čechách. V souvislosti s tím se ale objevilo nečekané úskalí. Zatím prakticky nikdo nehlídá, zda nová opatření provozovatelé těchto zařízení dodržují.
    03:29
    Krajští hygienici nestíhají
     A kvůli aktuální situaci - schází třeba pražské hygienické stanici - asi stovka zaměstnanců.
     05:12
     Nový semafor
      Ministerstvo zdravotnictví také - aktualizovalo takzvaný "Semafor", tedy mapu - rozšíření a rizika nákazy v Česku.
      07:16
      Slováci se vrací domů
       Dnes naposledy také mohou lidé cestovat na Slovensko bez omezení. Od půlnoci už musejí mít po překročení hranic negativní test na covid-19, nebo nastoupit do karantény.
       08:44
       Příprava voleb postoupila
        V Dobrušce odhalili některá sporná místa předpisů. Třeba když volič v karanténě či nemocný neodvolí 30. září, jak má, ale přijde 2.nebo 3.října do svého okrsku.
        10:37
        Soud o pádu mostu ve Vilémově
         Havlíčko-brodský soud začal znovu rozplétat - okolnosti pádu mostu ve Vilémově. V září 2014 tam - pod troskami zemřeli 4 dělníci, kteří pracovali na jeho opravě.
         11:31
         Volby 2020 Zlínský kraj
          Série předvolebních debat pokračuje Zlínským krajem. K nej-důležitějším tématům tam patří zdravotnictví, konkrétně chystaná stavba nové nemocnice. Zásadními změnami v regionu prochází i veřejná doprava. A s nimi přišla také řada komplikací.
          14:17
          Volební debata
           Debata se stranickými lídry se tak dnes týká Zlínského kraje. Mluvit se bude hlavně o problémech tohoto regionu. Pozvaní jsou zástupci uskupení a stran, které mají podle průzkumů v preferencích největší podporu voličů.
           14:47
           Neobvyklou podívanou dnes měli návštěvníci krkonošského Špindlerova Mlýna
            Nad národním parkem létal vrtulník, který převážel betonové sloupy vysokého napětí.
            15:25
            Na Šumavě se usadila druhá vlčí smečka
             Potvrdily to snímky z fotopastí a vzorky DNA, které zkoumali vědci z šumavského a bavorského národního parku. Především mladí vlci se stále častěji stahují do českých rezervací.
             17:10
             Zastupitelům Děčína nepodařilo zvolit nové vedení.
              Mimořádně svolané zasedání - na které se poprvé v historii města někteří připojovali kvůli karanténě konferenčním hovorem - skončilo po hodině. Zastupitelé se totiž odmítli volbou nového vedení zabývat. A to už podruhé.
              17:39
              Muž zachránil řidiče z hořícího auta
               Záchrana řidiče z hořícího auta. Došlo k ní včera - u Nepomuk na Orlicko-ústecku. Po nehodě tam zůstalo auto na střeše a začalo hořet.
               18:03
               Podprůměrná úroda jablek
                Úroda jablek bude letos podle ovocnářů podprůměrná. V porovnání s minulým rokem by sice měla vzrůst o více než 8 procent, ale jen proto, že loňská sklizeň byla také velmi nízká.
                18:36
                Chotěboř bojuje za zelenou plochu nedaleko centra města
                 Záměr uspořádat referendum neprošel. město ale slibuje veřejné projednávání záměru.
                 20:23
                 Nová judo aréna v Jablonci
                  V Jablonci nad Nisou otevřeli judistickou halu. Místní klub se tak dočkal prostoru, kde může plno hodnotně trénovat. Na nové sportoviště se přijel podívat i olympijský vítěz Lukáš Krpálek.
                  21:38
                  Skončí Havelské tržiště?
                   ednomu z nej-starších tržišť v Praze hrozí zánik. Havelské tržiště funguje od roku 1232, teď se má jeho plocha zmenšit skoro o třetinu a snížit se má i počet stánků.
                   23:33
                   Nová škola v Bartošovicích v Orlických horách
                    Bartošovice v Orlických horách, malá obec na česko-polské hranici, se ode dneška mohou pochlubit novou budovou základní školy. Neslouží však klasické výuce, ale žákům s mentálním handicapem.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž26 minut
                    Další díl
                    18. září 2020

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž25 minut

                    24. června

                    24. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    21. června

                    Začala stavba úseku D3 u motocentra u Tábora — Kamiony si zkracují cestu přes obec — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Praha koupí od Komerční banky kancelářskou budovu na Václavském náměstí — Výstraha na silné bouřky v Česku a na Moravě — Univerzita Karlova si připomíná přesně půlrok od tragické střelby na filozofické fakultě — Bezpečnost na vysokých školách — Opravy školních budov zkrátily vyučování — Výsledky 2. kola přijímacích zkoušek — Obec Nová Pec na jihu Šumavy od začátku prázdnin trvale uzavře pro motorová vozidla cestu na Jelení Vrchy — Sklizeň jetele v Libereckém kraji — Přáškování polí s kukuřicí — ČT natáčí nový seriál Limity — Začíná Mezinárodní divadelní festival Regiony

                    21. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    20. června

                    Policie k zásahu při střelbě na FF UK — Bezpečnostní opatření na školách — Málo míst v pardubických školkách — Změny územního plánu v Praze — Přiletěl poslední vrtulník Venom — Hořících elektrokoloběžek stále přibývá — Následky silných bouřek — Varování před bouřkami — Nedostatek policistů v Karlovarském kraji — Dopadení zloděje kol — 60 let od akce Neptun — Druhý den návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji — 50. ročník olympiády z češtiny — V Libereckém kraji začíná Nesnězeno — Nové výstavy v galerii moderního umění v Hradci Králové — Šetrný způsob sečení luk v Pardubicích — Óda na moje město v Českých Budějovicích

                    20. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    19. června

                    Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                    19. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    18. června

                    První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                    18. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    17. června

                    Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                    17. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    14. června

                    Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                    14. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    13. června

                    Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                    13. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    12. června

                    Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                    12. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    11. června

                    Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                    11. 6. 2024 na ČT1

                    Napište nám