Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

V Bílině vybouchl sklad s municí — Přípravy na volby — Nedostatek lidí do komise — Speciální volby hlasování — Pošťáci doručují roušky seniorům — Muž, který byl agresivní kvůli roušce skončil v poutech — Roušky ve školách — Aktuální čísla koronaviru — Obavy z testů v Německu — Volby 2020 v Královehradeckém kraji — Úbytek hostů ve Špindlerově Mlýně — Safari Dvůr Králové — Volební debata dnes — Nález jednoho z největších mincovních pokladu v Česku — Soud kvůli pádu lávky v Troji — Zřícený dům v Liberci — Vyprošťování auta z výkopu — Výluka vysílače

Části dílu

00:56
V Bílině vybouchl sklad s municí
  Požár po výbuchu skladu - s policejní municí - v Bílině na Teplicku. Hasičům se ho už podařilo zlikvidovat. Místo ale dohašují a ochlazují.
  02:30
  Přípravy na volby
   Města a obce se už chystají - na volby do krajských zastupitelstev. Ty se uskuteční 2. a 3. října, a to spolu s volbami - do třetiny Senátu.
   03:54
   Nedostatek lidí do komise
    Problém, který řeší kvůli senátním volbám radnice v Praze. Týká se obsazení volebních komisí. Její členové se totiž - kvůli obavě z nákazy covidem-19 začali odhlašovat.
    05:55
    Speciální volby hlasování
     A koronavirus ovlivňuje i samotný průběh voleb. Aby mohli volit i lidé v karanténě nebo izolaci, byly uzákoněny - další varianty hlasování.
     07:20
     Pošťáci doručují roušky seniorům
      Poštovní doručovatelé v celé zemi - od rána roznášejí do schránek - vedle klasické pošty i balíčky respirátorů a roušek - pro seniory starší 60 let.
      09:07
      Muž, který byl agresivní kvůli roušce skončil v poutech
       Na nástupišti metra ve stanici Florenc si hlídka - pražských strážníků - všimla muže, který neměl zakrytá ústa a nos. Ani po vyzvání si roušku nevzal, mával před strážníky jízdenkou a sedl si na lavičku k ostatním cestujícím.
       09:25
       Roušky ve školách
        Roušky bude od pondělí nosit - většina žáků v jiho-českých školách, a to i během výuky. Rozhodla o tom bezpečnostní rada kraje.
        09:47
        Aktuální čísla koronaviru
         A ještě k tomu, jaká je aktuální bilance nákazy koronavirem. Včera v Česku znovu přibylo přes tisíc nových případů.
         10:10
         Obavy z testů v Německu
          Obyvatelé pohraničí se obávají - uzavření hranic s Německem. Za nákupy se proto - k západním sousedům - vydávají i několikrát týdně.
          11:40
          Volby 2020 v Královehradeckém kraji
           Přímo v Hradci Králové je Vlastimil Weiner
           15:07
           Úbytek hostů ve Špindlerově Mlýně
            Senioři z Německa a také lidé, přijíždějící na školení a semináře. To bývá na konci léta a na podzim velmi podstatná část klientely v Krkonoších.
            19:10
            Safari Dvůr Králové
             Královéhradecký kraj patří mezi turisticky navštěvované regiony. Jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů v tomto kraji je královédvorský safari park. Ten jenom za léto navštívilo téměř 300 tisíc lidí.
             20:35
             Volební debata dnes
              Lídři stran z Králové-hradeckého kraje budou i dnes debatovat - o problémech tohoto regionu. Těchto debat se účastní - zástupci uskupení a stran, které mají podle průzkumů - v preferencích největší podporu voličů.
              21:04
              Nález jednoho z největších mincovních pokladu v Česku
               Stovky stříbrných mincí z 13. století - odkrývají archeologové na Písecku. Jedná se - podle nich o jeden z nej-větších pokladů - z doby Přemysla Otakara II. Pro archeology je objev mimořádný také tím, že část takzvaných "brak-tátů" se dochovala v mimořádn
               22:28
               Soud kvůli pádu lávky v Troji
                Soud v Praze začal projednávat - zřícení Trojské lávky, při kterém se v prosinci 2017 těžce zranili 4 lidé. Obžalobě z obecného ohrožení z nedbalosti čelí autor konstrukce Jiří Stránský a Antonín Semecký.
                23:07
                Zřícený dům v Liberci
                 O velkém štěstí může hovořit pěti-členná rodina v Liberci. Před očima se jim zřítila - stěna jejich domu. Nikomu se nic nestalo.
                 24:25
                 Vyprošťování auta z výkopu
                  Auto, které spadlo do výkopu, vyprošťovali - včera kolem půlnoci - hasiči. K nehodě došlo v pražských Modřanech v ulici Československého exilu.
                  24:51
                  Výluka vysílače
                   A teď ještě jedno upozornění. Na zítřek je naplánovaná výluka vysílače Vimperk – Mařský vrch, a to pro vysílací síť 21. Začne v 6 hodin ráno a potrvá až do tří odpoledne.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                   21. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                   20. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                   17. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

                   16. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Připravovaný zákon o hromadné žalobě — Nová pravidla uvádění slev v obchodech — Prezident Petr Pavel oznámil, že podepíše vládní novelu o snížení valorizace důchodů — Česká pošta zruší pobočky — Propojení D6 s německou dálnicí — Obnova chovu slepic v Brodu nad Tichou — Hudební festival Trutnoff Open Air se vrací do Trutnova — Čtvrtá neúspěšná aukce Paláce Broadway — Rekonstrukce mostu na průtahu Libercem — Rokycany začaly s opravou jedné z nejvytíženějších ulic města za víc než sto milionů korun — Nové vybavení pro dobrovolné hasiče — Návrat řeky Svratky do původního koryta

                   15. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Maloobchodní tržby se v lednu opět snížily — Krize českého ovocnářství — Výjimka z normy Euro 7 pro složky IZS — Lidé z Chebu, Aše a dalších obcí sepsali petici proti vysokým cenám tepla a teplé vody — Pokračuje rekonstrukce železničního uzlu v Pardubicích — Vyšetřování požáru výrobní haly v Čelákovicích — Soud rozhodl v případu děčínských Podmokel — Jednání o vyhlášení CHKO Krušné hory — Prevence kyberšikany ve školách — Kvasiny stále nemají nové vedení — Ve víc než třiceti obcích se komunální volby budou muset opakovat — Nová transfuzní stanice v Domažlicích — Kácení stromů v Liberci těžkou technikou — Evropské dotace na opravu památek v Česku — Ceny vstupného na české památky letos neporostou

                   14. 3. 2023 na ČT1

                   Napište nám