26 minut

15. září 2020

Obsah dílu

V Bílině vybouchl sklad s municí — Přípravy na volby — Nedostatek lidí do komise — Speciální volby hlasování — Pošťáci doručují roušky seniorům — Muž, který byl agresivní kvůli roušce skončil v poutech — Roušky ve školách — Aktuální čísla koronaviru — Obavy z testů v Německu — Volby 2020 v Královehradeckém kraji — Úbytek hostů ve Špindlerově Mlýně — Safari Dvůr Králové — Volební debata dnes — Nález jednoho z největších mincovních pokladu v Česku — Soud kvůli pádu lávky v Troji — Zřícený dům v Liberci — Vyprošťování auta z výkopu — Výluka vysílače

Části dílu

00:56
V Bílině vybouchl sklad s municí
  Požár po výbuchu skladu - s policejní municí - v Bílině na Teplicku. Hasičům se ho už podařilo zlikvidovat. Místo ale dohašují a ochlazují.
  02:30
  Přípravy na volby
   Města a obce se už chystají - na volby do krajských zastupitelstev. Ty se uskuteční 2. a 3. října, a to spolu s volbami - do třetiny Senátu.
   03:54
   Nedostatek lidí do komise
    Problém, který řeší kvůli senátním volbám radnice v Praze. Týká se obsazení volebních komisí. Její členové se totiž - kvůli obavě z nákazy covidem-19 začali odhlašovat.
    05:55
    Speciální volby hlasování
     A koronavirus ovlivňuje i samotný průběh voleb. Aby mohli volit i lidé v karanténě nebo izolaci, byly uzákoněny - další varianty hlasování.
     07:20
     Pošťáci doručují roušky seniorům
      Poštovní doručovatelé v celé zemi - od rána roznášejí do schránek - vedle klasické pošty i balíčky respirátorů a roušek - pro seniory starší 60 let.
      09:07
      Muž, který byl agresivní kvůli roušce skončil v poutech
       Na nástupišti metra ve stanici Florenc si hlídka - pražských strážníků - všimla muže, který neměl zakrytá ústa a nos. Ani po vyzvání si roušku nevzal, mával před strážníky jízdenkou a sedl si na lavičku k ostatním cestujícím.
       09:25
       Roušky ve školách
        Roušky bude od pondělí nosit - většina žáků v jiho-českých školách, a to i během výuky. Rozhodla o tom bezpečnostní rada kraje.
        09:47
        Aktuální čísla koronaviru
         A ještě k tomu, jaká je aktuální bilance nákazy koronavirem. Včera v Česku znovu přibylo přes tisíc nových případů.
         10:10
         Obavy z testů v Německu
          Obyvatelé pohraničí se obávají - uzavření hranic s Německem. Za nákupy se proto - k západním sousedům - vydávají i několikrát týdně.
          11:40
          Volby 2020 v Královehradeckém kraji
           Přímo v Hradci Králové je Vlastimil Weiner
           15:07
           Úbytek hostů ve Špindlerově Mlýně
            Senioři z Německa a také lidé, přijíždějící na školení a semináře. To bývá na konci léta a na podzim velmi podstatná část klientely v Krkonoších.
            19:10
            Safari Dvůr Králové
             Královéhradecký kraj patří mezi turisticky navštěvované regiony. Jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů v tomto kraji je královédvorský safari park. Ten jenom za léto navštívilo téměř 300 tisíc lidí.
             20:35
             Volební debata dnes
              Lídři stran z Králové-hradeckého kraje budou i dnes debatovat - o problémech tohoto regionu. Těchto debat se účastní - zástupci uskupení a stran, které mají podle průzkumů - v preferencích největší podporu voličů.
              21:04
              Nález jednoho z největších mincovních pokladu v Česku
               Stovky stříbrných mincí z 13. století - odkrývají archeologové na Písecku. Jedná se - podle nich o jeden z nej-větších pokladů - z doby Přemysla Otakara II. Pro archeology je objev mimořádný také tím, že část takzvaných "brak-tátů" se dochovala v mimořádn
               22:28
               Soud kvůli pádu lávky v Troji
                Soud v Praze začal projednávat - zřícení Trojské lávky, při kterém se v prosinci 2017 těžce zranili 4 lidé. Obžalobě z obecného ohrožení z nedbalosti čelí autor konstrukce Jiří Stránský a Antonín Semecký.
                23:07
                Zřícený dům v Liberci
                 O velkém štěstí může hovořit pěti-členná rodina v Liberci. Před očima se jim zřítila - stěna jejich domu. Nikomu se nic nestalo.
                 24:25
                 Vyprošťování auta z výkopu
                  Auto, které spadlo do výkopu, vyprošťovali - včera kolem půlnoci - hasiči. K nehodě došlo v pražských Modřanech v ulici Československého exilu.
                  24:51
                  Výluka vysílače
                   A teď ještě jedno upozornění. Na zítřek je naplánovaná výluka vysílače Vimperk – Mařský vrch, a to pro vysílací síť 21. Začne v 6 hodin ráno a potrvá až do tří odpoledne.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   16. září 2020

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   12. června

                   Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                   12. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   11. června

                   Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                   11. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   10. června

                   Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                   10. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   7. června

                   Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                   7. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   6. června

                   Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                   6. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   5. června

                   Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                   5. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   4. června

                   Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                   4. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   3. června

                   Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

                   3. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   31. května

                   Nový orientační systém v nemocnicíh — Poslední den na úhradu daně z nemovitosti — Modernizace železničního uzlu v Pardubicích — Podezření na investiční podvod s whisky — Meteorologové varují před povodněmi — Vstupné 250 korun na páternoster — Aviatická pouť v Pardubicích — Nebezpečí srážky se zvěří — Hotely u Lipna na léto ze tří čtvtin plné — Návrat toků na Plzeňsku do původních koryt — Přehlídka dovedností žáků oboru gastronomie — Distribuce úhoře v severních Čechách — Tisíce skautů na zámku Valeč

                   31. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   30. května

                   Požár bytu na sídlišti v Chomutově — Požár drážního domku v Modřanech — Tragická nehoda rogala — Nehodu ultralightu nepřežil srnec — Záchrana pevností Terezín a Josefov — Sparta si postaví nový stadion na Strahově — Opravy na přehradě Skalka — Problémy s reklamací zájezdu — Zdražování parkovacích karet v Praze — Ceny parkování v dalších městech — Města na Vysočině řeší problém s parkováním — Rostoucí zájem o projekt Obědy do škol — Liberec mění vyhlášku o hazardu — Výstraha před povodněmi — Krkonošská mapa ČR zmizí dřív — Začíná houbařská sezóna — Dílo Davida Černého v Pardubicích

                   30. 5. 2024 na ČT1

                   Napište nám