26 minut

14. září 2020

Obsah dílu

Dlouhé fronty v odběrových místech — Dobrovolníci pomáhají s trasováním — Holice a tamní soukromé sanatorium pro lidi s duševním onemocněním — Pravidla pro karanténu se mění — Chemické bojové látky na Doupově — Kladno odvolalo primátora — Pošta rozváží roušky — Odhalení pomníku Tomáše Garrigua Masaryka — Majitel domu v exekuci pokračování — 60 let od napuštění Orlíku — Volby v Pardubickém kraji — Desítky tun uhynulých ryb — Starokladrubský hřebčín — Večerní debata stranických lídrů od 20 hodin — Nedostatek zubařů — Rozbitá fontána před radnicí v Liberci — Babí léto — Dnes uplynulo sedmdesát let od smrti Bohumila Hasila – bratra Krále Šumavy

Části dílu

01:05
Dlouhé fronty v odběrových místech
  Testy v Česku za včerejšek odhalily 792 nových případů - nákazy koronavirem. Jedná se o největší - nedělní přírůstek od počátku epidemie.
  02:50
  Dobrovolníci pomáhají s trasováním
   A teď k problému s rychlostí - dohledávání možných nakažených koronavirem. Krajská hygienická stanice v Liberci.
   03:37
   Holice a tamní soukromé sanatorium pro lidi s duševním onemocněním
    To je aktuálně největší ložisko koronaviru v Pardubickém kraji.
    04:19
    Pravidla pro karanténu se mění
     Od zítřka nebudou muset do karantény lidé, kteří se setkali s nakaženým, který měl roušku, nebo respirátor. To ale pouze v případě - pokud sami měli ochranu dýchacích cest a jsou bez příznaků nemoci.
     05:12
     Chemické bojové látky na Doupově
      Armáda České republiky - přerušila průzkum vojenského cvičiště - v Doupovských horách.
      06:43
      Kladno odvolalo primátora
       Kladenští zastupitelé dnes odvolali - někdejšího primátora Dana Jiránka z ODS. Odvolání navrhl opoziční zastupitel z Volby pro Kladno - Přemysl Mužík.
       07:15
       Pošta rozváží roušky
        5 jednorázových roušek a 1 respirátor. Obsah zhruba - tří milionů balíčků, které v průběhu tohoto týdne - dostanou do schránek všichni lidé starší 60 let.
        07:38
        Odhalení pomníku Tomáše Garrigua Masaryka
         V Hranicích na Přerovsku dnes - odhalili památník - prvního prezidenta Československé republiky - Tomáše Garrigua Masaryka.
         08:07
         Majitel domu v exekuci pokračování
          Dvanácti rodinám, které zůstávaly - v jednom z chebských domů bez elektřiny, už byla její dodávka znovu obnovena.
          09:46
          60 let od napuštění Orlíku
           V září před 60 lety projely poslední vory - přes orlickou přehradu.
           11:05
           Volby v Pardubickém kraji
            Předvolební vysílání ČT, ve kterém se věnujeme - představování jednotlivých regionů - s jejich specifiky i konkrétními problémy, se dnes zaměřuje na Pardubický kraj.
            11:55
            Desítky tun uhynulých ryb
             Milionové škody, desítky tun uhynulých ryb. Velkým tématem předvolebního vysílání z Pardubicka je i sucho.
             16:36
             Starokladrubský hřebčín
              Pardubický kraj patří mezi nejméně navštěvované regiony Česká - a to dlouhodobě. Starokladrubský hřebčín ale patří naopak mezi největší lákadla.
              18:14
              Večerní debata stranických lídrů od 20 hodin
               I dnešní předvolební vysílání České televize a konkrétně - představování Pardubického kraje - zakončí večerní debata stranických lídrů, a to od 20-ti hodin na Kavčích horách v Praze, kam se právě - díváte živě.
               18:50
               Nedostatek zubařů
                Stále více regionů se potýká - s nedostatkem zubařů. Zatímco Praha nebo Brno jich mají dostatek, stomatologové chybějí hlavně - ve venkovských oblastech.
                20:44
                Rozbitá fontána před radnicí v Liberci
                 Skleněná plastika od umělce - Jiřího Pačinka, která je teď na náměstí - před libereckou radnicí, byla už po 8-mi dnech od svého odhalení - poškozená.
                 21:15
                 Babí léto
                  Počasí nad Českem ovlivňuje v těchto dnech tlaková výše, která sem přinesla velmi teplý vzduch. Na řadě míst díky tomu padaly teplotní rekordy.
                  22:36
                  Dnes uplynulo sedmdesát let od smrti Bohumila Hasila – bratra Krále Šumavy
                   O život přišel při jednom z mnoha přechodů státní hranice. Jeho bratr Josef - bývalý příslušník SNB a později převaděč a agent americké tajné služby překonával hranice až do vybudování železné opony. Později se usadil nedaleko Chicaga, kde vloni zemřel.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   15. září 2020

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   14. června

                   Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                   14. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   13. června

                   Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                   13. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   12. června

                   Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                   12. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   11. června

                   Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                   11. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   10. června

                   Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                   10. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   7. června

                   Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                   7. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   6. června

                   Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                   6. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   5. června

                   Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                   5. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   4. června

                   Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                   4. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   3. června

                   Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

                   3. 6. 2024 na ČT1

                   Napište nám