Obsah dílu

Dlouhé fronty v odběrových místech — Dobrovolníci pomáhají s trasováním — Holice a tamní soukromé sanatorium pro lidi s duševním onemocněním — Pravidla pro karanténu se mění — Chemické bojové látky na Doupově — Kladno odvolalo primátora — Pošta rozváží roušky — Odhalení pomníku Tomáše Garrigua Masaryka — Majitel domu v exekuci pokračování — 60 let od napuštění Orlíku — Volby v Pardubickém kraji — Desítky tun uhynulých ryb — Starokladrubský hřebčín — Večerní debata stranických lídrů od 20 hodin — Nedostatek zubařů — Rozbitá fontána před radnicí v Liberci — Babí léto — Dnes uplynulo sedmdesát let od smrti Bohumila Hasila – bratra Krále Šumavy

Části dílu

01:05
Dlouhé fronty v odběrových místech
  Testy v Česku za včerejšek odhalily 792 nových případů - nákazy koronavirem. Jedná se o největší - nedělní přírůstek od počátku epidemie.
  02:50
  Dobrovolníci pomáhají s trasováním
   A teď k problému s rychlostí - dohledávání možných nakažených koronavirem. Krajská hygienická stanice v Liberci.
   03:37
   Holice a tamní soukromé sanatorium pro lidi s duševním onemocněním
    To je aktuálně největší ložisko koronaviru v Pardubickém kraji.
    04:19
    Pravidla pro karanténu se mění
     Od zítřka nebudou muset do karantény lidé, kteří se setkali s nakaženým, který měl roušku, nebo respirátor. To ale pouze v případě - pokud sami měli ochranu dýchacích cest a jsou bez příznaků nemoci.
     05:12
     Chemické bojové látky na Doupově
      Armáda České republiky - přerušila průzkum vojenského cvičiště - v Doupovských horách.
      06:43
      Kladno odvolalo primátora
       Kladenští zastupitelé dnes odvolali - někdejšího primátora Dana Jiránka z ODS. Odvolání navrhl opoziční zastupitel z Volby pro Kladno - Přemysl Mužík.
       07:15
       Pošta rozváží roušky
        5 jednorázových roušek a 1 respirátor. Obsah zhruba - tří milionů balíčků, které v průběhu tohoto týdne - dostanou do schránek všichni lidé starší 60 let.
        07:38
        Odhalení pomníku Tomáše Garrigua Masaryka
         V Hranicích na Přerovsku dnes - odhalili památník - prvního prezidenta Československé republiky - Tomáše Garrigua Masaryka.
         08:07
         Majitel domu v exekuci pokračování
          Dvanácti rodinám, které zůstávaly - v jednom z chebských domů bez elektřiny, už byla její dodávka znovu obnovena.
          09:46
          60 let od napuštění Orlíku
           V září před 60 lety projely poslední vory - přes orlickou přehradu.
           11:05
           Volby v Pardubickém kraji
            Předvolební vysílání ČT, ve kterém se věnujeme - představování jednotlivých regionů - s jejich specifiky i konkrétními problémy, se dnes zaměřuje na Pardubický kraj.
            11:55
            Desítky tun uhynulých ryb
             Milionové škody, desítky tun uhynulých ryb. Velkým tématem předvolebního vysílání z Pardubicka je i sucho.
             16:36
             Starokladrubský hřebčín
              Pardubický kraj patří mezi nejméně navštěvované regiony Česká - a to dlouhodobě. Starokladrubský hřebčín ale patří naopak mezi největší lákadla.
              18:14
              Večerní debata stranických lídrů od 20 hodin
               I dnešní předvolební vysílání České televize a konkrétně - představování Pardubického kraje - zakončí večerní debata stranických lídrů, a to od 20-ti hodin na Kavčích horách v Praze, kam se právě - díváte živě.
               18:50
               Nedostatek zubařů
                Stále více regionů se potýká - s nedostatkem zubařů. Zatímco Praha nebo Brno jich mají dostatek, stomatologové chybějí hlavně - ve venkovských oblastech.
                20:44
                Rozbitá fontána před radnicí v Liberci
                 Skleněná plastika od umělce - Jiřího Pačinka, která je teď na náměstí - před libereckou radnicí, byla už po 8-mi dnech od svého odhalení - poškozená.
                 21:15
                 Babí léto
                  Počasí nad Českem ovlivňuje v těchto dnech tlaková výše, která sem přinesla velmi teplý vzduch. Na řadě míst díky tomu padaly teplotní rekordy.
                  22:36
                  Dnes uplynulo sedmdesát let od smrti Bohumila Hasila – bratra Krále Šumavy
                   O život přišel při jednom z mnoha přechodů státní hranice. Jeho bratr Josef - bývalý příslušník SNB a později převaděč a agent americké tajné služby překonával hranice až do vybudování železné opony. Později se usadil nedaleko Chicaga, kde vloni zemřel.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   15. září 2020

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   24. březen

                   Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                   24. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   23. březen

                   Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                   23. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   22. březen

                   Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                   22. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   21. březen

                   ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                   21. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   20. březen

                   Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                   20. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   17. březen

                   Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                   17. 3. 2023 na ČT1

                   Napište nám