26 minut

2. září 2020

Obsah dílu

Koronavirová nákaza v Česku dál nabírá na síle — Zrušená hygienická opatření v Tatiné — Jak je to s rouškou na lodích?! — Měsíc do voleb — Vláda schválila příspěvek pět tisíc korun — Aktivisté na těžebním bagru v dole Vršany — Týden bez odpadu — Rekordní počet odpadků v Krkonoších — Zavřená škola v Puklicích — Do kostela sv. Haštala přivezli nové zvony — Dopravní kolaps v Kolíně — Nehoda na D8 zastavila provoz — Vrtulník pomáhal zabezpečit nové propady půdy — Majitel domu se dostal do exekuce — Protest před podnikem Diamo v Příbrami — Piloti záchranářských vrtulníků konečně můžou na letišti v Liberci bezpečně přistávat i za setmění — Na Moravě ubylo vinohradů

Části dílu

01:02
Koronavirová nákaza v Česku dál nabírá na síle
  Za uplynulý den přibylo rekordních 503 nových případů - a jedním z nich je i koronavirem čerstvě nakažená hlavní hygienička Jarmila Rážová.
  02:28
  Zrušená hygienická opatření v Tatiné
   Jinak naopak volněji se už bude - obrazně i doslova - dýchat v Tatiné na severním Plzeňsku.
   03:04
   Jak je to s rouškou na lodích?!
    Výklad hygienických, preventivně-bezpečnostních protikoronavirových nařízení Ministerstva zdravotnictví je někdy trochu nejednoznačný.
    05:03
    Měsíc do voleb
     Ode dneška přesně za měsíc v Česku budou volby - ve třetině obvodů senátní a v celé republice, kromě Prahy, krajské.
     07:34
     Vláda schválila příspěvek pět tisíc korun
      Vláda schválila už předem avizovaný jednorázový příspěvek ve výši 5 tisíc korun pro důchodce, a to včetně lidí s invalidní a pozůstalostní penzí.
      07:59
      Aktivisté na těžebním bagru v dole Vršany
       Osm aktivistů z hnutí Geenpeace obsadili dnes ráno obří těžební bagr v dole Vršany společnosti Seven Energy. Požadují po státu uzavření uhelných elektráren a přechod na ekologičtější zdroje energie.
       09:32
       Týden bez odpadu
        Tento týden je v Česku týdnem bez odpadu: Na různých místech po celé zemi se pořádají přednášky, workshopy i další akce, které mají upozornit na hromadění odpadu.
        11:15
        Rekordní počet odpadků v Krkonoších
         Turisté zanechali po letní sezóně v Krkonoších rekordní množství odpadků.
         12:12
         Zavřená škola v Puklicích
          Z domácích jsou na 0,25 roku dojíždějící - řeč je o škole v Puklicích na Vysočině, která je teď staveništěm, pokračuje v ní rozsáhlá rekonstrukce za 26 milionů korun.
          13:44
          Do kostela sv. Haštala přivezli nové zvony
           Do kostela svatého Haštala na Starém Městě pražském přivezli 2 z nových zvonů, pojmenovaný Jan Nepomucký - váží 80 kg, v průměru má 0,5 metru.
           14:22
           Dopravní kolaps v Kolíně
            Kolín a okolí v následujících týdnech podle všeho čeká dopravní kolaps: Hlavní tah na Čáslav, na který ústí obchvat Kolína, je už tak prakticky pořád ucpaný.
            16:18
            Nehoda na D8 zastavila provoz
             Dálnici D8 na 15.kilometru na 3 hodiny v obou směrech zablokovala nehoda dodávky a nákladního auta s odpadem: To se převrhlo a náklad se z něj vysypal.
             16:40
             Vrtulník pomáhal zabezpečit nové propady půdy
              V Krkonoších nad horou Medvědín dnes pomáhal vrtulník zabezpečit nové propady půdy, které jsou důsledkem těžby uranové rudy v 50.letech.
              18:34
              Majitel domu se dostal do exekuce
               Lidi, kteří bydlí v jednom z chebských činžáků, se bojí budoucnosti. Majitel domu se dostal do dluhů a jeho majetek je v exekuci.
               20:08
               Protest před podnikem Diamo v Příbrami
                Před státním podnikem Diamo v Příbrami se sešli lidi, aby protestovali proti rozebírání hald po těžbě uranu.
                21:12
                Piloti záchranářských vrtulníků konečně můžou na letišti v Liberci bezpečně přistávat i za setmění
                 Umožňuje to nový heliport za bezmála sedm milionů korun. V Liberci sice vznikl před pěti lety unikátní heliport přímo v areálu nemocnice. Odtud se ale vrtulníky musí vždy vrátit na letiště.
                 22:55
                 Na Moravě ubylo vinohradů
                  Na Moravě poprvé po devíti letech ubylo vinohradů. Nezpůsobily to nemoci nebo malý zájem o víno, ale snaha vinařů o omlazení vinic. Starou výsadbu proto často museli takzvaně vyklučit.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  3. září 2020

                  Přehled dílů

                  4595 dostupných
                  Stopáž26 minut

                  19. července

                  19. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  18. července

                  Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                  18. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. července

                  17. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  16. července

                  Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                  16. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  15. července

                  Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                  15. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. července

                  Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                  12. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. července

                  Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                  11. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  10. července

                  Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                  10. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  9. července

                  Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                  9. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  8. července

                  8. 7. 2024 na ČT1

                  Napište nám