2. září 2020

Obsah dílu

Koronavirová nákaza v Česku dál nabírá na síle — Zrušená hygienická opatření v Tatiné — Jak je to s rouškou na lodích?! — Měsíc do voleb — Vláda schválila příspěvek pět tisíc korun — Aktivisté na těžebním bagru v dole Vršany — Týden bez odpadu — Rekordní počet odpadků v Krkonoších — Zavřená škola v Puklicích — Do kostela sv. Haštala přivezli nové zvony — Dopravní kolaps v Kolíně — Nehoda na D8 zastavila provoz — Vrtulník pomáhal zabezpečit nové propady půdy — Majitel domu se dostal do exekuce — Protest před podnikem Diamo v Příbrami — Piloti záchranářských vrtulníků konečně můžou na letišti v Liberci bezpečně přistávat i za setmění — Na Moravě ubylo vinohradů

Části dílu

01:02
Koronavirová nákaza v Česku dál nabírá na síle
  Za uplynulý den přibylo rekordních 503 nových případů - a jedním z nich je i koronavirem čerstvě nakažená hlavní hygienička Jarmila Rážová.
  02:28
  Zrušená hygienická opatření v Tatiné
   Jinak naopak volněji se už bude - obrazně i doslova - dýchat v Tatiné na severním Plzeňsku.
   03:04
   Jak je to s rouškou na lodích?!
    Výklad hygienických, preventivně-bezpečnostních protikoronavirových nařízení Ministerstva zdravotnictví je někdy trochu nejednoznačný.
    05:03
    Měsíc do voleb
     Ode dneška přesně za měsíc v Česku budou volby - ve třetině obvodů senátní a v celé republice, kromě Prahy, krajské.
     07:34
     Vláda schválila příspěvek pět tisíc korun
      Vláda schválila už předem avizovaný jednorázový příspěvek ve výši 5 tisíc korun pro důchodce, a to včetně lidí s invalidní a pozůstalostní penzí.
      07:59
      Aktivisté na těžebním bagru v dole Vršany
       Osm aktivistů z hnutí Geenpeace obsadili dnes ráno obří těžební bagr v dole Vršany společnosti Seven Energy. Požadují po státu uzavření uhelných elektráren a přechod na ekologičtější zdroje energie.
       09:32
       Týden bez odpadu
        Tento týden je v Česku týdnem bez odpadu: Na různých místech po celé zemi se pořádají přednášky, workshopy i další akce, které mají upozornit na hromadění odpadu.
        11:15
        Rekordní počet odpadků v Krkonoších
         Turisté zanechali po letní sezóně v Krkonoších rekordní množství odpadků.
         12:12
         Zavřená škola v Puklicích
          Z domácích jsou na 0,25 roku dojíždějící - řeč je o škole v Puklicích na Vysočině, která je teď staveništěm, pokračuje v ní rozsáhlá rekonstrukce za 26 milionů korun.
          13:44
          Do kostela sv. Haštala přivezli nové zvony
           Do kostela svatého Haštala na Starém Městě pražském přivezli 2 z nových zvonů, pojmenovaný Jan Nepomucký - váží 80 kg, v průměru má 0,5 metru.
           14:22
           Dopravní kolaps v Kolíně
            Kolín a okolí v následujících týdnech podle všeho čeká dopravní kolaps: Hlavní tah na Čáslav, na který ústí obchvat Kolína, je už tak prakticky pořád ucpaný.
            16:18
            Nehoda na D8 zastavila provoz
             Dálnici D8 na 15.kilometru na 3 hodiny v obou směrech zablokovala nehoda dodávky a nákladního auta s odpadem: To se převrhlo a náklad se z něj vysypal.
             16:40
             Vrtulník pomáhal zabezpečit nové propady půdy
              V Krkonoších nad horou Medvědín dnes pomáhal vrtulník zabezpečit nové propady půdy, které jsou důsledkem těžby uranové rudy v 50.letech.
              18:34
              Majitel domu se dostal do exekuce
               Lidi, kteří bydlí v jednom z chebských činžáků, se bojí budoucnosti. Majitel domu se dostal do dluhů a jeho majetek je v exekuci.
               20:08
               Protest před podnikem Diamo v Příbrami
                Před státním podnikem Diamo v Příbrami se sešli lidi, aby protestovali proti rozebírání hald po těžbě uranu.
                21:12
                Piloti záchranářských vrtulníků konečně můžou na letišti v Liberci bezpečně přistávat i za setmění
                 Umožňuje to nový heliport za bezmála sedm milionů korun. V Liberci sice vznikl před pěti lety unikátní heliport přímo v areálu nemocnice. Odtud se ale vrtulníky musí vždy vrátit na letiště.
                 22:55
                 Na Moravě ubylo vinohradů
                  Na Moravě poprvé po devíti letech ubylo vinohradů. Nezpůsobily to nemoci nebo malý zájem o víno, ale snaha vinařů o omlazení vinic. Starou výsadbu proto často museli takzvaně vyklučit.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  3. září 2020

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  26. květen

                  Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                  26. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  25. květen

                  Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

                  25. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  24. květen

                  24. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  23. květen

                  ÚOHS porušení u soutěže potravin nezjistil — Růst cen potravin — Kapacity středních škol v Praze a okolí — Vrchní soud v Praze potvrdil třináctiletý trest vězení bývalému policistovi a vyhazovači za brutální vraždu na Ašsku v roce 2008 — Cizinci převážejícímu potraviny bez dokladů hrozí pokuta až 50 milionů korun — Protest proti důbežárně ve Slavonicích — Českem se prohnaly silné bouřky — Stavba obchvatu zkomplikuje dopravu v Pardubicích — Kamion s nákladem osobních aut se v Ústí nad Labem nevešel pod viadukt — Detektory proti vjezdu aut do národního parku — Lidé v Chodově stále čekají na nový supermarket — Požár biomasy v Žatci — Místo elektrárny galerie — Správa šumavského parku spustila registraci výprav do divočiny

                  23. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  22. květen

                  Vyplácení sociálních dávek — Elektronické žádosti o sociální dávky — Nehoda cisterny na 6 hodin zastavila dopravu — Oprava D3 na trase z Prahy do Tábora — Oprava mostů na silnici I/20 u Kfel — Škola zůstala staveništěm — Náhradní místo pro letiště kvůli gigafactory — Vrchní soud v Praze potvrdil trest pěti let vězení pro Josefu Kijanicu — Zájem studentů o letní brigády — Most nabízí peníze za odstřel divočáků — Končí topná sezona — Výstra před bouřkami — Výluka vysílače Karlovy Vary-Tři kříže

                  22. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  19. květen

                  Bojkot vysokorychlostní tratě kvůli hluku — Na autobusové nádraží nezajíždí autobusy — Pobytové poplatky pro všechny lázeňské hosty — 140. lázeňská sezóna v Třeboni — Zbytečné výjezdy záchranářů — Pravčická brána po požáru opět otevřená — Spádová turistika na základních školách — Historické centrum Českých Budějovic bude více než tři měsíce opět neprůjezdné — Zpoplatnění vjezdu do centra Prahy — Základna v Čáslavi otvírá pro veřejnost — Fenomén venkovského divadla ožívá — Radnice Prahy 9 integruje lidi bez domova — Vzácná obří ryba — Modernizace muzejnictví — Začala muzejní noc pod Ještědem

                  19. 5. 2023 na ČT1

                  Napište nám