26 minut

31. srpna 2020

Část: Největší kabinová loď v Česku přeplula trasu Vraňany - Hořín u Mělníka

Obsah dílu

Vrací se povinnost nosit roušky — Protesty proti nošení roušek — S rouškou nově i do vestibulu metra — Přehled činností podle míry rizika — Vojáci v Dubí — Ve Frýdlantu na Liberecku nezačne nový školní rok 1. září — Začíná nový školní rok — Ani nový školní rok nezahájí žáci jablonecké Střední školy řemesel a služeb ve svém — V ZŠ ve Štáflově ulici v Havlíčkově Brodě, kde se přestavuje podkroví na moderní multimediální učebnu — Na Davida Ratha míří exekuce — Výsledky policejních kontrol řidičů — Propouštění zaměstnanců v Sokolovské uhelné — S koncem prázdnin se Šumava téměř vylidnila — Nejrychlejší úsek pro tramvaje v ČR — Největší kabinová loď v Česku přeplula trasu Vraňany - Hořín u Mělníka — Nemocnice na Vysočině zvyšují bezpečnost — Běh proti proudu — Na jihu Čech začaly dožínky

Části dílu

01:13
Vrací se povinnost nosit roušky
  Zítřejší 1.září je letos nejen začátkem nového školního roku, ale taky datem, odkdy se na některých místech vrací povinnost nosit ochranné roušky.
  02:30
  Protesty proti nošení roušek
   V Plzni, v Ostravě a v Teplicích se konají protesty proti opětovnému nošení roušek na vyjmenovaných veřejných místech.
   03:42
   S rouškou nově i do vestibulu metra
    V pražském metru budou od zítřka roušky nově povinné nejen přímo v přepravních prostorách a vozech metra, ale i ve vestibulech. Kromě ostatní městské a veřejné dopravy, jak je tomu všude v Česku, se roušky budou muset nosit na letišti Václava Havla.
    04:20
    Přehled činností podle míry rizika
     Projekt Chytré karantény na základě analýzy tisíců dat vytvořil jakýsi přehled činností - podle míry rizika přenosu onemocnění covid-19.
     05:17
     Vojáci v Dubí
      Kvůli nákaze koronavirem přijeli do Dubí na Teplicku vojáci: Hygienici je povolali na pomoc do seniorcentra Pohoda, kde se u jednoho obyvatele a u jednoho člena personálu infekce objevila.
      06:09
      Ve Frýdlantu na Liberecku nezačne nový školní rok 1. září
       Jsou školy, kde výuka ani zítra, 1.září ještě nezačne: Je to tak např. v případě všech tří základních škol ve Frýdlantu na Liberecku - poté, co jeden ze zaměstnanců měl pozitivní test na koronavirus.
       07:43
       Začíná nový školní rok
        Živý rozhovor s Michalem Černým, prezidentem Asociace ředitelů základních škol
        13:23
        Ani nový školní rok nezahájí žáci jablonecké Střední školy řemesel a služeb ve svém
         Budoucí foukači skla, pasíři a zlatníci musí dál dojíždět do dvacet kilometrů vzdáleného Železného Brodu. Rekonstrukci zastavila v roce 2018 havárie.
         14:49
         V ZŠ ve Štáflově ulici v Havlíčkově Brodě, kde se přestavuje podkroví na moderní multimediální učebnu
          Jinak běžným koloritem prázdnin na mnoha školách jsou velké, plánované opravy, rekonstrukce a modernizace - každoročně s finišem právě v tyto, poslední dny před začátkem školního roku.
          15:48
          Na Davida Ratha míří exekuce
           Na bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha míří exekuce - soudu se totiž nepodařilo od něj ani po opakovaných výzvách vymoct druhou část peněžitého trestu.
           16:17
           Výsledky policejních kontrol řidičů
            Vysoká rychlost, alkohol, telefonování za jízdy, nezapnuté pásy - to jsou nejčastější přestupky, které policie odhalila během kontrol v minulých dnech.
            16:42
            Propouštění zaměstnanců v Sokolovské uhelné
             V Sokolovské uhelné končí k dnešnímu dni více než 200 zaměstnanců. Firma zastavila provoz tlakové plynárny v závodě Vřesová.
             17:10
             S koncem prázdnin se Šumava téměř vylidnila
              Přesto majitelé kempů očekávají pravidelný návrat turistů o víkendech. Kvůli tomu zůstávají v pohotovosti strážci národního parku. Podle majitelů penzionů nebo půjčoven je letošní sezona až trojnásobně silnější než vloni.
              18:47
              Nejrychlejší úsek pro tramvaje v ČR
               Až 80 kilometrů v hodině, tedy nejrychleji v republice. Tolik teď budou moci jezdit tramvaje na trati z Nové Vsi vodárny do Třebovic.
               19:59
               Největší kabinová loď v Česku přeplula trasu Vraňany - Hořín u Mělníka
                Největší kabinová loď v Česku, pojmenovaná Florentina, poprvé přeplula trasu Vraňany - Hořín u Mělníka.
                21:34
                Nemocnice na Vysočině zvyšují bezpečnost
                 Počítají s vyšším počtem odběrů,ale třeba i oddělenými prostory. Ty v Novém Městě na Moravě se ale některým pacientům nelíbí.
                 23:22
                 Běh proti proudu
                  Závěr letní sezony patřil v Kostelci nad Orlicí tradičnímu Běhu proti proudu. Jedná se o závod, který sahá do období minulého režimu.
                  23:59
                  Na jihu Čech začaly dožínky
                   Na jihu Čech začaly dožínky. O národní svátek konce sklizně na Zemi živitelce zemědělci letos přišli. Komornější oslavu pro ně zorganizovala agrární komora.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   1. září 2020

                   Přehled dílů

                   4595 dostupných
                   Stopáž26 minut

                   19. července

                   Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                   19. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   18. července

                   Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                   18. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   17. července

                   17. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   16. července

                   Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                   16. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   15. července

                   Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                   15. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   12. července

                   Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                   12. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   11. července

                   Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                   11. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   10. července

                   Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                   10. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   9. července

                   Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                   9. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   8. července

                   8. 7. 2024 na ČT1

                   Napište nám