26 minut

31. srpna 2020

Obsah dílu

Vrací se povinnost nosit roušky — Protesty proti nošení roušek — S rouškou nově i do vestibulu metra — Přehled činností podle míry rizika — Vojáci v Dubí — Ve Frýdlantu na Liberecku nezačne nový školní rok 1. září — Začíná nový školní rok — Ani nový školní rok nezahájí žáci jablonecké Střední školy řemesel a služeb ve svém — V ZŠ ve Štáflově ulici v Havlíčkově Brodě, kde se přestavuje podkroví na moderní multimediální učebnu — Na Davida Ratha míří exekuce — Výsledky policejních kontrol řidičů — Propouštění zaměstnanců v Sokolovské uhelné — S koncem prázdnin se Šumava téměř vylidnila — Nejrychlejší úsek pro tramvaje v ČR — Největší kabinová loď v Česku přeplula trasu Vraňany - Hořín u Mělníka — Nemocnice na Vysočině zvyšují bezpečnost — Běh proti proudu — Na jihu Čech začaly dožínky

Části dílu

01:13
Vrací se povinnost nosit roušky
  Zítřejší 1.září je letos nejen začátkem nového školního roku, ale taky datem, odkdy se na některých místech vrací povinnost nosit ochranné roušky.
  02:30
  Protesty proti nošení roušek
   V Plzni, v Ostravě a v Teplicích se konají protesty proti opětovnému nošení roušek na vyjmenovaných veřejných místech.
   03:42
   S rouškou nově i do vestibulu metra
    V pražském metru budou od zítřka roušky nově povinné nejen přímo v přepravních prostorách a vozech metra, ale i ve vestibulech. Kromě ostatní městské a veřejné dopravy, jak je tomu všude v Česku, se roušky budou muset nosit na letišti Václava Havla.
    04:20
    Přehled činností podle míry rizika
     Projekt Chytré karantény na základě analýzy tisíců dat vytvořil jakýsi přehled činností - podle míry rizika přenosu onemocnění covid-19.
     05:17
     Vojáci v Dubí
      Kvůli nákaze koronavirem přijeli do Dubí na Teplicku vojáci: Hygienici je povolali na pomoc do seniorcentra Pohoda, kde se u jednoho obyvatele a u jednoho člena personálu infekce objevila.
      06:09
      Ve Frýdlantu na Liberecku nezačne nový školní rok 1. září
       Jsou školy, kde výuka ani zítra, 1.září ještě nezačne: Je to tak např. v případě všech tří základních škol ve Frýdlantu na Liberecku - poté, co jeden ze zaměstnanců měl pozitivní test na koronavirus.
       07:43
       Začíná nový školní rok
        Živý rozhovor s Michalem Černým, prezidentem Asociace ředitelů základních škol
        13:23
        Ani nový školní rok nezahájí žáci jablonecké Střední školy řemesel a služeb ve svém
         Budoucí foukači skla, pasíři a zlatníci musí dál dojíždět do dvacet kilometrů vzdáleného Železného Brodu. Rekonstrukci zastavila v roce 2018 havárie.
         14:49
         V ZŠ ve Štáflově ulici v Havlíčkově Brodě, kde se přestavuje podkroví na moderní multimediální učebnu
          Jinak běžným koloritem prázdnin na mnoha školách jsou velké, plánované opravy, rekonstrukce a modernizace - každoročně s finišem právě v tyto, poslední dny před začátkem školního roku.
          15:48
          Na Davida Ratha míří exekuce
           Na bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha míří exekuce - soudu se totiž nepodařilo od něj ani po opakovaných výzvách vymoct druhou část peněžitého trestu.
           16:17
           Výsledky policejních kontrol řidičů
            Vysoká rychlost, alkohol, telefonování za jízdy, nezapnuté pásy - to jsou nejčastější přestupky, které policie odhalila během kontrol v minulých dnech.
            16:42
            Propouštění zaměstnanců v Sokolovské uhelné
             V Sokolovské uhelné končí k dnešnímu dni více než 200 zaměstnanců. Firma zastavila provoz tlakové plynárny v závodě Vřesová.
             17:10
             S koncem prázdnin se Šumava téměř vylidnila
              Přesto majitelé kempů očekávají pravidelný návrat turistů o víkendech. Kvůli tomu zůstávají v pohotovosti strážci národního parku. Podle majitelů penzionů nebo půjčoven je letošní sezona až trojnásobně silnější než vloni.
              18:47
              Nejrychlejší úsek pro tramvaje v ČR
               Až 80 kilometrů v hodině, tedy nejrychleji v republice. Tolik teď budou moci jezdit tramvaje na trati z Nové Vsi vodárny do Třebovic.
               19:59
               Největší kabinová loď v Česku přeplula trasu Vraňany - Hořín u Mělníka
                Největší kabinová loď v Česku, pojmenovaná Florentina, poprvé přeplula trasu Vraňany - Hořín u Mělníka.
                21:34
                Nemocnice na Vysočině zvyšují bezpečnost
                 Počítají s vyšším počtem odběrů,ale třeba i oddělenými prostory. Ty v Novém Městě na Moravě se ale některým pacientům nelíbí.
                 23:22
                 Běh proti proudu
                  Závěr letní sezony patřil v Kostelci nad Orlicí tradičnímu Běhu proti proudu. Jedná se o závod, který sahá do období minulého režimu.
                  23:59
                  Na jihu Čech začaly dožínky
                   Na jihu Čech začaly dožínky. O národní svátek konce sklizně na Zemi živitelce zemědělci letos přišli. Komornější oslavu pro ně zorganizovala agrární komora.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   1. září 2020

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   13. června

                   Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                   13. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   12. června

                   Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                   12. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   11. června

                   Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                   11. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   10. června

                   Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                   10. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   7. června

                   Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                   7. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   6. června

                   Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                   6. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   5. června

                   Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                   5. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   4. června

                   Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                   4. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   3. června

                   Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

                   3. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   31. května

                   Nový orientační systém v nemocnicíh — Poslední den na úhradu daně z nemovitosti — Modernizace železničního uzlu v Pardubicích — Podezření na investiční podvod s whisky — Meteorologové varují před povodněmi — Vstupné 250 korun na páternoster — Aviatická pouť v Pardubicích — Nebezpečí srážky se zvěří — Hotely u Lipna na léto ze tří čtvtin plné — Návrat toků na Plzeňsku do původních koryt — Přehlídka dovedností žáků oboru gastronomie — Distribuce úhoře v severních Čechách — Tisíce skautů na zámku Valeč

                   31. 5. 2024 na ČT1

                   Napište nám