25 minut

31. srpen 2020

Obsah dílu

Vrací se povinnost nosit roušky — Protesty proti nošení roušek — S rouškou nově i do vestibulu metra — Přehled činností podle míry rizika — Vojáci v Dubí — Ve Frýdlantu na Liberecku nezačne nový školní rok 1. září — Začíná nový školní rok — Ani nový školní rok nezahájí žáci jablonecké Střední školy řemesel a služeb ve svém — V ZŠ ve Štáflově ulici v Havlíčkově Brodě, kde se přestavuje podkroví na moderní multimediální učebnu — Na Davida Ratha míří exekuce — Výsledky policejních kontrol řidičů — Propouštění zaměstnanců v Sokolovské uhelné — S koncem prázdnin se Šumava téměř vylidnila — Nejrychlejší úsek pro tramvaje v ČR — Největší kabinová loď v Česku přeplula trasu Vraňany - Hořín u Mělníka — Nemocnice na Vysočině zvyšují bezpečnost — Běh proti proudu — Na jihu Čech začaly dožínky

Části dílu

01:13
Vrací se povinnost nosit roušky
  Zítřejší 1.září je letos nejen začátkem nového školního roku, ale taky datem, odkdy se na některých místech vrací povinnost nosit ochranné roušky.
  02:30
  Protesty proti nošení roušek
   V Plzni, v Ostravě a v Teplicích se konají protesty proti opětovnému nošení roušek na vyjmenovaných veřejných místech.
   03:42
   S rouškou nově i do vestibulu metra
    V pražském metru budou od zítřka roušky nově povinné nejen přímo v přepravních prostorách a vozech metra, ale i ve vestibulech. Kromě ostatní městské a veřejné dopravy, jak je tomu všude v Česku, se roušky budou muset nosit na letišti Václava Havla.
    04:20
    Přehled činností podle míry rizika
     Projekt Chytré karantény na základě analýzy tisíců dat vytvořil jakýsi přehled činností - podle míry rizika přenosu onemocnění covid-19.
     05:17
     Vojáci v Dubí
      Kvůli nákaze koronavirem přijeli do Dubí na Teplicku vojáci: Hygienici je povolali na pomoc do seniorcentra Pohoda, kde se u jednoho obyvatele a u jednoho člena personálu infekce objevila.
      06:09
      Ve Frýdlantu na Liberecku nezačne nový školní rok 1. září
       Jsou školy, kde výuka ani zítra, 1.září ještě nezačne: Je to tak např. v případě všech tří základních škol ve Frýdlantu na Liberecku - poté, co jeden ze zaměstnanců měl pozitivní test na koronavirus.
       07:43
       Začíná nový školní rok
        Živý rozhovor s Michalem Černým, prezidentem Asociace ředitelů základních škol
        13:23
        Ani nový školní rok nezahájí žáci jablonecké Střední školy řemesel a služeb ve svém
         Budoucí foukači skla, pasíři a zlatníci musí dál dojíždět do dvacet kilometrů vzdáleného Železného Brodu. Rekonstrukci zastavila v roce 2018 havárie.
         14:49
         V ZŠ ve Štáflově ulici v Havlíčkově Brodě, kde se přestavuje podkroví na moderní multimediální učebnu
          Jinak běžným koloritem prázdnin na mnoha školách jsou velké, plánované opravy, rekonstrukce a modernizace - každoročně s finišem právě v tyto, poslední dny před začátkem školního roku.
          15:48
          Na Davida Ratha míří exekuce
           Na bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha míří exekuce - soudu se totiž nepodařilo od něj ani po opakovaných výzvách vymoct druhou část peněžitého trestu.
           16:17
           Výsledky policejních kontrol řidičů
            Vysoká rychlost, alkohol, telefonování za jízdy, nezapnuté pásy - to jsou nejčastější přestupky, které policie odhalila během kontrol v minulých dnech.
            16:42
            Propouštění zaměstnanců v Sokolovské uhelné
             V Sokolovské uhelné končí k dnešnímu dni více než 200 zaměstnanců. Firma zastavila provoz tlakové plynárny v závodě Vřesová.
             17:10
             S koncem prázdnin se Šumava téměř vylidnila
              Přesto majitelé kempů očekávají pravidelný návrat turistů o víkendech. Kvůli tomu zůstávají v pohotovosti strážci národního parku. Podle majitelů penzionů nebo půjčoven je letošní sezona až trojnásobně silnější než vloni.
              18:47
              Nejrychlejší úsek pro tramvaje v ČR
               Až 80 kilometrů v hodině, tedy nejrychleji v republice. Tolik teď budou moci jezdit tramvaje na trati z Nové Vsi vodárny do Třebovic.
               19:59
               Největší kabinová loď v Česku přeplula trasu Vraňany - Hořín u Mělníka
                Největší kabinová loď v Česku, pojmenovaná Florentina, poprvé přeplula trasu Vraňany - Hořín u Mělníka.
                21:34
                Nemocnice na Vysočině zvyšují bezpečnost
                 Počítají s vyšším počtem odběrů,ale třeba i oddělenými prostory. Ty v Novém Městě na Moravě se ale některým pacientům nelíbí.
                 23:22
                 Běh proti proudu
                  Závěr letní sezony patřil v Kostelci nad Orlicí tradičnímu Běhu proti proudu. Jedná se o závod, který sahá do období minulého režimu.
                  23:59
                  Na jihu Čech začaly dožínky
                   Na jihu Čech začaly dožínky. O národní svátek konce sklizně na Zemi živitelce zemědělci letos přišli. Komornější oslavu pro ně zorganizovala agrární komora.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   1. září 2020

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   9. červen

                   9. 6. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   8. červen

                   8. 6. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   7. červen

                   Tržby malých obchodů klesají — Pro levnější nákup jezdí Češi do Polska — Výjezdní zasedání vlády ve Vimperku — Rok od požáru v Domově Alzheimer v Roztokách u Prahy — Následky bleskové povodně na jihu Čech — Výstraha před bouřkami — Národní dopravce čistí posprejované vlaky — Finále konferenční ligy UEFA v Praze — Atmosféra před utkáním — Města a obce odstraňují reklamy — Začla prodej prezidentských známek — Reportéři na startu

                   7. 6. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   6. červen

                   Revitalizace brownfieldů a výstavba bytů — V Plzni začalo vyklízení "Skleněného pekla" — Rozsáhlý výpadek elektřiny na Karlovarsku — Požár pneuservisu ve Starém Mateřově — Přípravy na finále konferenční ligy v Edenu — Zálohování PET lahíví a plechovek — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Výstraha před silným deštěm a bouřkami — Odpočívadla na D3 u Chotýčan budou hotová v září — Usazení ocelových nosníků nového mostu — Vlci na Šumavě se podílejí na odlovu přemnožené spárkaté zvěře — Desítky fotografů a botaniků sestavují vůbec největší atlas rostlin v Česku — Aršík známek s prezidentem — Náhradní trasa do Boubínského pralesa

                   6. 6. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   5. červen

                   Další pokles reálných mezd v Česku — Kupní síla v regionech — Srážka vlaku s kamionem na Kroměřížsku — Bezpečnost na železničních přejezdech — Železniční nehoda na Šumavě — Ve službách developera — Odkoupení rozestavěné budovy v Ústí nad Labem — Požár lesa v Krušných horách — Nedostatek srážek sužuje téměř celé Česko — Policie dopadla muže, který v Praze zlomil čelist kolemjdoucímu pejskaři — Kamiony a těžké stroje ničí silnice — Stavba jedné z největších dobíjecích stanic pro elektromobily v Česku — Kožní ambulance v Prachaticích — Skončila oprava Staroměstského jezu — Výluka vysílače Chomutov–Jedlová hora

                   5. 6. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   2. červen

                   Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

                   2. 6. 2023 na ČT1

                   Napište nám