Učitelé základních a středních škol se detailně seznámili s tím, co je v nadcházejícím školním roce čeká. Roušky děti mít nemusejí, nezbytným základem ale bude dezinfekce školních prostor a menší skupiny žáků v družinách. Kvůli nečekanému odhalení skládky odpadu hrozí zpoždění stavby obchvatu Svitav. V jeho trase objevili archeologové
desítky let starý odpad nejasného složení.

Obsah dílu

Přípravy škol na návrat dětí do lavic

Povinnosti, které ještě nikdy řešit nemuseli. Učitelé základních a středních škol se dnes už detailně seznámili s tím, co je v nadcházejícím školním roce čeká a na co nesmějí zapomenout.

Přípravy univerzit třetího věku

Na nový školní rok se chystají také univerzity třetího věku. Kromě prezenční formy studia se připravují i na on-line kurzy kvůli tomu, že senioři patří do koronavirem nejohroženější skupiny.

Přísnější trest za znásilnění nezletilé

Odvolací soud v Ústí nad Labem dnes řešil případ znásilnění nezletilé dívky mužem narozeným v Africe. Původně dvouletý trest soudce navýšil na čtyři roky. Okresním soudem nařízenou ústavní léčbu potvrdil.

Stavba silnice kvůli dostavbě Dukovan

V souvislosti s plánovanou dostavbou jaderné elektrárny Dukovany se chystá i několik dalších projektů v jiných regionech. Jedním z nich je také čtyři kilometry dlouhá nová silnice u středočeských obcí Záboří nad Labem a Vinařice.

Uzavírka pražské Koněvovy ulice

V Praze začala jedna z největších prázdninových uzavírek.

Stavbu obchvatu ohrožuje skládka

Kvůli nečekanému odhalení skládky hrozí zpoždění stavby obchvatu Svitav. V jeho trase objevili archeologové desítky let starý odpad nejasného složení. Jeho původce se podle odborníků zřejmě určit nepodaří.

Od časného rána hasiči likvidovali požár ve Vratislavicích nad Nisou

V těsné blízkosti sídliště hořelo 160 balíků uskladněné slámy. Hustý dým obtěžoval okolí. Místní se obávají, že v obci řádí žhář.

Požár štěpky ve skladu na Ústecku

Na místo vyjelo kolem 3. hodiny ranní 7 jednotek. Dopoledne pak přijel na pomoc také nakladač, který rozhrabával hromady štěpky pro účinnější hašení. Škoda na strojích se zatím odhaduje na 3,5 milionu Kč. Příčina požáru se vyšetřuje.

Kvůli škrtům nebude v Praze novoroční videomapping

Vedení města jednalo o úsporách.

Některým firmám dál chybí pracovní síly

Zatímco velká část firem vyhlásila takzvaný "stop stav" na nábor nových pracovníků, některé firmy naopak trápí nedostatek vhodných uchazečů. Chybí hlavně kvalifikovaná obsluha strojů.

Úmrtí cyklistů na silnicích přibylo

Na silnicích při dopravních nehodách letos zahynulo už 28 cyklistů. To je o šest víc než za stejné období v loňském roce. Nejhorším měsícem byl duben.

Úrazy cyklistů na Lipensku

Víc turistů a hlavně cyklistů znamená například nárůst práce pro záchranáře na Šumavě. Tamní horská služba vyjela o letních prázdninách ke 180 zásahům, převážně na Lipensku.

Lesy v okolí Hradce Králové jsou nejenom oblíbeným cílem pro výlety, ale také bedlivě zkoumaným prostorem

Zjišťuje se, jak množství vláhy v zemi souvisí s různými druhy lesního hospodaření.

V Praze 6 začala stavba prvního českého pomníku Marie Terezie

Socha od Jana Kovaříka a architekta Jana Proksy bude stát ve stejnojmenném parku u Prašného mostu. Spolu se stavebními úpravami přijde na 4 miliony korun

Využití prošlého piva za nouzového stavu

Pálenka i bioplyn. Obojí nechal vyrobit Plzeňský Prazdroj z prošlého piva. V době nouzového stavu a zavřených restauracích se totiž nevypilo.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD