Železniční tunel Mezno je po roce intenzivní práce proražený. Je tak dokončena důležitá stavba na modernizované trati Praha – České Budějovice. Ve Mstěticích u Prahy vykolejilo osm vagonů poblíž železničního přejezdu. Poškodily osobní auto a drážní domek. Dva lidé jsou zranění.

Obsah dílu

Silné bouřky a déšť postihly východ Čech

Výstraha před vysokým nebezpečím bouřek platí pro většinu krajů, a to až do pozdního večera: Nejvíc výjezdů zatím hlásí hasiči z Trutnova.

Armáda odjela z Alzheimer centra v Jihlavě

Z Alzheimer centra v Jihlavě už odjelo 15 vojáků z Tábora a Těchonína, kteří tam pomáhali zvládnout krizovou, hlavně personální situaci během koronavirové nákazy.

V Tatiné jsou povinné roušky

V Tatiné - obci o 250-ti obyvatelích na severním Plzeňsku, kde se nákaza z rodinné oslavy rozšířila zatím mezi 10 lidí, se ode dneška, z rozhodnutí Krajské hygienické stanice, musí nosit roušky. Zakázané jsou tam veškeré společenské akce, v karanténě je a

Odběrové místo na Václavském náměstí

Nové odběrové místo na testování koronavirové nákazy je od dnešního poledne k dispozici přímo na Václavském náměstí v centru Prahy. Je určené hlavně pro turisty z ciziny.

Ve Mstěticích u Prahy vykolejily vagony

Na vlečce ve Mstěticích u Prahy se před devátou hodinou ráno rozjelo 32, už tři dny odstavených vagonů - ty projely přes přejezd se světelnou signalizací a závorami, který na ně ale nezareagoval, načež 7 těchto vagonů vykolejilo.

Proražení tunelu Mezno u Sudoměřic

Bezmála rok trvalo prorážení nového železničního tunelu Mezno mezi Sudoměřicemi a Voticemi: Dneškem je hotovo - tunel je proražený; je skoro kilometr dlouhý.

Chodské slavnosti v nezvyklé podobě

Letošní Chodské slavnosti, které se v Domažlicích konají o tomto víkendu, poznamenala protikoronavirová opatření; a tak - budou jen dvoudenní, hudební a taneční vystoupení budou k vidění vesměs jenom na internetu.

Pravidla pro fungování tzv. pivních kol

Pivní kola zítra do pražských ulic znovu nevyjedou, i když by - přísně právně vzato - mohla.

Začal se prodávat burčák

Ve stáncích u frekventovaných silnic na jižní Moravě už se prodává první letošní burčák - z raných odrůd hroznů.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD