Kvůli nárůstu případů koronaviru platí na Kutnohorsku přísnější hygienické podmínky. Třeba na koupalištích může být ve stejný čas maximálně 500 návštěvníků. O sto milionů korun více dostane Karlovarský kraj od státu na opravu silnic druhých a třetích tříd. Dnes se začne stavět další úsek silnice mezi Karlovými Vary a Plzní.

Obsah dílu

Jihlava zavedla znovu nošení roušek.

Nařízení platí až do odvolání.

Konec tábor kvůli koronaviru

A jdeme do Letin na jižní Plzeňsko - tam se na dětském táboře objevil koronavirus - pozitivně testovaná byla - podotýkám, že jediná - 12-tiletá dívka, která se ho v minulém týdnu účastnila.

Ohnisko nákazy na Kutnohorsku

Vedle Karvinska ještě jedno místní ohnisko koronavirové nákazy je momentálně v Česku - a sice Kutnohorsko.

Koupaliště a plovárny tam jsou poloprázdné

Koupaliště a plovárny tam jsou poloprázdné - nejen kvůli počasí, ale právě i kvůli obavám lidí z nákazy koronavirem.

Peníze na stavby

100 milionů korun navíc dostane od státu Karlovarský kraj - na opravu silnic 2. a 3. třídy.

Požár v areálu táborské firmy Brisk

5 hodin likvidovali hasiči v noci požár v areálu táborské firmy Brisk: Před půlnocí tam začala hořet galvanovna a kvůli množství chemikálií následovalo i několik výbuchů.

142 moderních přejezdů

Správa železnic letos zmodernizuje 142 přejezdů za 1,36 miliardy korun. Jde především o doplnění výstražných světel, instalaci závor a nově také o technologii kompozitových břeven s LED diodami.

Odmítnutí novely mysliveckého zákona

Část lesníků, ochranců přírody a někteří zemědělci odmítli předloženou novelu mysliveckého zákona. Vyslovilo se proti ní osm nevládních organizací s tím, že chtějí úplně nový zákon.

Rozmarné léto

Chvíli slunce a chvíli zataženo, někdy teplo, pak chladno, taky bouřky, deště a dokonce ranní mrazíky, tak zatím vypadá letošní léto. Asi nejvíc to dělá starosti majitelům kempů, koupališť a letních kin.

Stavba D7 pomalu začíná

Ředitelství silnic a dálnic začalo s výběrem dodavatele na chybějící úsek dálnice D7 mezi Prahou a Chomutovem u Chlumčan: Kdo tuto část postaví, má být známé do konce srpna. Práce pak mají začít ještě letos, hotovo má být za tři roky.

Dostavba přivaděčů k D35 bude mít zpoždění

Stavbu dálnice D35 na Pardubicku dokončí stát dřív, naopak kraj přivaděče dokončit zřejmě nestihne.

Dokument "Karel"

To byla vůbec první ukázka z připravovaného celovečerního dokumentu "Karel" - o Karlu Gottovi. Jeho autorka a režisérka Olga Malířová-Špátová první ukázku zveřejnila dnes, kdy by se Karel Gott dožil 81.narozenin.

Vzpomínání na Karla Gotta

Ale vzpomínky na, v říjnu zemřelého Karla Gotta se dnes, kdy by mu bylo 81 let, neomezují jen na Prahu a jeho hrob na Malvazinkách - svíčky od rána hoří např. i v Újezdu u svatého Kříže na Rokycansku, kam zpěvák s rodinou a přáteli jezdil na chalupu.

Přípravy na Colours of Ostrava

Ostrava se připravuje na zítřejší začátek hudebního festivalu Colours of Ostrava: I ten bude letos kvůli protikoronavirovým opatřením skromnější, než je obvyklé.

Tropický pátek - farmáři na suchu

Teploty i přes třicet stupňů. Tak vypadal tropický pátek na některých místech v republice. Nespokojení jsou proto farmáři na Sokolovsku. Dlouhodobé sucho ničí jejich úrodu. Nepomohly tomu ani vydatné červnové deště.

Slimáci ničí úrodu

O deštivém a vlhkém počasí začátku prázdnin a minulých dní už řeč byla, tak ještě jedna podoba - jeden důsledek.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD