Lodní doprava mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou nad Vltavou posiluje linky. Pravidelné spoje po Vltavě mají zvýšit zájem turistů o jižní Čechy. Jihočeské rybníky lákají turisty. I když kempy a penziony zahájily letošní sezonu později, tradiční návštěvníci se do nich vracejí. Nejčastěji přijíždějí za cykloturistikou.

Obsah dílu

Dnes z Českého Krumlova

Vždy v pátek vysíláme z jednoho turisticky zajímavého, atraktivního místa Česka. A dnes jsou na řadě jižní Čechy, vysíláme i Události v regionech z krásného, historického Českého Krumlova.

Atomosféra v Českém Krumlově

Dnes hostí živé vysílání České televize a ta tu připravila i další program pro děti i dospělé - ať už na pódiu tady kousek ode mě, nebo ve stanech na protilehlé straně náměstí Svornosti.

Prázdné ulice se začínají plnit

Za normálních okolností bývá Český Krumlov - i pro mimořádný zájem zahraničních turistů o jeho krásy - někdy přirovnávaný k jakési malé Praze. - tak bývá turistů plný.

Vltava - oblíbená řeka vodáků

Český Krumlov - to zdaleka není jen zámek nebo malebné uličky a romantická zákoutí, je to taky řeka Vltava, která historické město klikatě obtáčí.

Rozhovor s ředitelem Jihočeské centrály cestovního ruchu

Na českokrumlovském náměstí Svornosti je teď se mnou ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

Aktuální informace o koronaviru

Teď z Českého Krumlova k dalšímu, ryze aktuálnímu zpravodajství: Pořád je v Česku několik místních ohnisek koronavirové nákazy.

Další aktuální zprávy z Čech

Problémy s neukázněnými turisty na Šumavě, s novým autobusovým dopravcem v Plzeňském kraji nebo rozhodnutí soudu o sporných radarech na měření rychlosti projíždějících aut ve Varnsdorfu

Lodní doprava mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou nad Vltavou posiluje

Lodní doprava mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou nad Vltavou posiluje linky: Kraj je podpořil dotací bezmála 300 tisíc korun. Pravidelné spoje po Vltavě mají zvýšit zájem turistů o jižní Čechy.

Jižní Čechy jsou krajem rybníků

Jižní Čechy jsou už po několik staletí krajem rybníků - i za nimi sem mnoho turistů přijíždí. A to v posledních letech a stále víc i ve spojení s cykloturistikou.

Výstup na Kleť

Jedním ze symbolů JČ kraje je bezesporu i Kleť. Jedná se o nejvyšší horu Blanského lesa, který je součástí šumavského podhůří.

Krásy jižních Čech

Znovu Ondřej Ublick - kus od nás tady v Českém Krumlově, u Vltavy: Ondřeji, dobře, Kleť je výletním místem, kde se turisti nemusejí bát davů a dlouhých front.

iReportéři jsou nedílnou součástí vysílání

Dění v krajích a regionech pomáhají zaznamenávat i naši i-reportéři: Tady v jižních Čechách, konkrétně na Šumavě, často třeba Ivo Rolčík.

Situace v kempech a na Vltavě

Živě ze Zlaté Koruny

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD