26 minut

18. června 2020

Část: Rekonstrukce otáčivého divadla v Českém Krumlově

Obsah dílu

Opět prší a zvedají se řeky — Deště ve Volarech zhoršily kvalitu pitné vody — Harmonogram dalšího uvolňování protikoronavirových opatření — Nákaza covid-19 v hlavním městě — Nehoda na D11 — V Českém Těšíně hoří benzínová pumpa — Lidé nerespektují železniční výstrahu — Další obět nehody v Tisové na Tachovsku — Rekonstrukce otáčivého divadla v Českém Krumlově — Národní parky se dostávají do stále větších ekonomických problémů — Černá stavba v Sezemicích na Pardubicku — SKLH Žďár nad Sázavou hrozí krach — Pieta za československé parašutisty v Resslově ulici — Ve Spáleném lese uctili památku vlastenců popravených v roce 1942 — Na očekávaný letní nápor turistů se připravuje Horská služba i letečtí záchranáři — Jihlava nechala opravit okolí štoly sv. Jana Nepomuckého — Na Lipno vyplula loď

Části dílu

01:04
Opět prší a zvedají se řeky
  V Česku prší a zemí znovu procházejí bouřky. Nejsilnější zatím byly na severovýchodě. Nejvyšší stupeň výstrahy ale platí i pro Prahu, střední Čechy, Liberecko, stejně jako pro Vysočinu nebo jižní Moravu.
  03:22
  Deště ve Volarech zhoršily kvalitu pitné vody
   Intenzivní deště připravily celé město Volary na Prachaticku o pitnou vodu. Její zdroj byl totiž po lijácích zakalen a překročil povolené mikrobiologické limity.
   04:16
   Harmonogram dalšího uvolňování protikoronavirových opatření
    Od července se už roušky nebudou muset nosit ani ve vnitřních prostorách budov nebo v MHD. Tedy alespoň na naprosté většině území ČR. Výjimkami budou regiony se stále vyšším výskytem nákazy.
    05:34
    Nákaza covid-19 v hlavním městě
     Praha je jednou z nejvíce zasaženou oblastí koronavirem. Podle hygieniků je situace ale pod kontrolou. Průměrně se objeví 15 nových případů denně. To je i případ náměstka primátora Petra Hlubučka. Další lidé z vedení města měli ale zatím test negativní.
     06:43
     Nehoda na D11
      Vážná nehoda se stala na 79. kilometru dálnice D11 před Hradcem Králové. Osobní auto tam na mokré vozovce dostalo smyk a narazilo do pracovního vozu Ředitelství silnic a dálnic označeného svítícími výstražnými majáky.
      07:10
      V Českém Těšíně hoří benzínová pumpa
       Několik desítek lidí museli hasiči evakuovat kvůli výbuchu plynu na benzínové pumpě společnosti PapOil v Českém Těšíně.
       07:34
       Lidé nerespektují železniční výstrahu
        Záběry od našeho iReportéra - jak se lidi, svým lehkovážným a nezodpovědným chováním, takovému nebezpečí sami vystavují. Je to video ze železničního přejezdu v Horní Plané - pěší i cyklisti tam běžně světelnou výstrahu nerespektují.
        08:59
        Další obět nehody v Tisové na Tachovsku
         Už druhou oběť má úterní nehoda, která se stala v blízkosti mateřské školy v Tisové na Tachovsku. 38 letá žena zemřela v plzeňské nemocnici. Dalších šet zraněných zůstává v nemocnicích. Nejde ale o první nehodu v těchto místech.
         10:39
         Rekonstrukce otáčivého divadla v Českém Krumlově
          Na známé točně v zámeckém parku letos Jihočeské divadlo nehraje - místo diváků a herců jsou teď na otáčivém hledišti k vidění v plné permanenci dělníci se sbíječkami a rozbrušovačkami.
          12:38
          Národní parky se dostávají do stále větších ekonomických problémů
           Kůrovcová kalamita srazila ceny dřeva na minimum. Některé rezervace jsou přitom na těžbě závislé. Ministerstvo životního prostředí už proto chystá změny financování parků. Na Šumavě zůstane letos třetina vytěženého a odkorněného dřeva.
           13:56
           Černá stavba v Sezemicích na Pardubicku
            2 metrovou betonovou ohradu si v ochranném pásmu pod Kunětickou horou - dominantou kraje postavil majitel pozemku Jaroslav Kalabza.
            15:45
            SKLH Žďár nad Sázavou hrozí krach
             SKLH Žďár nad Sázavou patří mezi tradiční hokejové kluby. Teď mu hrozí krach - peníze nemá ani na pokračování A týmu mužů ve 3. nejvyšší 2. lize, ani na provoz a fungování týmů mládeže.
             17:55
             Pieta za československé parašutisty v Resslově ulici
              Sedm československých parašutistů včetně Josefa Gabčíka a Jana Kubiše, kteří provedli atentát na Reinharda Heydricha, přesně před 78 lety hrdině padlo v kostele v pražské Resslově ulici. Lidé si je připomínali a uctili jejich památku.
              18:29
              Ve Spáleném lese uctili památku vlastenců popravených v roce 1942
               Památku vlastenců popravených v roce 1942 uctili dnes u památníku ve Spáleném lese v Lubech nedaleko Klatov. Popravy odsouzených k smrti po atentátu na Reinharda Heydricha tam probíhaly od 31. května do 3. července.
               20:16
               Na očekávaný letní nápor turistů se připravuje Horská služba i letečtí záchranáři
                V posledních dnech totiž přibývá případů, kdy návštěvníci horských oblastí podcení hlavně počasí a terén. A pak volají na pomoc záchranáře. Ti se dnes sešli na Plzeňsku kvůli výcviku s vrtulníkem.
                21:46
                Jihlava nechala opravit okolí štoly sv. Jana Nepomuckého
                 Město chce štolu v nejbližších letech otevřít veřejnosti.
                 23:21
                 Na Lipno vyplula loď
                  K dosavadním lodím Adalbert Stiffter a Vltava dneškem přibyla nejnovější z nich - 25 metrů dlouhá, vyhlídková loď pro 140 lidí, která pro provoz na Lipně dostala nové jméno Smetana - podle světoznámého českého hudebního skladatele.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  19. června 2020

                  Přehled dílů

                  4595 dostupných
                  Stopáž26 minut

                  19. července

                  19. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  18. července

                  Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                  18. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. července

                  17. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  16. července

                  Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                  16. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  15. července

                  Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                  15. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. července

                  Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                  12. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. července

                  Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                  11. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  10. července

                  Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                  10. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  9. července

                  Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                  9. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  8. července

                  8. 7. 2024 na ČT1

                  Napište nám