Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Škody po povodních — Výstraha platí pro východní Čechy a pro jihozápad Pardubického kraje — Některá místa se proměnily v bažiny — V Česku jsou další případy nákazy — Lékařská fakulta přijme opět více uchazečů — Vysvědčení dostaly děti v Brně — První maturita z čínštiny — Policie z včerejšího požáru nádrže s plynem obvinila 21 letého mladíka — Policie našla utopeného vodáka — Hledač pokladů našel nebezpečný poklad — Referendum o obnovení těžby na Tlustci — Referendum pokračuje — Památky roku — Další památky roku — Originální výcvik Akademie vězeňské služby — Netradiční návštěva v Zooparku v Chomutově — Rekonstrukce Slovenské strely je u konce — Botanici chtějí střílet muflony — Bitva u Rakovníka — Záchrana Foglarovy sluneční zátoky — Začíná festival Landscape

Části dílu

00:54
Škody po povodních
  Silnice, ze kterých se staly řeky, zatopené sklepy i přízemí domů, utopené automobily. Tak to vypadalo na severovýchodě Čech, který zasáhly vydatné deště.
  03:06
  Výstraha platí pro východní Čechy a pro jihozápad Pardubického kraje
   Výstraha před velmi vydatným deštěm momentálně dál platí pro východní Čechy a nejvíc pro jihozápad Pardubického kraje.
   03:32
   Některá místa se proměnily v bažiny
    Pole v Česku se po deštích posledních dnů a hodin na mnoha místech změnila v bažiny, ve kterých pěstované rostliny plavou. Časté je to např. na Chrudimsku.
    05:06
    V Česku jsou další případy nákazy
     V Česku včera přibylo 118 nových případů nemoci covid-19: Je to nejvyšší denní přírůstek od 21.dubna. Za dnešek je hlášených zatím 81 nově infikovaných.
     05:44
     Lékařská fakulta přijme opět více uchazečů
      Stejně jako loni přijme plzeňská lékařská fakulta do oboru Všeobecné lékařství přibližně o 50 více uchazečů, než tomu bylo do roku 2018. Vláda chce finančními pobídkami přispět k zachování dostatečného počtu lékařů aktivních v ČR.
      07:18
      Vysvědčení dostaly děti v Brně
       Jak bylo celé toto školní pololetí kvůli koronavirové pandemii nestandardní, tak nestandardně i skončilo pro děti ze Základní školy v brněnské Svážné ulici.
       08:02
       První maturita z čínštiny
        Nikol a Laura jsou prvními úspěšnými maturantkami z čínštiny. Jazyk učí jako jediná škola v ČR gymnázium v Hradci Králové.
        09:50
        Policie z včerejšího požáru nádrže s plynem obvinila 21 letého mladíka
         Kvůli včerejšímu výbuchu a požáru zásobníků LPG na benzínové pumpě PapOil v Českém Těšíně policie z obecného ohrožení obvinila 21 letého mladíka. Kriminalisti ho podezřívají, že nádrže s plynem zapálil, když byl pod vlivem drog.
         10:25
         Policie našla utopeného vodáka
          Tělo vodáka, utopeného pod kanoí, našli policisti ráno ve Vltavě nedaleko Českých Budějovic: Nezvěstný byl od včerejška.
          10:37
          Hledač pokladů našel nebezpečný poklad
           Nezodpovědně a nebezpečně si počínal - pravděpodobně amatérský hledač s detektorem kovů v lese u Jetětic na Písecku: Vykopal tam 21 dělostřeleckých min ještě z 2.světové války.
           11:04
           Referendum o obnovení těžby na Tlustci
            V Brništi na Českolipsku rozhodují lidé v referendu o budoucí těžbě čediče na kopci Tlustec. Referendum vyhlásila obec na základě petice nespokojené části místních obyvatel s obnovením těžby.
            12:38
            Referendum pokračuje
             V Brništi na Českolipsku rozhodují lidé v referendu o budoucí těžbě čediče na kopci Tlustec. Referendum vyhlásila obec na základě petice nespokojené části místních obyvatel s obnovením těžby.
             14:10
             Památky roku
              Ocenění Památka roku - v kategorii menších obnov do dvou milionů korun - letos dostal Mníšek pod Brdy - za opravu 14 kaplí křížové cesty v barokním areálu Skalka.
              14:40
              Další památky roku
               Uznání se dostalo i Solnici na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích - je to původní, ještě gotická stavba ze začátku 16.století; dům památkově chráněný
               15:15
               Originální výcvik Akademie vězeňské služby
                Nezvykle, originálně si poradila Akademie vězeňské služby ve Stráži pod Ralskem s tím, jak pokračovat v praktickém výcviku nováčků za všech restrikcí a hygienických omezení v čase koronavirového nebezpečí.
                16:46
                Netradiční návštěva v Zooparku v Chomutově
                 Nalákat návštěvníky na netradiční zážitky se snaží v Zooparku Chomutov. Lidi si budou moct vyzkoušet ubytování v místním skanzenu. Nově upravený interiér láká na venkovský styl života.
                 18:48
                 Rekonstrukce Slovenské strely je u konce
                  Už jsme vám před nějakou dobou v Událostech z českých regionů ukázali, jak se rekonstruuje historická vlaková souprava tzv. Slovenské strely. Dnes už vyjela z přerovských lakoven - dostala tam původní barvy a na koleje by se měla vydat na podzim.
                  20:57
                  Botanici chtějí střílet muflony
                   Velká stáda nepůvodních muflonů způsobují zánik cenných druhů rostlin v Chráněné krajinné oblasti České středohoří. Konkrétně v Průčelské rokli na Ústecku.
                   22:25
                   Bitva u Rakovníka
                    V Muzeu Tomáše Garrigua Masaryka začala výstava s názvem Život v táboře. Připomíná 400. výročí bitvy u Rakovníka, která o dva dny předcházela bitvě na Bílé hoře v roce 1620. Expozice bude otevřená do 1. listopadu.
                    23:17
                    Záchrana Foglarovy sluneční zátoky
                     I Foglarovu Sluneční zátoku u Ledče nad Sázavou už mění kůrovec. Zítra se o tom ostatně na svém setkání přesvědčí fanoušci spisovatele, který tam jezdil jako táborový vedoucí dvacet let. A zátoku vepsal do jedné ze svých nejznámějších knih.
                     24:39
                     Začíná festival Landscape
                      Festival Landscape, který se zaměřuje na veřejný prostor a krajinářskou architekturu, startuje právě teď v Praze na Žižkově. Během zahajovacího koncertu na úvod přehlídky zahraje kapela Dunaj - kterou můžete právě teď vidět živě - nebo taky Už jsme doma.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž25 minut
                      Další díl
                      Události v regionech

                      Přehled dílů

                      Stopáž25 minut

                      Události v regionech

                      Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                      Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      Události v regionech

                      Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                      Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      Události v regionech

                      Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                      Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      Události v regionech

                      Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                      Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      Události v regionech

                      Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                      Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      Události v regionech

                      Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                      Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1

                      Napište nám