Ústecký kraj obnovil cesty meziměstských autobusů do Německa. Nově se tak za hranice dostanou lidé ze Šluknovska, České Kamenice, Ústí nad Labem nebo Litvínova. Národní parky se dostávají do stále větších ekonomických problémů. Kůrovcová kalamita srazila ceny dřeva na minimum. Některé rezervace jsou přitom na těžbě závislé.

Obsah dílu

Opět prší a zvedají se řeky

V Česku prší a zemí znovu procházejí bouřky. Nejsilnější zatím byly na severovýchodě. Nejvyšší stupeň výstrahy ale platí i pro Prahu, střední Čechy, Liberecko, stejně jako pro Vysočinu nebo jižní Moravu.

Deště ve Volarech zhoršily kvalitu pitné vody

Intenzivní deště připravily celé město Volary na Prachaticku o pitnou vodu. Její zdroj byl totiž po lijácích zakalen a překročil povolené mikrobiologické limity.

Harmonogram dalšího uvolňování protikoronavirových opatření

Od července se už roušky nebudou muset nosit ani ve vnitřních prostorách budov nebo v MHD. Tedy alespoň na naprosté většině území ČR. Výjimkami budou regiony se stále vyšším výskytem nákazy.

Nákaza covid-19 v hlavním městě

Praha je jednou z nejvíce zasaženou oblastí koronavirem. Podle hygieniků je situace ale pod kontrolou. Průměrně se objeví 15 nových případů denně. To je i případ náměstka primátora Petra Hlubučka. Další lidé z vedení města měli ale zatím test negativní.

Nehoda na D11

Vážná nehoda se stala na 79. kilometru dálnice D11 před Hradcem Králové. Osobní auto tam na mokré vozovce dostalo smyk a narazilo do pracovního vozu Ředitelství silnic a dálnic označeného svítícími výstražnými majáky.

V Českém Těšíně hoří benzínová pumpa

Několik desítek lidí museli hasiči evakuovat kvůli výbuchu plynu na benzínové pumpě společnosti PapOil v Českém Těšíně.

Lidé nerespektují železniční výstrahu

Záběry od našeho iReportéra - jak se lidi, svým lehkovážným a nezodpovědným chováním, takovému nebezpečí sami vystavují. Je to video ze železničního přejezdu v Horní Plané - pěší i cyklisti tam běžně světelnou výstrahu nerespektují.

Další obět nehody v Tisové na Tachovsku

Už druhou oběť má úterní nehoda, která se stala v blízkosti mateřské školy v Tisové na Tachovsku. 38 letá žena zemřela v plzeňské nemocnici. Dalších šet zraněných zůstává v nemocnicích. Nejde ale o první nehodu v těchto místech.

Rekonstrukce otáčivého divadla v Českém Krumlově

Na známé točně v zámeckém parku letos Jihočeské divadlo nehraje - místo diváků a herců jsou teď na otáčivém hledišti k vidění v plné permanenci dělníci se sbíječkami a rozbrušovačkami.

Národní parky se dostávají do stále větších ekonomických problémů

Kůrovcová kalamita srazila ceny dřeva na minimum. Některé rezervace jsou přitom na těžbě závislé. Ministerstvo životního prostředí už proto chystá změny financování parků. Na Šumavě zůstane letos třetina vytěženého a odkorněného dřeva.

Černá stavba v Sezemicích na Pardubicku

2 metrovou betonovou ohradu si v ochranném pásmu pod Kunětickou horou - dominantou kraje postavil majitel pozemku Jaroslav Kalabza.

SKLH Žďár nad Sázavou hrozí krach

SKLH Žďár nad Sázavou patří mezi tradiční hokejové kluby. Teď mu hrozí krach - peníze nemá ani na pokračování A týmu mužů ve 3. nejvyšší 2. lize, ani na provoz a fungování týmů mládeže.

Pieta za československé parašutisty v Resslově ulici

Sedm československých parašutistů včetně Josefa Gabčíka a Jana Kubiše, kteří provedli atentát na Reinharda Heydricha, přesně před 78 lety hrdině padlo v kostele v pražské Resslově ulici. Lidé si je připomínali a uctili jejich památku.

Ve Spáleném lese uctili památku vlastenců popravených v roce 1942

Památku vlastenců popravených v roce 1942 uctili dnes u památníku ve Spáleném lese v Lubech nedaleko Klatov. Popravy odsouzených k smrti po atentátu na Reinharda Heydricha tam probíhaly od 31. května do 3. července.

Na očekávaný letní nápor turistů se připravuje Horská služba i letečtí záchranáři

V posledních dnech totiž přibývá případů, kdy návštěvníci horských oblastí podcení hlavně počasí a terén. A pak volají na pomoc záchranáře. Ti se dnes sešli na Plzeňsku kvůli výcviku s vrtulníkem.

Jihlava nechala opravit okolí štoly sv. Jana Nepomuckého

Město chce štolu v nejbližších letech otevřít veřejnosti.

Na Lipno vyplula loď

K dosavadním lodím Adalbert Stiffter a Vltava dneškem přibyla nejnovější z nich - 25 metrů dlouhá, vyhlídková loď pro 140 lidí, která pro provoz na Lipně dostala nové jméno Smetana - podle světoznámého českého hudebního skladatele.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD