Kvůli nouzovému stavu nemohou lázně přijímat nové klienty. Týká se to samoplátců, pro pacienty po operacích nebo s vážnými nemocemi jsou ale stále přístupné rehabilitace. Od dnešního poledne funguje program Antivirus. Jeho prostřednictvím mohou firmy postižené epidemií žádat stát o příspěvek na mzdy.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Uvolnění opatření

Vláda na svém dnešním jednání - zmírnila - některá dosavadní opatření. Už od zítřka můžou být v provozu sběrny a výkupny surovin. Uvolnění se týká i sportování, lidé můžou běhat nebo jezdit v lese bez roušky.

Program antivirus

Od dnešního poledne funguje program Anti-virus. Jeho prostřednictvím můžou - firmy postižené epidemií - žádat stát o příspěvek na mzdy. Finanční pomoc nebude možné čerpat na zaměstnance, kteří jsou ve výpovědní lhůtě.

Firmy můžou žádat o peníze na mzdy

Od dnešní 12 hodiny mohou firmy, které kvůli koronavirové pandemii museli přerušit výrobu žádat úřad práce o příspěvek na mzdy. Stát tak odstartoval program Antivirus. Zástupci firem na úřady nemusí. Žádosti o finanční podporu jdou vyplnit elektronicky.

Firmy mohou žádat o příspěvek na firmy

A teď příklad malého podnikatele. Kadeřnictví musel Daniel Pangrác - kvůli nařízení vlády - zavřít. Výdělky tedy nemá.

Zasedala Rady Prahy

Pomoc - v celkové výši půl miliardy korun - slibuje živnostníkům i vedení hlavního města. Putovat má pražským - malým a středním podnikatelům, kteří jsou postiženi opatřeními spojenými - s vládním nařízením.

Aktuální čísla

V Česku je aktuálně 4 tisíce 735 případů nákazy koronavirem. Oproti včerejšku je to o 144 víc. Vyléčených už je 121, ale přibývá také obětí. Těch je dosud 78. Testovaných je přes 85 tisíc lidí.

Rehabilitace místo lázní

Pacienty přijímají turnusově - po malých skupinách. Zrušené společné procedury pak nahrazují - individuální rehabilitace. Toho využívá také státní léčebné zařízení v Janských Lázních, kde ode dneška zpřísnili režim tak, aby službu - mohli dál provozovat.

Venkovský doktor

Pandemie zásadním způsobem změnila i fungování ordinací praktických lékařů. Právě oni často bývají první, na koho se pacienti se svými problémy obracejí. I praktici se ale stále potýkají - s nedostatkem ochranných pomůcek nebo dezinfekce.

Nakažený hejtman

Hejtman Josef Bernard čelí ostré kritice za to, že ukončil karanténu hned poté, co se dozvěděl negativní výsledek prvních testů. Nastoupil do práce a byl v kontaktu s řadou lidí.

Záchranáři v preventivní karanténě

Bezohlednosti a šíření nákazy, ze které nařkli plzeňského hejtmana, se ale bohužel někteří pacienti opravdu dopouštějí a dokonce ve vztahu k těm nejpotřebnějším - pracovníkům záchranné služby. Při volání na dispečink zatajují příznaky nákazy a záchranáře

Kdo zaplatí dodávky zdravotnického materiálu

Kraje se odmítají spolupodílet na financování dodávek zdravotnického materiálu z Číny. Podle hejtmanů zajišťuje dodávky stát a ten by je měl také platit.

Malá učitelka v době koronaviru

Třinávtiletá Kristýna si vymyslela pořad s písničkami a hádankami.

Požár na Liberecku

Silný vítr a vysušená země kvůli nedostatku srážek přispěly k desítkám požárů v celé České republice. V Horské Kamenici na Železnobrodsku hoří lesní porost.

Na dálnici D1 u Velkého Meziříčí začalo úsekové měření.

Radary u Velkého Meziříčí hlídají maximální povolenou rychlost.

Návrat klientů do domova ve Vejprtech

První klienti se dnes vrátili do domova pro mentálně postižené - ve Vejprtech. V lednu tam hořelo; nepřežilo 8 mužů.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD