Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Nová opatření v domovech pro seniory — Nákaza v domově důchodců — Poštovní dodávka důchodů — Konec karantény na Litovelsku Uničovsku — Testování tzv. chytré karantény — Fronty před finančními úřady — Počty nakažených — Nakažený pluk — Ochranné štíty z 3D tisku — Není tkaloun, nedostatkové jsou i gumičky. — Unipetrol chce pracovníky ze zahraničí — Problémy cizinců v Česku — Pomoc soukromým zoologickým zahradám — Požár hospodářské budovy u Ústí nad Labem — Kyberútok v Kosmonosech

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:00
  Nová opatření v domovech pro seniory
   Zřízení karanténních pokojů, pravidelné kontroly zdravotního stavu nebo plošné testování - nová preventivní opatření navrhuje vedení Prahy. Zároveň ode dneška Ministerstvo zdravotnictví vyžaduje, aby testem na koronavirus prošel každý nový klient.
   02:51
   Nákaza v domově důchodců
    Domov pro seniory v Břevnici na Havlíčkobrodsku rychle potřebuje vyřešit akutní nedostatek zdravotníků. O víkendu se objevila nákaza u 20ti z 22ti obyvatel a jedna žena zemřela.
    04:45
    Poštovní dodávka důchodů
     Ještě aktuální zpráva: pošta se v dubnu vrátí k výplatě důchodů standardním způsobem. Část seniorů si tak pro penzi bude moci dojít na pobočku. Pošta tím reagovala na jejich poptávku.
     05:11
     Konec karantény na Litovelsku Uničovsku
      Konec izolace pro lidi z okolí Litovle a Uničova. Hygienici dnes o půlnoci zrušili přísnou dvoutýdenní karanténu. Oblast, kde žije zhruba 24 tisíc obyvatel, uzavřeli kvůli velkému počtu nakažených.
      05:40
      Testování tzv. chytré karantény
       Na jižní Moravě dnes začalo testování takzvané chytré karantény. Jde o vytipování potenciálně nakažených pomocí technologií – především mobilních telefonů - se souhlasem dotyčného.
       07:28
       Fronty před finančními úřady
        Nápor lidí zažily dopoledne finanční úřady. Lidé totiž odevzdávali daňová přiznání. Úřady je nicméně vyzývají, aby pokud možno nechodili a komunikovali elektronicky nebo po telefonu.
        08:03
        Počty nakažených
         Koronavirus si podle ranních dat v Česku vyžádal minimálně 17 obětí. Oproti včerejšímu ránu je to o pět víc. Menší byl včera ale počet nově nakažených. Těch bylo 160, což je nejméně od minulého pondělí.
         08:48
         Nakažený pluk
          Voják z tohoto útvaru v Jindřichově Hradci se léčí doma a má jen lehké příznaky onemocnění COVID 19. V kontaktu byl s dalšími 12 vojáky, kteří skončili v preventivní karanténě.
          10:05
          Ochranné štíty z 3D tisku
           Tiskne celé Česko - aktivita 200 tiskařů se 7800 3D tiskárnami. Tisknou štíty pro zdravotníky a sociální služby.
           12:02
           Není tkaloun, nedostatkové jsou i gumičky.
            Materiál chybí dobrovolníkům, kteří šijí roušky. V Bílém Potoce si poradili po svém. Tkaloun vyrábí jeden z historických exponátů přímo v Jizerskohorském Technickém Muzeu.
            18:10
            Unipetrol chce pracovníky ze zahraničí
             Každého samozřejmě napadne, že by bylo nejjednodušší, aby cizinci, kteří přišli o práci v jedné firmě, nastoupili tam, kde jsou teď potřeba. Jenže to nejde, protože pracovní povolení mají jen k danému zaměstnavateli.
             19:11
             Problémy cizinců v Česku
              Jak už jsme uváděli - zatímco Unipetrol chce cizince do Česka přivézt, pracovní agentury napříč republikou se naopak marně snaží tisíce zahraničních pracovníků dostat ze země zpátky domů nebo pro ně najít uplatnění jinde.
              21:09
              Pomoc soukromým zoologickým zahradám
               Obrovská vlna solidarity se soukromými zoologickými zahradami. Po odvysílání reportáže v České televizi se jejich majitelům začali ozývat lidé s nabídkou pomoci: ať už finanční, nebo formou potravinových sbírek.
               23:31
               Požár hospodářské budovy u Ústí nad Labem
                Kvůli velkému počtu hasičských jednotek byl vyhlášený druhý stupeň poplachu. Požár v hustě obydlené oblasti dostali hasiči pod kontrolu krátce před polednem. Příčinu vyšetřuje policie.
                23:52
                Kyberútok v Kosmonosech
                 Kyberútok ochromil psychiatrickou nemocnici v Kosmonosech. Od pátečního dopoledne v zařízení nefunguje počítačová síť, žádný z pacientů ale není v ohrožení. Útok podle vedení komplikuje zápisy do karet i organizaci práce.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                 Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                 Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                 Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                 Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                 Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

                 Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1

                 Napište nám