Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Úlevy pro živnostníky — Odpuštění nájemného — Další pomoc — Situace v Praze — Počty nakažených — Koronavirus v Ústeckém kraji — Málo ochranných pomůcek pro specialisty — Roušky pro zemědělce — Kill Vir — Poslední den karantény v Kynicích — Dezinfekce domů v Uherském Brodě — Lázním hrozí záni, žádají o pomoc — Současná situace s koronavirem dostává do nelehké situace i lidi bez domova. — Ranní mrazy ohrožují úrodu ovocnářů

Části dílu

00:09
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:46
  Úlevy pro živnostníky
   Vláda připravuje úlevy pro živnostníky a podnikatele kvůli nouzovému stavu. Jednou z novinek by mohl být odklad nájemného. Živnostníci, kteří museli kvůli nařízení vlády uzavřít provoz, by mohli požádat o jeho pozdější zaplacení.
   01:29
   Odpuštění nájemného
    Na aktuální situaci reagují i města na jihu čech. Plánují odpustit nájemné i posunout splátky. Podnikatelé pomoc vítají, zároveň ale tvrdí, že to pravděpodobně nebude stačit.
    03:18
    Další pomoc
     Vláda chce pomoci živnostníkům i jinak.
     04:48
     Situace v Praze
      Podnikatelé v Praze nemají nárok na bezúročnou půjčku.
      07:03
      Počty nakažených
       Aktuální počty nakažených COVID-19 v Česku.
       07:53
       Koronavirus v Ústeckém kraji
        Tam mají vůbec první oběť koronaviru. Je jím senior z domova důchodců v Litoměřicích, kde je momentálně dalších 52 nakažených klientů a 5 zaměstnanců.
        09:43
        Málo ochranných pomůcek pro specialisty
         Lékaři specialisté si stěžují na nedostatek ochranných pomůcek, které dostávají od Plzeňského kraje. Ten navíc podle nich špatně informuje, kdy si pomůcky můžou vyzvednout.
         11:46
         Roušky pro zemědělce
          Zhruba 7 tisíc litrů dezinfekce potřebují i jihočeští zemědělci na své farmy. První dodávku jim zajistila jihočeská agrární komora a českobudějovické výstaviště. Právě tam se dnes farmáři podělili o zhruba čtvrtinu požadovaného množství.
          13:08
          Kill Vir
           Tak se jmenuje akce na dezinfekci Chrudimi. Lidé dostanou zdarma dezinfekční roztok.
           15:08
           Poslední den karantény v Kynicích
            V Kynicích na Havlíčkobrodsku dnes výjezdová skupina zdravotní záchranné služby odebrala devět vzorků pro kontrolní testy na koronavirus. V době karantény jde o poslední vzorky - o půlnoci se totiž obec po 14 dnech znovu otevře.
            16:50
            Dezinfekce domů v Uherském Brodě
             Hasiči vydezinfikovali desítku bytových domů v Uherském Brodě. Zpřísněná hygienická opatření se týkají všech sídlišť a taky prodejen. Ve městě je 41 obyvatel nakažených koronavirem. To je nejvíc v celém Zlínském kraji.
             18:48
             Lázním hrozí záni, žádají o pomoc
              Lázeňské kolonády bez hostů, opuštěné parky, ale i stovky propuštěných zaměstnanců. Takový obrázek teď nabízejí české lázně. Kvůli opatřením proti šíření koronaviru nemůžou přijímat klienty a to pro ně může být likvidační.
              20:55
              Současná situace s koronavirem dostává do nelehké situace i lidi bez domova.
               Někteří z nich už si našli práci a s ní i spojené ubytování, ovšem teď to všechno kvůli pandemii zase ztratili.
               22:38
               Ranní mrazy ohrožují úrodu ovocnářů
                Silné noční a ranní mrazy trápí v posledních dnech zemědělce a ovocnáře. Zasáhly hlavně ovocné stromy, které zrovna kvetou. Na jižní Moravě tak poničily především meruňky.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                1. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                31. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                30. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                27. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                26. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

                25. 1. 2023 na ČT1

                Napište nám