Napříč Českem vznikají odběrová místa pro testování na koronavirus. V Ústeckém kraji mají pět takových stanovišť. U každé nemocnice, kterou spravuje Krajská zdravotní. Po třech dnech důkladné dezinfekce se dnes otevřela poliklinika ve Strakonicich. Vazbu na ni mělo sedm lidí nakažených koronavirem.

Obsah dílu

Dodržování povinnosti nosit krytí nosu a úst

Od půlnoci platí v Česku povinnost nosit na veřejnosti jakékoliv krytí dýchacích cest - nosu a úst - tedy roušky, popř. i šátky nebo šály z domácích zdrojů: Dohlížejí na to nejčastěji strážníci městské policie.

Zemědělci v rouškách

Zajistit výrobu potravin a ochránit zemědělce. To je snaha Agrární komory, která farmářům pomáhá sehnat roušky, desinfekce a jednorázové rukavice. Bez nich zemědělci nemohou pracovat. Poradit si s tím museli třeba mlékaři na Šumavě.

Nákupy seniorů

Od dnešního dne jsou prodejny potravin, drogerie a lékárny od 10 hodin do 12 vyhrazené nakupujícím starším 65 let.

Nákupy seniorů ve vesnických prodejnách

Ve vesnických prodejnách je totiž obecně nakupujících málo i přes den, starší lidi tam jsou naopak zvyklí být aktivní a nakupovat brzy ráno; a tak i nové vládní nařízení se tam často tak úplně striktně nebere.

Testujeme se na virus

Napříč Českem vznikají odběrová místa pro testování na koronavirus. Do nich hygienici posílají lidi, u kterých je pravděpodobné, že se mohli virem nakazit. Nejčastěji stany pro testování staví hasiči u nemocnic. V Ústeckém kraji mají pak pět takových stan

Politici se testují na koronavir

A v odběrovém stanu v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem se to dnes hemžilo politiky. Testovat se nechali totiž i radní z ústeckého magistrátu i kraje. Většina z nich byla totiž v kontaktu s bývalým boxerem a radním Ústí Lukášem Konečným. U něj se náka

Vznikla nová odběrová centra

Kolik lidí bylo testováno a kde všude lze najít odběrová centra

Jihočeský kraj žádá uzavření hranic i pro pendlery

Včera Jihočeský kraj, dnes už i Karlovarský žádá vládu, aby uzavřela hranice i pro tkzv.-né pendlery - Čechy, kteří za prací dojíždějí - na západě Čech do Německa, na jihu do Rakouska.

Seniorům v Libereckém kraji nabídl pomoc Český červený kříž.

Jeho dobrovolníci teď hlavně zajišťují nákupy, nabízejí ale třeba i venčení psů. Zájem o jejich pomoc každým dnem narůstá.

Cizinci bez práce a v nejistotě

Zahraniční pracovníci jsou kvůli omezení výroby bez práce. Někteří čekají na ubytovnách, jiní se snaží vrátit do vlasti.

Zemědělský areál u Kynic na Havlíčkobrodsku má výjimku z karantény.

Zaměstnanci zemědělského areálu u Kynic se do práce dostanou.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD