Dva mrtví během jediného měsíce, taková je letošní bilance dopravních nehod na Liberecku. V jednom z rizikových úseků se proto policisté zaměřili na rychlost. Vinaři v těchto dnech připravují révu na novou sezonu, pustili se do stříhání. Právě teď se podle nich rozhoduje o tom, jak kvalitní bude na podzim úroda.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Vláda mírní obavy z koronaviru

Zdravotní ústav až doteď analyzoval kvůli podezření na koronavirus 154 vzorků. Všechny byly negativní. Vláda i premiér Andrej Babiš vyzývají lidi ke klidu.

Lidé skupují zdravotnické pomůcky

Lidé kvůli strachu z koronaviru skupují také zdravotnické pomůcky. Nejenom v Česku, ale také za hranicemi. Konkrétně v Polsku, které dnes navštívil náš štáb. V náhodně vybraném supermarketu s potravinami ale nic podstatného nechybělo.

Infolika ke koronaviru

Státní zdravotní ústav zřídil na dvou telefonních číslech infolinky pro veřejnost. Fungují nepřetržitě. S dotazy by se lidé měli obracet právě tam a záchrannou službu volat jen v případě akutních potíží.

Cestovatel se nákazy koronavirem neobává

Ne každý má ale z koronaviru strach. Plzeňský cestovatel Vladimír Váchal se během března chystá na expedici do Íránu. I přes riziko nákazy nechce dlouho plánovanou cestu zrušit. Přitom právě v Íránu je situace ohledně nákazy hned po Číně nejhorší.

Nebezpečné přecházení přejezdu

Tři ženy, které začátkem února převedly třináct dětí přes přejezd v Řeporyjích i přesto, že byly spuštěné závory a svítila červená výstražná světla, podle policie trestný čin nespáchaly.

Na Šumavu se vrátila zima

Po nočním úklidu zůstala auta podél chodníků zavalená sněhem a řada hotelových hostů ráno nemohla vůbec odjet. Na ujeté vrstvě sněhu během dne havarovalo několik řidičů. Hlavně v úseku mezi Prášily a Modravou.

Problémy se sněhem v Železné Rudě

Po nočním úklidu zůstala auta podél chodníků zavalená sněhem a řada hotelových hostů ráno nemohla vůbec odjet. Na uježděné vrstvě navíc během dne havarovalo několik řidičů. Hlavně v úseku mezi Prášily a Modravou.

Vlaky by znovu mohly začít jezdit po trati mezi Lovosicemi a Teplicemi

Znovu zprovoznění trati by mělo stát přes 460 miliónů a práce by měli být hotové za tři roky. Cestující musejí zničené místo objíždět v autobusech.

V Libereckém kraji se policisté zaměřili na dodržování rychlosti.

Přestože v dešti a sněžení jezdila většina řidičů opatrně, jeden z kontrolovaných cizinců povolenou rychlost překročil o bezmála dvacet kilometrů. Cílem preventivní akce je snížit počet dopravních nehod.

Přípravy na sobotní demolici mostu na D1 u Humpolce

Dálnice buide uzavřená na 14 hodin.

Vinaři se připravují na novou sezonu

Pustili se do stříhání. Právě teď se podle nich rozhoduje o tom, jak kvalitní bude na podzim úroda. Pracují například i na severu Čech, konkrétně na Mostecku.

Další vyšetřování úniku fenolu z chemičky Chemotex

Policie znovu vyšetřuje jednoho ze tří, už dříve obviněných pracovníků chemičky Chemotex v Děčíně. Podle kriminalistů fenol před dvěma lety unikl jeho vinou. Havárie tehdy způsobila smrt dvou lidí.

Pět nějvětších nemocnic v Ústeckém kraji zvedne plošně platy

Zaměstnanci chtěli, aby jim plošně bylo přidáno 1500 korun měsíčně. Jiné nemocnice v zemi to totiž udělaly - a to po změně úhradové vyhlášky, který by jim měla zajistit vyšší příjmy.

Od září nebude ve školkách dost místa

Některým školkám budou chybět místa. Od září totiž začne platit novela ministerské vyhlášky. Každé dvouleté dítě, které do třídy přijmou, zabere podle ní dvě místa z maximální kapacity.

Plzeň začíná po patnácti letech stavět městské byty

A to za víc než 400 milionů korun. Nejdříve je ale potřeba zbořit stávající zástavbu, na které je ještě původní azbestová izolace. Domy totiž vznikly v 50. letech minulého století.

Kronikář z Přimdy pátrá po tajemstvích zaniklé železárny

Železárna a sklárna ve Frauenthalu nedaleko Přimdy na Tachovsku patří mezi stovku podniků, které po druhé světové válce zanikly v Českém lese. Zmizela tu také stovka vesnic a měst.

Přechod Krkonoš: den druhý

Druhý den putuje přes Krkonoše skupina skialpinistů a štáb České televize. Dnes se výprava vydala směrem na Luční boudu. V posledních dnech v oblasti hustě sněžilo, v horách tak platí druhý stupeň lavinového nebezpečí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD