Šest případů úplavice řeší Krajská hygienická stanice v Ústí nad Labem. V místní vyloučené lokalitě Předlice onemocněly touto nemocí děti ze tří rodin. Část obce Jedousov na Pardubicku je dva měsíce bez vody. Zmizela poté, co si jeden z obyvatel nechal vyhloubit šedesát metrů hluboký vrt.

Obsah dílu

Začíná likvidace chovu drůbeže

Hasiči začínají ve Slepoticích na Pardubicku likvidovat chov krůt a brojlerů. Kvůli nákaze otačí chřipky.

Živý vstup ze Slepotic

Živě ze Slepotic- novém ohnisku nákazy drůbeže ptačí chřipkou.

Ptačí chřipka na farmách

Veterinární opatření kvůli ptačí chřipce skončila.

Veterinární opatření kvůli ptačí chřipce ve Štěpánově nad Svratkou skončila.

Veterinární opatření kvůli ptačí chřipce ve Štěpánově nad Svratkou skončila. Obec ale doporučuje ,aby chovatelé dál krmení nechávali pod přístřeškem.

Letecká puma v Milovicích

Na 50-tikilogramovou leteckou pumu z 2.světové války ráno narazili dělníci při stavebních výkopových pracích v Milovicích na Nymbursku: Bylo to v bezprostřední blízkosti zábavního parku Mirakulum, který je ale přes zimu zavřený.

Hořící návěs nákladního auta

V Přelouči zase dopoledne hořel návěs nákladního auta naložený molitanem: Řidič, podle výpovědi, při průjezdu křižovatkou zaslechl ránu, načež ve zpětném zrcátku viděl, že mu hoří přívěs.

Šest případů uplavice v Ústí nad Labem

Krajská hygienická stanice v Ústí nad Labem eviduje už 6 případů úplavice - jde o děti ze tří rodin v místní vyloučené lokalitě Předlice.

Obez bez vody

Třetina Jedousova - vesnice o 170-ti obyvatelích na Pardubicku, je už dva měsíce bez vody: A místní se zlobí na jednoho ze sousedů, který si u svého domu nechal vyhloubit 60 metrů hluboký vrt, který strhl vodu ze všech studní v okolí.

Škody po Sabine na Šumavě

Odhadem kolem 60-ti tisíc stromů se ulámalo, vyvrátilo a popadalo na Šumavě během orkánu Sabina: Správa národního parku už prořezala naprostou většinu přehrazených a neprostupných cest.

Uzavřený vrchol Sněžky

Silný vítr poničil na vrcholu Sněžky polskou meteorologickou stanici. Kvůli obavě z utržení plechového opláštění jsou uzavřeny všechny přístupové cesty z Polska.

Šest bezbariérových autobusů zahálí víc než rok v libereckém dopravním podniku

Koupené byly z dotace pro sousední Jablonec nad Nisou. Jenže ten se loni odtrhl a dopravu si zajišťuje sám. No a po Liberci tyhle autobusy jezdit nesmějí. Stojí ve vozovně a chátrají.

Uzavírka důležité křižovatky v Plzni

V Plzni dnes začala další uzavírka, a to kvůli rekonstrukci vytížené křižovatky na Borech. Uzavírky ve městě teď lidem zobrazuje i nová aplikace. Předpovídá dopad plánovaných dopravních omezení na plynulost provozu.

Požár skládky u Zdechovic

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo celkem 18 jednotek hasičů.

Vyklízení problémového domu v Plzni

Mělo to být multifunkční středisko s komerčními plochami a kancelářemi. Kvůli několikaletým manželským sporům, ale areál bývalých Potravin v Plzni dlouhodobě chátrá. Bydlí v něm bezdomovci a narkomani.

Stavba Mariánského sloupu

Dělníci ráno začali pracovat na obnově mariánského sloupu na Staroměstském náměstí. Napodobeninu díla ze 17. století vytvořil sochař Petr Váňa.

Jihlavská ZOO chová vzácné klokánky rudohnědé.

V jihlavské ZOO mají právě teď 3 mláďata vzácného klokánka rudohnědého.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD