V Plzeňském kraji se podařilo zastavit pokles porodnosti. Jen v Plzni se v loňském roce už podruhé za sebou narodilo víc než čtyři tisíce dětí. Ústav pro péči o matku a dítě v pražském Podolí má akutní nedostatek mateřského mléka v mléčně bance. To potřebují hlavně nemocné a nedonošené děti na JIP. Situace je tak špatná, že ústav požádal o pomoc na sociální síti.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Propukla chřipková epidemie

V jižních Čechách je nemocnost a nárůst onemocnění chřipkou a respiračními chorobami zatím největší. Ale na vzestupu jsou i jiné regiony; v podstatě celé Česko.

Tři chovanci po požáru na psychiatrii

Podle ředitele domova ve Vejprtech nedělní požár založili tři chovanci ústavu. Po požáru o se o tom měli svěřit chovatelům. Z preventivních důvodů je proto poslalo vedení domova do psychiatrické léčebny. Zároveň už v domě začali sanační práce. Dělníci z n

Test tzv. kontaktního místa policie

Oznamovat trestné činy virtuálně. O krok blíž je tomu středočeská policie, která teď testuje tzv. kontaktní místo na Karlštejně. Lidé právě tam přijdou do speciální místnosti a na dálku se spojí s policistou v Praze. Ten ihned sepíše protokol.

Jihlavská CZ Loko Arena jako první vyzkouší nové bezpečnostní zařízení.

Zařízení, které je nainstalované v Jihlavě dokáže rozeznat pod oblečením větší předměty.

Peníze pro základní a střední školy teď bude posílat vzdělávacím zařízením přímo ministertsvo.

Rozdíl je i v posuzování pravidel. Místo počtu žáků teď budou peníze rozdělovat podle počtu odučených hodin.

Zájem bezdomovců o iglú roste

Prví polovina letošní zimy byla nadprůměrně teplá. A ačkoliv teploty jen zřídkakdy klesnou pod bod mrazu, stále větší oblibu mezi lidmi bez domova, pro které je zima nejhorším ročním obdobím, získává pěnový přístřešek ve tvaru iglú.

Teplotní rekord letošní zimy

Teplotní rekord letošní zimy zaznamenal Rudolf Kovařík ze Šindelové v Krušných horách. Počasí sleduje čtyřicet čtyři let. Letošní zima tak podle něj ještě nekončí.

Ledovka na Moravě

Meteorologové vydali výstrahu před ledovkou pro jižní Moravu a část Vysočiny. Ta od dopoledne působí komplikace hlavně v dopravě, která byla omezena i na dálnici D1.

V Plzeňském kraji se rodí víc dětí

V Plzeňském kraji se podařilo zastavit pokles porodnosti. V Plzni se v loňském roce, už podruhé za sebou, narodilo víc než čtyři tisíce dětí. Předtím se to naposledy stalo v roce 2010.

Nedostatek mateřského mléka

Ústav pro péči o matku a dítě v pražském Podolí má akutní nedostatek mateřského mléka v mléčně bance. To potřebují hlavně nemocné a nedonošené děti na jednotce intenzivní péče. Situace je tak špatná, že ústav požádal o pomoc na sociální síti.

Poslední pocta válečnému veteránovi

V Trutnově se rozloučili s válečným veteránem Janem Plovajkem, držitelem Řádu bílého lva.

Pěti zabitým labutím pytlák vyříznul prsní svaly a pohodil je u silnice

Pytláctví. Takový je zločin, který někdo spáchal na severu Čech. Pachatel mohl pocházet i ze zahraničí. Pravděpodobnost, že se ho podaří dopadnout, pokud zločin nespáchá znovu, je ale minimální.

Pod Barevnou skálou staví vodní elektrárnu

Pod Barevnou skálou buduje soukromý investor malou vodní elektrárnu. Zároveň staví novou propust pro lodě. Práce musí dokončit včas, aby neohrozil začátek vodácké sezony.

Hmyz jako nutričně silná potravina.

největší farma nejen v Česku,ale i ve střední Evropě je na Vysočině - v Jaroměřicích nad Rokytnou.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD