Nemocnice v Rumburku se bude prodávat bez dluhu. Případný kupec koupí pouze nemocnici a její zařízení. Peníze, jež uhradí, použije insolvenční správkyně na zaplacení dluhů. Téměř pětina kostelů a dalších církevních staveb v ČR se nevyužívá. Velká část z nich se nachází v bývalých Sudetech, kde byla v minulosti velká koncentrace věřících.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Spor krajů se soukromými dopravci

Dva kraje, dva dopravci a dva problémy. Od konce loňského roku na Liberecku a Pardubicku podnikají na regionálních tratích společnosti ARRIVA a LEO EXPRESS. Ovšem obě hejtmanství tvrdí, že porušují smluvní podmínky.

Spor s železničním dopravcem

Pardubický kraj pohrozil společnosti Leo Express vypovězením smlouvy kvůli porušení smluvních podmínek na provozování dvou regionálních tratí.

Spor krajů s dopravci

Dva kraje, dva dopravci a dva problémy. Od konce loňského roku na Liberecku a Pardubicku podnikají na regionálních tratích společnosti ARRIVA a LEO EXPRESS. Ovšem obě hejtmanství tvrdí, že porušují smluvní podmínky.

Krajští kontroloři se zaměřili na železniční spoje Arrivy v Libereckém kraji

Kraj Arrivě vyměřil pokutu 815 tisíc korun. Největší problémy měla s odbavováním cestujících ve vlaku.

Zakázka na e-shop pro elektronické dálniční známky

Ministerstvo dopravy nezruší zakázku na informační systém ani e-shop pro elektronické dálniční známky.

Přibývá nemocných chřipkou

Za poslední týden přibylo nemocných chřipkou - a to téměř o 7 procent.

Nové smlouvy Královéhradeckého kraje s autobusovými dopravci

Dotovanou linkovou dopravu zajistí od března 2021 po dobu deseti let.

Únik kyseliny v mlékárně nikoho nezranil

Asi 600 litrů kyseliny dusičné uniklo v areálu mlékárny ve Stříbře na Tachovsku. Hasiči na její likvidaci pracovali 8 hodin.

Čistější ovzduší na Náchodsku

Mnohem méně emisí a tedy čistější ovzduší i levnější teplo pro domácnosti. To všechno přinesla modernizace systému centrálního zásobování teplem v Náchodě.

Praktiky internetových seznamek

Stovky lidí ročně se podle odborníků cítí oklamány internetovými seznamkami. Místo toho, aby je členství vyšlo řádově na stovky korun, přijdou o tisíce.

Světový pohár v Novém Městě na Moravě

Nové Město na Moravě se tento víkend vrací do seriálu Světového poháru v běžeckém lyžování.

Rumburská nemocnice bez dluhu

Nemocnice v Rumburku se bude prodávat bez dluhu. V současné chvíli se objekt nemocnice oceňuje. Její provoz je neomezen. Chybí pouze zdravotnický personál.

Zátěžový test ekologického mostu

Zátěžovým testem prošel most v jihočeských Bohunicích, jehož konstrukce je postavená z kůrovcového dříví. Jedná se zároveň o první ekologickou dopravní stavbu v zemi.

Nová věž na Larischově vile v Pardubicích

Na Larischově vile v Pardubicích je nově usazená replika věže. Tu původní zničila dřevomorka. Objekt je památníkem období heydrichiády.

V Česku hrozí ledovka

Výstraha tedy platí od sobotní první hodiny ranní až do 14 hodin - a to hlavně pro Prahu, Středočeský, Jihočeský a Ústecký kraj.

Modernizace hořínského zdymadla

Ministr dopravy Vladimír Kremlík řekl, že by vláda měla ještě letos schválit koncepci lodní dopravy. S ní se podle něj urychlí nové projekty na Vltavě i Labi.

Finanční problémy neziskových organizací

V Plzeňském kraji zřejmě skončí dvě neziskové organizace, které pečují o děti ze sociálně slabých rodin. Důvodem jsou peníze.

Spor o škodlivost činnosti bobrů

Úklid po bobrech. Do toho se pustili vodohospodáři na Chomutovsku.

V bývalé továrně vzniklo divadlo

Humpolec dnes otevírá novou uměleckou scénu. Divadlo "Za komínem" vzniklo přestavbou staré továrny.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD