Na jednu z nejmodernějších železničních tratí ve střední Evropě vyjedou od této neděli pravidelné linky. Vlaky se na tzv. Švestkovou dráhu (Most – Lovosice) vrací po pěti letech. Opuštěná budova někdejších jeslí v Praze 4 jde po mnoha letech k zemi. Demoliční firma už začala s pracemi, hotovo má být na jaře.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Změny jízdního řádu

Živý vstup Barbory Němcové

Nové jízdní řády podrobně

Na šesti dálkových spojích střídají České dráhy noví dopravci. Problémy můžou způsobit krajské jízdenky. Ve čtyřech regionech už totiž nebudou platit lístky Českých drah pro vnitrokrajské cesty.

Švestková dráha od neděle v provozu

Na jednu z nejmodernějších železničních tratí ve střední Evropě vyjedou od této neděli pravidelné linky. Vlaky se na takzvanou Švestkovou dráhu vrací po pěti letech. Trať stát před lety prodal společnosti AŽD Praha. Ta z ní udělala testovací polygon.

Opatření proti africkému moru prasat

Na Liberecku veterináři preventivně kontrolují chovy domácích prasat a to hlavně se zaměřením na možnou nákazu africkým morem. Nemoc se šíří v nedalekém Polsku.

Obvinění v kauze radarů ve Varnsdorfu

Okresní soud v Děčíně poslal starostu Varnsdorfu Stanislava Horáčka z ANO do vazby. Ten je obviněný v Klauze radarů na měření rychlosti ve městě. Vyšetřovaný je kvůli, pro město nevýhodným smlouvám se společností Water Solar Technology, která radary provo

Dva nové případy žloutenky v Liberci

Vleklá epidemie žloutenky typu A na Liberecku, při které se za celý rok eviduje celkem 119 prokázaných případů, z toho 85 v Turnově, ještě úplně neodezněla. Dva nové případy se objevily na základní škole Husova v centru Liberce.

D11 má územní rozhodnutí

Trasa D11 má územní rozhodnutí pro úsek Trutnov-hranice s Polskem.

Nový pavilon žiraf ve Dvoře Králové se otevře v sobotu

Zoo ve Dvoře Králové má nový pavilon pro žirafy - takže ty si tam nově bude možné prohlédnout i teď v zimě - a to už od zítřka. Do venkovních výběhů je totiž ošetřovatelé kvůli riziku uklouznutí nepouštějí.

Nový inteligentní most v Bohunicích

Most je v mnoha směrech moderní a unikátní zároveň. K jeho stavbě bylo využito kůrovcové dřevo a má zabudovaná čidla a další moderní technologie, které správce silnic na dálku a průběžně informují o jeho stavu.

Provoz ČOV Purum azstaven

Firma Purum nesmí provozovat ČOV v Hradci králové-Březhradě.

Spor o peníze za skládkování

Čáslav si nárokuje doplatek přes 600 miliónů korun za odpad uložený na skládce v katastru města.

Opuštěná budova jeslí na Praze 4 jde k zemi

Po jejím zbourání volali hlavně místní. Ve zchátralém domě totiž přebývali squatteři a bezdomovci. Demoliční firma už s pracemi začala, hotovo má být na jaře.

Přeplněné základky v Plzni

Plzeňské základní školy, především ty, které jsou na okrajích města, jsou téměř přeplněné. V některých třídách je více než 30 dětí. Pro učitele je tak výuka náročná.

Brzkov neustoupí, je stále proti uranu

Brzkov ani okolní obce na svém území nechtějí nic, co by mohlo vést k případnému obnovení těžby uranu. Nesouhlasí proto ani s poslední žádostí státního podniku Diamo na stanovení průzkumného území v této lokalitě.

Obří demoliční stroj dorazil do Prešova

Největší demoliční stroj ve střední Evropě vyjel v noci z Kladna a zamířil do slovenského Prešova. Tam dorazil dnes ve tři hodiny odpoledne. Zapojí se do bourání panelového domu, který minulý týden zničil výbuch a následný požár.

Horská služba je připravena na sezonu

Ta letní přitom byla pro záchranáře náročnější než v minulosti. Připsali si během ní téměř dva a půl tisíce zásahů, nejčastěji se jednalo o úrazy spojené s jízdou na kole.

Tzv. sudetská bedna vydala svoje tajemství

Železná bedna patří mezi předměty, které poutají největší pozornost v Muzeu v Sokolově. Našla se u Starého Sedla a své věci do ní uložily dvě německé rodiny na konci 2. světové války, když byly vystěhovávané.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD