Výdaje ve výši 8,356 mld. Kč na provoz a investice v příštím roce schválili plzeňští zastupitelé. Nejvíce peněz dá město na dopravu, na vybudování technologického parku, na byty nebo kulturu. Kostel sv. Havla na pražském Starém Městě bude mít nový zvon. Lidé se na něj složili za dvě a půl hodiny. Většinu z celkových víc než 111 tisíc korun poslali cizinci.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Zastupitelstvo Ústeckého kraje rozhodovalo o rozpočtu

Ústecký kraj má plánovaný deficit výrazně přesahující 0,75 miliardy korun - kraj ho obhajuje investicemi a restrukturalizacemi - tak, aby byl region atraktivnější jak pro své obyvatele, tak pro návštěvníky.

Schvalování rozpočtů i v dalších krajích

Vedle Ústeckého kraje se o rozpočtu na další rok rozhodovalo i v jiných krajích.

Rekordní výdaje na provoz a investice v příštím roce v Plzeňském kraji

V rozpočtu počítají radní se schodkem přes 1 miliardu 800 milionů. Nejvíce peněz dá město na dopravu, na vybudování technologického parku, na byty nebo kulturu.

Neaktuální nabídky Úřadu práce

Jedna výrobní firma ve Šluknovském výběžku v nedávné době propustila větší množství zaměstnanců. Ti si teď musí najít novou práci. Na webu Úřadu práce jsou ale neaktuální nabídky volných pracovních míst. Některé z nich jsou staré i několik let, například

Ministerstvo zemědělství dnes rozšířilo počet území mimořádně zasažených kůrovcem

Živý vstup redaktora Radovana Daňka z aktualizace tzv. kůrovcové rajonizace

Exnáměstek hejtmana kradl

Bývalý náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje, bývalý starosta Orlixckého Záhoří a bývalý předseda SNK-ED Helmut Dohnálek odcizil 10 tun dlažebních kostek.

V Karlových Varech začali s biologickou léčbou lupénky

Celosvětově se jí nakazí až tři procenta populace. Většina lidí ale neví, že lupénka není pouze kožní onemocnění ale může postihnout i celý organismus. Nově teď mohou pacienti využít tzv. biologickou léčbu. Jedno z takových specializovaných center je nově

klíčové jednání o budoucnosti letiště v Českých Budějovicích

Českobudějovičtí zastupitelé dnes schválili dohodu s Jihočeským krajem o prodeji 50 % akcií společnosti Jihočeské letiště České Budějovice. Město má zájem prodat svůj podíl, protože jeho roční příspěvek na provoz roste.

Obce v okolí Hradce Králové si připlatí za to, že k nim zajíždějí městské autobusy.

Nárůst představuje zhruba padesát procent, což jednotlivé samosprávy překvapilo.

Praha vytvořila pravidla pro reklamy u obchodů

Pražský magistrát vytvořil nová pravidla pro podobu reklam a poutačů v památkové rezervaci. Chce tak hlavně snížit takzvaný vizuální smog.

Trofej pro vítěze Stardance

V Jabloneckém podniku Preciosa dokončili trofej pro vítěze letošního ročníku Star Dance. Ocenění váží pět kilogramů - skládá se z bronzového podstavce a křišťálové broušené koule.

Tramvaj Václava Havla

Ulicemi Prahy jezdí revoluční tramvaj. Připomíná 30. let od kandidatury Václava Havla na prezidenta.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD