Dělníci dokončili stavbu Doubského mostu v Karlových Varech za cca 70 mil. Kč. Ten původní z šedesátých let museli kvůli špatnému stavu zbourat. V Lenoře na Prachaticku začala demolice domu, který 3. října zničil mohutný výbuch. Odborná firma chce vše chce stihnout do Vánoc.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Začala demolice poničeného domu v Lenoře

V Lenoře na Prachaticku začala demolice domu, který 3. října poničil mohutný výbuch. Odborná firma začala dnes ráno po rozednění trosky rozebírat.

Firma Purum nezabezpečila své pracoviště

Další problémy firmy Purum - tentokrát kvůli středisku na likvidaci odpadu v Hradci Králové. Inspektoři životního prostředí už se společností zahájili správní řízení.

Černé skládky v Česku

Odborníci v Česku vytipovali na 33 tisíc míst, která by podle leteckých a satelitních snímků mohla být kontaminovaná nebezpečnými látkami. Jedna z nejrizikovějších podob takového zamoření jsou černé skládky.

Zásah hasičů v mrazu

V pět hodin ráno začal hořet rodinný dům u průtahu Českou Třebovou. Zřejmě kvůli nedbalosti při topení v kamnech.

Volby v Bílině znova u soudu

Komunální volby v Bílině na Teplicku bude opět řešit ústavní soud. Odvolal se k němu Pavel Musil ze sdružení Nezávislý v Bílině HNHRM.

Problémy Dynama Pardubice trvají

Nejen rozzlobení fanoušci - problémy pardubického hokeje už řeší i tamní zastupitelstvo. Město jako většinový vlastník klubu nařídilo hloubkový audit a vyzvalo představenstvo, aby se zabývalo složením realizačního týmu.

Praha zatím audit EK nezveřejní

Praha prozatím nezveřejní závěry auditu k údajnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše. Shodli se na tom na mimořádném jednání radní.

Kraj nedovolí obnovit obec Zhůří

Zaniklou šumavskou obec Zhůří u Rejštejna developer a bývalý cyklokrosař Roman Kreuziger neobnoví. Jeho plány na vybudování několika domů zastavil Plzeňský kraj.

Mikulášský večer

Živý vstup redaktorky Blanky Poulové.

Mikulášský večer

Živý vstup redaktora Martina Štěpánka

Konec výluky mezi Plzní a Domažlicemi

Vlaky, které míří z Plzně do Domažlic a dál do Německa, už nebudou muset zpomalovat. Skončila totiž výluka na 1,5 kilometru dlouhém úseku modernizované trati.

Otevření Doubského mostu v K. Varech

Dělníci dokončili stavbu Doubského mostu v Karlových Varech. Ten původní z šedesátých let museli kvůli špatnému stavu zbourat.

Vodovodní potrubí potřebuje opravu

Živý vstup redaktora Erika Knajfla.

Pohotovost v pražských Malešicích končí

V pražských Malešicích ruší pohotovost. Od nového roku uzavřou dvě ordinace, které teď na tamní poliklinice fungují přes noc a o víkendech.

Uchovávání sazenic stromů v mraze

Nejen sysli, ježci nebo netopýři se ukládají k zimnímu spánku - odborníci z Vojenských lesů jako vůbec první v Česku učí hibernovat dokonce i stromy.

Chytré oblečení pro kojence

Stejně jako v případě vojenské uniformy „chameleon“ reaguje na změnu teploty. Upozorní, když je dítě přehřáté nebo má horečku.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD