Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil kupní smlouvy na pořízení 90 autobusů značky Iveco pro Ústecký kraj. Podle úřadu byly uzavřeny v rozporu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Městská část Praha 7 je kompletně bez heren. Majitelé uzavřeli poslední provozovnu, která ve čtvrti ještě fungovala.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

První sníh v Česku

Česko na mnoha místech pokryl sníh. Na horách napadlo až kolem dvaceti centimetrů. Na Vysočině zase působil potíže řidičům.

Zbloudilý Velbloud na liberecku

V Jizerských horách se ráno mezi Bedřichovem a Hraběticemi procházel velbloud - který v noci utekl svému majiteli. Teď už je zpět v ohradě.

Trest za grafitti na Karlově mostě

Za posprejování Karlova mostu uložil obvodní soud pro Prahu 1 dvěma německým turistům - bratrům Niclasi Steigerovi a Benjaminu Wittigovi roční podmínky, pokutu 100 tisíc korun a na 5 let je z Česka vyhostil.

Zeď z krabic k výročí 17. listopadu v Hradci Králové hroutí

Zeď z papírových krabic v Hradci Králové poškodil déšť a rozpadá se. Studenti ji začali stavět v pondělí a má připomenout podobnou událost před 30 lety, kdy byla podobná zeď ve městě symbolem revoluce

Podněty kvůli podezřelým zakázkám opět bezplatně

Ústavní soud zrušil poplatek 10 tisíc za upozornění na podezřelé veřejné zakázky. Na jeho nesmyslnost upozorňovali aktivisti i ombudsmanka Anna Šabatová.

Odpadky dovezené z Polska jsou jedním z témat právě probíhajícího zastupitelstva města Doksy.

Lidé chtějí vědět, jak je možné, že se italský nerecyklovatelný odpad ocitl v těsné blízkosti Máchova jezera, a to v areálu bývalé sodovkárny.

Skládka nebezpečných odpadů v Lhenicích

Lhenicím se podařilo zlikvidovat poslední tisíce tun kontaminované zeminy. Do konce sanace sice ještě zbývá asi rok prací, ale všechny nejtoxičtější látky už jsou pryč.

Boj se zápachem ve Kdyni

Už několik let obtěžuje obyvatele Kdyně zápach z tamní firmy JoWo Com, která vyrábí osvěžovače. Proběhlo tam už několik kontrol, ani jedna ale na nic nepřišla. Teď město věc znovu prošetřuje. Podle odborníků je problém v tom, že měřit zápach je obtížné.

Unikátní Ulričiny šperky v nové expozici

Letos je tomu 120 let, kdy hraběnka Ulrika von Levetzov zemřela. Oblastní muzeum v Mostě k této příležitosti znovu otevírá rekonstruovanou expozici. Opravy trvaly rok. Součástí nové expozice jsou nejen detaily ze života hraběnky, ale také její granátová s

Životní jubileum pamětnice Ležáků

Osmdesátiny dnes slavila mezi studenty gymnázia v Pardubicích pamětnice ležácké tragédie Jarmila Šťulíková-Doležalová.

Studentská stávka na Univerzitě Karlově

Na Filozofické fakultě Karlovy univerzity studenti stávkovali za lepší ochranu klimatu. V budově i přespali. Požadují mimo jiné rezignaci rektora Karlovy univerzity Tomáše Zimy.

Protesty v listopadu 1989 v Teplicích

Předzvěstí revolučních událostí v listopadu 1989 byly protesty v Teplicích. Demonstrace přitom byly svolané původně kvůli špatnému ovzduší. Časté inverze tam tehdy trvaly měsíce a povolené limity škodlivin během nich byly mnohonásobně překračované.

Český rozhlas spustil projekt Ježíškova vnoučata

V projektu Ježíškova vnoučata může kdokoliv splnit vánoční přání seniorům, kteří nemají nikoho, kdo by jim dárek daroval.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD