Začíná uzavírka dalšího úseku Slovanské ulice v Plzni. Oprava hlavní tepny s sebou přináší dopravní komplikace i nespokojenost tamních obyvatel a podnikatelů. Nejméně osmnáct lidí pomohlo muži z Chrudimska získat úvěr u jedné z finančních společností. Půjčky si vzali na sebe, peníze si ale nechal muž, který je nesplácel.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Případ ovlivňování veřejných zakázek v Kladrubech u konce

Roční podmínka, tři peněžité tresty, ale také 19 zproštění obžaloby. Po šesti letech tak končí případ ovlivňování veřejných zakázek na opravu Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem s evropskou dotací. Zatím nepravomocně.

Uzavírka dalšího úseku Slovanské ulice v Plzni

Opravy hlavní spojnice jižního Plzeňska s centrem města se táhnou už od začátku roku a obyvatelům a hlavně živnostníkům, kteří tam mají své sídlo, to způsobuje velké komplikace.

Cestující zachránil plný autobus po kolapsu řidiče

Scéna jak z akčního filmu, se šťastným koncem, se odehrála uvnitř linkového autobusu na ranním spoji z Liberce do Prahy: 50 cestujících za své zdraví i život vděčí mimořádné pohotovosti a odvaze jednoho z nich. Jeho jméno je Ivo Raisr.

Prostorám pod letenským metronomem hrozí zhroucení

Statika podzemí pod někdejším Stalinovým pomníkem v Praze na Letné je v tak špatném stavu, že by se tyto 50 let staré prostory mohly zhroutit - ukázal to čerstvý posudek. Projekty, které prostory chtěly využít, zkrachovaly nebo na ně z různých důvodů nedo

Úvěrové podvody

Muž z Chrudimska si bral půjčky na jiné osoby, které mu podepsali prázdné smlouvy. Škoda 300 tisíc korun.

Železniční muzeum na straně jedné a dílny společnosti CPR se zdravotně postiženými na straně druhé.

To jsou hlavní aktéři sporu, který zaměstnává úřady v Jaroměři a Hradci Králové.

Problémy s opravou silnice III/ 1631 u Lipna

V úseku mezi Novou Pecí a Bližší Lhotou stavební práce zbrzdily potíže s podložím. Přitom alternativní objízdná trasa neexistuje. Jedinou možností je přívoz přes Lipno.

Rozpad koalice na Praze 5

V městské části Praha 5 se rozpadla dosavadní koalice Pirátů, TOP 09, hnutí ANO a uskupení SNOP 5: Starosta z Pirátské strany Daniel Mazur může ve funkci skončit hned zítra - je totiž svolané místní zastupitelstvo, které by ho mohlo odvolat.

Plány a půl rok pražské koalice

Na Letiště Václava Havla by během tří let namísto klasických autobusů měly jezdit velkokapacitní elektrobusy. Radní zároveň hodnotili, jak koalice Pirátů, hnutí Praha sobě a uskupení Spojené síly pro Prahu funguje.

V Pačejově na Klatovsku vznikne hektarový lesní rybník na zadržení vody v krajině

Obec tak reaguje na dlouhotrvající sucho v celém Česku. Stavbu navíc z větší části financují zastupitelé ze státní podpory. Snaha o zadržování vody teď zaměstnává i dobrovolníky v Národním parku Šumava.

Policisté v Libereckém kraji kontrolují řidiče kamionů

Policie se speciálním autobusem jen dnes odhalili přes čtyři desítky přestupků nejčastěji řidiči jezdili bez bezpečnostních pásů, nebo se za jízdy dívali na filmy či telefonovali.

Česká televize otevírá nová regionální studia v Ústí nad Labem a Plzni

Po Českých Budějovicích a Hradci Králové přichází řada na Ústí nad Labem a Plzeň. Vedle běžných reportáží budou moci připravovat a vysílat i vlastní moderované pořady.

Gymnazista Marcel Horváth vydal vlastní mobilní hru

Marcel Horváth naprogramoval hru Elevator pro mobilní telefony. Z jeho úspěchů se raduje i občanské sdružení Romea, protože Marcel patří mezi úspěšné studenty, které podporuje.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD