První kobky na pražské Náplavce už jsou hotové. Na Rašínově a Hořejším nábřeží začnou fungovat nejdřív v druhé polovině října. V prostorách budou kavárny, ateliéry, galerie ale i pobočka městské knihovny. Tento týden se v Ústeckém kraji koná cvičení záchranných složek Rescue patrol 2019. Účastní se ho zdravotničtí záchranáři, hasiči, policisté a kynologové.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Senioři za volantem patří mezi nejohroženější skupiny

Na pravidelné prohlídky by měli docházet každé dva roky.

Počty seniorů s řidičským průkazem

Důchodců s platným řidičským oprávněním bylo loni v ČR 1 366 920. Těch ve věku 80 let a víc pak podle Ministerstv dopravy je 18 408. V roce 2018 při dopravních nehodách zemřelo 136 seniorů, což je 24,1% všech obětí nehod.

Jak se i ve starším věku coby řidič držet ve formě

Nejsnazší metodou, jak se senioři mohou udržet v kondici jsou pravidelné jízdy. Za volant by měli usednout alespoň jednou týdně a trasy v ideálním případě obměňovat.

Jak na vyšší podíl seniorů při nehodách reaguje Ministerstvo dopravy

Tomáš Neřold, vedoucí SO BESIP, Ministerstvo dopravy

Socha Koněva se přesune z náměstí Interbrigády

Zastupitelé Prahy 6 rozhodli, že pro sochu sovětského maršála vyberou nové a podle nich důstojnější místo. Teprve potom ji nahradí nový památník.

Závodní formule na dálnici D4

Červený monopost s číslem 7, které v šampionátu formule 1 používá finský závodník Kimi Räikkönen, se měl prohánět na Příbramsku. A policisti teď chtějí zjistit, kdo byl za volantem.

Inspektor ČOI u soudu

Údajné napadení vietnamského obchodníka z Jindřichova Hradce zaměstnancem České obchodní inspekce začal řešit soud. Inspektor ČOIky měl v polovině dubna během běžné kontroly urážet a následně uhodit syna majitelů prodejny. Jednání soudu bylo nakonec odroč

Na přejezd v Uhříněvsi se vrací provoz

U pražské Uhříněvsi dnes začaly znovu jezdit vlaky po obou kolejích. Přejezd pro auta se pak otevře zítra ráno. Provoz tam železničáři obnovují po páteční srážce vlaku s kamionem. Ten vjel na přejezd a zůstal stát mezi sklopenými závorami.

Magnetická rezonance v heldáčku Policie

Nákup magnetické rezinance pro nemocnici v Náchodě vyšetřuje po kritice tendru od poslance hnutí ANO Pavla Plzáka policie.

Z liberecké buňky ANO vystoupili čtyři členové

Z liberecké buňky ANO odešel jeden zastupitel města a jeden kraje. Důvodem jsou podle nich nestandardní praktiky, ke kterým dlouhodobě dochází v hnutí v kraji. Jako příklad uvedli provázání některých členů ANO s firmou BusLine.

Rekonstrukce pardubické radnice

Stavbaři dokončili opravu pardubické radnice. Odhadované náklady 60 milionů korun nakonec stouply na dvojnásobek.

Cvičení záchranných složek

Jak reagovat na velké vlakové neštěstí nacvičují v Ústeckém kraji. Účastní se ho zdravotničtí záchranáři, hasiči, policisti i kynologové. Dnes trénovali přímo v Děčíně.

Nehoda na přejezdu v Sověticích

Řidič osobního auta zemřel po srážce s vlakem na železničním přejezdu v Sověticích na Královéhradecku. Provoz na trati Turnov – Hradec Králové byl kvůli tomu do 14 hodin přerušený. Devatenáct lidí ve vlaku vyvázlo bez zranění.

Jednou z nejrušnějších křižovatek v Liberci projížděli řidiči podle pokynů policistů

Ve městě se totiž konala soutěž o nejlepšího regulovčíka. Loňský titul obhájil David Rubeš z Litoměřic.

Na Šumavě vzrůstá populace rysa ostrovida

Do chráněných oblastí se stále častěji dostávají jedinci z oblastí mimo národní park. Navíc se rys dožívá na Šumavě stále vyššího věku. Na letošních snímcích z fotopastí jsou zachyceny i šelmy, které park sleduje už od začátku projektu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD