Obce, které dostaly svobodu ve vojenských újezdech, začínají investovat do zastaralé infrastruktury. Armáda před převodem už většinou zásadní opravy nedělala. Dopravní policii v České republice chybí asi 11 % policistů. Slouží jich přibližně 3300, tabulkových míst je asi o 400 víc.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Investice v Doupově

Obce, které dostaly svobodu ve vojenských újezdech, začínají investovat do zastaralé infrastruktury. Armáda před převodem už většinou zásadní opravy nedělala

Investice v Polné na Šumavě

A investují taky v Polné na Šumavě, která byla dřív součástí vojenského újezdu Boletice. Zprivatizovali první domy a budují novou infrastrukturu a zázemí pro turisty.

Obří ekotanker zvedl Labe

V loděnici u Lovosic dnes spustili na vodu obří tanker na převoz olejů. Kdy ale vypluje do Nizozemska, se neví. V přístavu bude čekat, až v Drážďanech stoupne hladina řeky Labe.

Mecenáš zachraňuje Schindlerovu továrnu

Továrna v Brněnci na Svitavsku, kterou proslavil oscarový film Stevena Spielberga Schindlerův seznam, se v příštích letech změní na památník.

Chytrá okna nepropustí teplo. Pomohou řidičům i lidem ve skleněných budovách

Teploty nad 30 stupňů Celsia se už druhý den - drží - v Plzni. Na své si tak - přijdou milovníci - vodních radovánek, horkem a vysokými teplotami však trpí nejen staří a nemocní, ale i lidé v některých zaměstnáních. Řidičům nebo lidem v kancelářích by moh

Málo dopravních policistů.

V Česku chybí dopravní policisté. Nově se otevřelo vzdělávací zařízení v Jihlavě.

Turistům u šumavských jezer chybí už řadu let toalety

Kvůli tomu sem technické služby ze Železné Rudy musí jezdit téměř každý týden uklízet. Správa parku slibovala už před šesti lety vybudování infocentra se zázemím nedaleko Černého jezera. Na výstavbu ale nemá park prostředky. A vyvážení chemických záchodů

Možná stavba další budovy Záapadočeské galerie

O tom, zda se začně stavět nová budova Západočeské galerie, by mohlo být už brzy jasno. Teď záleží na Ministerstvu kultury, zda tento projekt finančně podpoří.

Festival Industry Open

V Plzni a nejen tam - v celém Plzeňském kraji začíná premiérový ročník festivalu Industry Open: Ten dá možnost navštívit a prohlédnout si jinak nepřístupné technické památky, podniky a výrobní závody.

Zemědělské farmy se otevírají veřejnosti.

V pátek a sobotu mohou lidé navštívit 80 zemědělských družstev v Česku.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD