Zaměstnanci plzeňských hutí a kováren Pilsen Steel nedostali celou mzdu za únor. Podnik, jenž v loni prosinci zastavil výrobu a na který ruští majitelé podali návrh na insolvenci, dluží věřitelům přes 5 mld. Kč. Vřídelní kolonádu v Karlových Varech čekají rozsáhlé opravy za 21 mil. Kč. Díky ní se tryskající Vřídlo konečně vrátí na své původní místo – do prosklené kopule.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

První simulátor pro strojvedoucí

Auto na přejezdu nebo protijedoucí vlak na stejné koleji - to jsou mimořádné události, na které teď má strojvůdce připravit nový simulátor lokomotivy. Dnes ho dráhy představily ve školicím středisku v České Třebové.

Nejtragičtější nehody na železnicích

Za posledních 25 let se na české železnici staly tisíce nehod. Z nich samozřejmě vyčnívají ty nejtragičtější.

Strojvedoucí v Česku

Tři a půl tisíce strojvedoucích - tolik jich brázdí Česko jenom v barvách Českých drah. Povolání je to mimořádně náročné a taky zodpovědné. Co všechno musí umět, než se postaví za páky lokomotivy, zjišťovala Monika Nováková.

HOST: generální ředitel Českých drah o bezpečnosti na železnicích

A náš dnešní host k tématu - můžeme říct nejpovolanější - předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Miroslav Kupec.

Přibývá požárů lesů

Požárů lesních porostů přibývá. Napříč republikou k nim hasiči vyjíždějí několikrát za den. Během včerejšího odpoledne překročil počet podobných zásahů trojnásobně dlouhodobý denní průměr. Právě teď bojují s jedním rozsáhlý u České Kamenice na Děčínsku.

Pilsner Steel stále v odstávce

Zaměstnanci plzeňských hutí a kováren Pilsen Steel stále nedostali celou mzdu za únor. Podnik, který loni v prosinci zastavil výrobu a na který jeho ruští majitelé podali návrh na insolvenci, dluží věřitelům přes pět miliard korun.

Oprava vřídelní kolonády

Vřídelní kolonádu v Karlových Varech čeká oprava. Stát bude 21 milionů. Téměř tři roky radnice řešila, jestli kolonádu, která je v havarijním stavu, zbourá, nebo opraví. Teď se definitivně rozhodla se pro rekonstrukci.

Problematický bazén v Písku

Zanedbaný plavecký bazén v Písku - problém, se kterým si tamní radnice už 17 let neví rady. Areál z 80. let dosluhuje, jeho provoz je ztrátový a jenom nejnutnější údržba stojí město miliony ročně.

ŽIVĚ: Písecké zastupitelstvo rozhoduje o bazénu

A jednání o novém bazénu v Písku sledoval Martin Štěpánek

Diagnosika Palackého a Barrandovského mostu

Potápěči prozkoumali stav pilířů Palackého mostu v Praze, který propojuje Smíchov a centrum města. Práce jsou součástí celkové diagnostiky stavby. Ta bude základem pro rozhodnutí, co všechno se na mostě bude opravovat.

Mosty v Česku jsou ve špatném stavu

A ještě přidáme pohled na další mosty v Česku. Na silnicích nižších tříd jich je celkem 13 tisíc a podle zjištění České televize je téměř tisícovka z nich ve velmi špatném stavu.

Nová opatření na jezu smrti

Jeden z nejnebezpečnějších říčních jezů v Česku má nové zabezpečení. Jez Pilař na řece Lužnici u jihočeské Třeboně si vyžádal už desítky lidských životů. Teď tu vodáky a plavce chrání nové prvky, které mají pomoci hasičům při záchraně tonoucích. Právě dne

Přehrady na Liberecku jsou po zimě plné

Většina vodních nádrží v Libereckém kraji je po zimě plná. Ještě v prosinci přitom třeba v Liberecké přehradě scházelo od normálního stavu přes 70 procent objemu vody. Oproti loňskému roku jí do nádrží přiteklo více.

Začíná chřestová sezona

Začala sezona chřestu. Sklízejí ho třeba ve středočeském Hostíně u Vojkovic. Dokonce o dva týdne dřív než loni.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD