Letiště Karlovy Vary v současné době zajišťuje pouze jednu mezinárodní linku, a to do Moskvy. Letiště je ztrátové, proto chce kraj zajistit do budoucna nové linky a hledá i jeho další využití. Dnešek, tedy druhý duben, je světovým dnem autismu. Rodin, které se musí vyrovnat s duševním postižením svých dětí, jsou v Česku tisíce.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Letiště Pardubice ve ztrátě

Ve ztrátě 19 miliónů korun je za loňský rok firma EBA, provozovatel eltiště v Pardubicích. Na letošek plánuje mínus 40 miliónů.

PRoblémy Karlovarského letiště

Z letiště v Karlových Varech teď létá pouze jediná mezinárodní linka. A to do Moskvy. Loni tam odbavili zhruba 40 tisíc cestujících. Proti roku 2017 je to nárůst o 110 procent. Přesto je tamní letiště ztrátové.

Zavřená D5 u Plzně

Komplikace na dálnici D5 u Plzně. Kvůli opravě vozovky je ve směru na Prahu uzavřený hlavní nájezd u Ejpovic.

Obce proti sobě kvůli sjezdu

A na silnicích kolem Plzně ještě zůstaneme. Velký rozruch způsobila ve městě závěrečná etapa stavby takzvaného západního okruhu. Plánovaný sjezd v Radčicích totiž tamní obyvatelé v referendu odmítli.

Světový den autismu

Druhý duben je světovým dnem autismu. Rodiun, které se musejí vyrovnat s duševním postižením svých dětí, jsou v Česku tisíce. O postiženou Sáru se už patnáct let starají taky Votrubovi z Borovan na Českobudějovicku.

HOST: jak se žije autistům v Česku

Viděli jsme několik případů - dobrých i těch smutných. Jak se v Česku žije autistům a jejich rodinám - to teď probereme s Lenkou Bittmannovou, speciální pedagožkou z Národního ústavu pro autismus.

Autismus v Česku

A teď ještě několik údajů: S poruchou autistického spektra se rodí každé 75. dítě. Podle odhadů by v Česku mohlo žít s autismem zhruba 100 až 200 tisíc lidí.

Nelegální odpad v Mimoni

Nelegální skládku odpadu objevili přímo v centru Mimoně v bývalé provozovně dnes už neexistujícícho podniku. Starostu města na ni upozornili místní, kterým vadil silný zápach. Případem se zabývá policie i pracovníci inspektorátu životního prostředí v Lib

Více než 2000 odborníků a přes dvě stovky přednášek a diskusí.

Takový byl 22. ročník konference Internet ve státní správě a samosprávě, který odpoledne skončil v Hradci Králové.

Den krvebraní

Studenti středních a vysokých škol dnes v Českých Budějovicích hromadně darovali krev. Připojili se tak k projektu Krvebraní, který se v krajském městě koná už po sedmé. Jeho cílem je zvýšit počty dárců právě mladými lidmi, kteří dosud krev ještě nedarova

Sezóna medvědího česneku

Desítky lidí míří v těchto dnech na sběr medvědího česneku na Nemošické stráni nedaleko Pardubic. Trhání rostlin je přitom na přírodní památce zakázané.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD