Českem se prohnal silný vítr. Nejhorší situace panovala na horách. Vítr v Krkonoších v noci na pondělí dosahoval síly orkánu. Obce Holoubkov, Mýto a Kařez na Rokycansku před půl rokem zakázaly vjezd kamionům. Dnes si obyvatelé chválí, že v obcích poklesla hladina hluku i množství prachu.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Následky po vichřici

Nejsilnější vítr, který se letos přehnal Českem. Zaměstnal hlavně hasiče, kteří od půlnoci vyjížděli k víc než dvěma tisícům událostí. * Vlaky na železničním koridoru mezi Českými Budějovicemi a Prahou nejezdily, řadu z nich České dráhy musely odřeknout.

Kalamitní stav na Vysočině

Energetici vyhlásili ve většině krajů kalamitu, její následky stále likvidují. Bez proudu bylo nad ránem 315 tisíc domácností - a i teď krátce před šestou hodinou večer bylo bez elektřiny několik tisíc odběrných míst.

Bez elektřiky bylo 315 000 domácností

V jižních Čechách jsou bez proudu stále tisíce domácností a institucí, poruchy jsou na vedení vysokého napětí. Energetici je postupně odstraňují a zajišťují náhradní zdroje napájení například pro domovy seniorů.

Vítr zastavil provoz na tratích

Živý vstup redaktora Radima Bártů.

Vítr utrhl střechu úřadu v Ostrově

V Ostrově na Karlovarsku silný vítr utrhl polovinu střechy finančního úřadu v centru města. Nikdo nebyl zraněn a úřad dokonce dnes otevřel. Kusy střechy, které se rozlétly po okolí, ale poškodily osm zaparkovaných aut.

Déšť zvedl hladiny řek

Živý vstup redaktorky Lucie Pelanové.

Pardubický a Ústecký kraj - následky větru

Noční větrná smršť zaměstnala na celý den hasiče i energetiky. V Ústeckém kraji dnes bez proudu zůstalo 13 tisíc domácností.

Výpadky eletřiny na Liberecku

Živý vstup redaktroky Karolíny Víchové.

Středočeský kraj - následky větru

Středočeští hasiči museli do desáté hodiny ráno vyjet téměř pětsetkrát. Ve většině případů se jednalo o popadané stromy a zlámané větvě.

Orkán na Sněžce

Vítr v Krkonoších v noci na pondělí dosahoval síly orkánu. Nejvíc foukalo na Sněžce. Tam naměřili rychlost větru v nárazech až 196 km/h.

Havárie autobusu plného dětí

Na Jihlavsku odpoledne havaroval linkový autobus se 17ti dětmi školního věku. Narazil do stromu a vyjel ze silnice na pole. Při havárii se zranila většina dětí.

Omluva za zranění pyrotechnikou na zápase

Fotbalová Viktoria Plzeň se omluvila za chování několika fanoušků, kteří v sobotním zápase na Spartě zranili pyrotechnikou diváky ve vedlejším sektoru. Klub chce těmto jednotlivcům zamezit vstup na stadion a bude po nich vymáhat náhradu škody.

Miliony do pardubického hokeje

Pardubická radnice uvolní další miliony korun na záchranu klubu HC Dynamo před krachem. Klub čeká baráž o udržení v extralize.

Ústávní soud rozhodl v případu rybníků

Rybářství Třeboň zatím nemusí vrátit státu šest rybníků a další pozemky z bývalého církevního majetku. Ústavní soud totiž odložil vykonatelnost verdiktu jihočeského krajského soudu z roku 2017, a to do doby, než rozhodne o ústavní stížnosti podniku.

Spor o zastávku

Ministerstvo dopravy řeší spor Správy železniční dopravní cesty a obce Čermná nad Orlicí v Královéhradeckém kraji. Na železniční trati, která vesnicí prochází, se má stavět druhá kolej.

Nové planetárium v Českých Budějovicích

Českobudějovické planetárium se posunulo na světovou úroveň. Nová digitální technologie umocňuje zážitky při pozorování noční oblohy, ale i snímků z družic a průletů vesmírem. Jeho modernizace stála 14 milionů.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD