Kvůli nenaplněné kapacitě chtějí středočeští radní od příštího školního roku sloučit čtyři střední školy ve dvě. S tím ale nesouhlasí Středoškolská unie. Přesun odmítají taky někteří učitelé. V Praze pracuje stále víc cizinců. Poslední čísla ukazují, že každý čtvrtý nebo pátý člověk, který pracuje v hlavním městě, má cizí státní příslušnost.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Víc kamer v parcích, bezpečnější MHD

Víc kamer v parcích a bezpečnější městskou hromadnou dopravu. Most pracuje s výsledky loňského dotazníkového šetření mezi lidmi. Místa, kde je nejvíc problémů má pak navíc zanesené v tzv. mapě přestupků.

Centrum Liberce někteří lidé vnímají jako nebezpečné místo.

Situace se vyostřila před týdnem, kdy policie řešila rvačku přímo v obchodním domě.

Právní konference svazu obcí a měst

Na 150 zastupitelů českých obcí dnes diskutovalo na konferenci nejen o svých právech. Témata se týkala i kamerových systémů, stavebního zákona nebo novinkách v oblasti legislativy.

Ministerstvo financí v Česku ke konci ledna evidovalo 39 tisíc hracích automatů

V Pardubickém kraji pak více než 1400. Za posledních pět let jen tady jejich počet klesl o skoro 800. Řada obcí hazard vykázala - za cenu nižších příjmů, ale také nižší kriminality. To je i případ Ústí nad Orlicí - regulace heren tu začala v roce 2014.

Slučování škol

Místo čtyř středních škol dvě. Sloučit je chtějí od nového školního roku středočeští radní.

O další těžbě na dole Bílina se rozhodne do květnu

Do konce května vydá ministerstvo životního prostředí stanovisko k rozšíření těžby na dole Bílina. Těžaři by chtěli do roku 2035 vytěžit skoro 150 milionů tun hnědého uhlí. Proti jsou, ale kromě jiných, i některé obce z okolí. Na ministerstvo přišlo 4 tis

Zloději v lyžařských střediscích

Ukradená auta, lyžařské vybavení nebo třeba batohy teď zaměstnávají policisty v horských střediscích. Zvlášť o prázdninách. Třeba do Špindlerova Mlýna přijede v zimě i dvacetkrát víc lidí než po zbytek roku.

Drahá zima pro silničáře

Letošní zimní údržba bude nejdražší za posledních 13 let, alespoň pro jihočeské silničáře. Může za to lednové počasí. Silničáři spotřebovali víc posypového materiálu, než za celou loňskou zimu. Do začátku února vysypali na cesty 78 tisíc tun soli a drtě.

Silničáři v Bedřichově odstraňují sněhové mantinely podél silnic

V horských oblastech komplikují dopravu sněhové mantinely. Zavalené jsou i chodníky a auta tak kličkují mezi turisty na silnicích. V těchto dnech silničáři v celém Bedřichově mantinely pomocí fréz odstraňují.

Zikmund a Hanzelka po 100 letech

Plzeňský rodák, známý cestovatel a spisovatel Miroslav Zikmund oslaví 14. února sto let. V jeho rodném městě pojali jubileum netradičně, radnice podpořila projekt dvou mladých dobrodruhů, kteří se vydali po stopách Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky.

Vodní záchranáři vychovávají své nástupce

Fyzicky i psychicky náročný týden mají před sebou studenti Jihočeské univerzity, konkrétně oboru záchranář. Členové Vodní záchranné služby v Dolní Vltavici pro ně připravili kurz, jehož hlavní tématem je záchrana lidí, kteří se proboří pod led.

Herec Miroslav Donutil má v rodné Třebíči bustu

Jejího odhalení se osobně zúčastnil a pak na schodišti třebíčského Divadla Pasáž kromě busty vystavil také svůj originální kostým z historicky nejhranější činohry pražského Národního divadla Sluha dvou pánů.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD