Nemocnice napříč republikou řeší nedostatek sester i dalšího zdravotnického personálu. Na Prachaticku se proto rozhodli, že si začnou své vlastní budoucí sestry vzdělávat sami. Správa KRNAP chce po víc než 25 letech změnit takzvanou zónaci. Označování 1. 2. a 3. zóny změní na čtyři chráněná přírodní pásma.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Oprava lanovky na Bukové hoře

Provozovatel skiresortu Buková hora na Orlickoústecku dnes opravoval lanovku, na kterou včera spadl strom. Případem se zabývá Drážní úřad i policie, pro jejíž další postup budou rozhodující výpovědi svědků události.

Bezpečnost v šumavských skiareálech

Živý vstup redaktora Zdeňka Mlnaříka.

Ztraceni na Sněžce

Při sestupu z vrcholu Sněžky museli asistovat členové Horské služby z Pece pod Sněžkou. Dva muži, kteří byli na vrcholu odhazovat návěje cestou zpátky zabloudili.

Dopravní kolaps v Plzni způsobila ledovka

Motoristy v Plzni ráno zaskočila ledovka. Policisté tak museli řešit dvě desítky nehod. Kvůli nesjízdné Karlovarské třídě pak některé spoje městské hromadné dopravy nabíraly více než půlhodinová zpoždění.

Ideální podmínky pro zimní sporty panují i na Vysočině

Až půl metru přírodního sněhu na tratích pro běžkaře a osm otevřených skiareálů pro sjezdaře – to je nabídka pro vyznavače zimních sportů v Kraji Vysočina. Tradičně nejlepší podmínky pro lyžování jsou v okolí Nového Města na Moravě.

Pyrotechnici bombu v Pardubicích nenašli

V pardubické části Svítkov dnes bagr vykopal ze země pouze několik kovových předmětů. Pyrotechnici se původně obávali, že by mohlo jít o nevybuchlou munici z druhé světové války.

Dražba kladenské huti Poldi

Živý vstup redaktorky Báry Měkotové.

Historie ocelárny Poldi

Zajistit práci a perspektivu pro tisíce lidí na celých sto let dopředu. S tímto záměrem založil před 129 lety huť rakouský podnikatel.

Na Václavském náměstí se zapálil muž

Na Václavském náměstí v Praze se dnes odpoledne polil hořlavinou a zapálil asi čtyřiapadesátiletý muž. Kolemjdoucí ho uhasili.

Nemocnice mají nedostatek sester

Nemocnice napříč republikou řeší nedostatek sester i dalšího zdravotnického personálu. Lůžková oddělení ani ordinace přitom bez nich nemohou fungovat. Někde se nemocnice snaží obrátit do zahraničí a přilákat sestry třeba z Ukrajiny.

Obavy ze změny zonace v Krkonoších

Správa KRNAP chce změnit zónování národního parku. Provozovatelé lyžařských areálů i starostové měst a obcí se obávají omezení rozvoje a turtistiky v Krkonoších.

Návrh nové zonace na Šumavě

A podobné téma se řeší také v Šumavském národním parku. Už příští týden v úterý bude jeho vedení předkládat Radě parku návrh nové zonace. Starosté obcí se bojí, že přijdou o turisty.

Peníze KSČM sebral tamní místopředseda

Krádež 32 tisíc korun z kanceláře okresního výboru Komunistické strany Čech a Moravy ve Strakonicích je objasněna.

Informační a navigační systém v Praze

Lepší značení výstupů z metra, víc přehledných map v ulicích a digitální cedule ukazující reálné časy příjezdů autobusů nebo tramvají - tak by měl podle lidí vypadat informační a navigační systém v Praze.

Skupina podvodníků v kamionové přepravě

Škodu za 170 milionů korun na území Vysočiny, Plzeňského Kraje a Maďarska má na svědomí organizovaná skupina 12 podvodníků v kamionové přepravě - je mezi nimi 5 Slováků. Měli padělané doklady a během týdne dokázali ukrást zboží za 20 milionů.

Umístění Slovanské epopeje

Slovanská epopej, cyklus dvaceti velkoformátových obrazů Alfonse Muchy, se možná znovu vrátí na zámek v Moravském Krumlově. Dočasné zapůjčení na místo, kde bylo dílo vystavené 48 let, teď zvažují pražští radní.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD