Záchranné složky Plzeňského kraje mají personální problémy. Záchrance dlouhodobě chybí řidiči. Policistů je nedostatek hlavně na Tachovsku. Uhelná elektrárna v Opatovicích znovu oživuje plán na výstavbu spalovny komunálního odpadu. Ta by teplem zásobovala jak Hradec Králové, tak Pardubice.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Zdravotničtí záchranáři v česko-polském pohraničí musí čelit pro ně těžko pochopitelné situaci.

Při zásazích nemohou legálně pomáhat mimo území vlastního státu – a to kvůli absenci mezistátní smlouvy, která by to umožňovala.

Chybí řidiči záchranáři

To všechny záchranné složky v Plzeňském kraji se momentálně potýkají s jiným problémem - personálním: Zdravotnické záchrance akutně a už dlouhodobě chybí řidiči.

Vyklízení Kliniky, den druhý

V budově bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici v Praze na Žižkově, kterou se od včerejška snaží vyklidit soudní exekutor, zůstává už jen několik posledních, radikálních aktivistů: Ti se teď usadili na střeše.

Další jednání odborů a Severočeských dolů

V Chomutově dnes ztroskotalo další jednání mezi vedením Severočeských dolů a zástupci odborů. Ti požadují navýšení tarifních mezd.

V Jablonci nad Nisou platí kvůli sněhové situaci kalamitní stav.

Silnice jsou plně průjezdné, na chodnících se intenzivně pracuje. Kalamitní stav bude v Jablonci n. N. platit minimálně do pondělí.

Problémový strakonický obchvat

Silniční obchvat Strakonic je otevřený sotva několik měsíců a už má problémy: Na svazích kolem silnice se objevily trhliny, zemina se tam začala sesouvat. Řidiči jsou nabádaní, aby úsekem projížděli opatrně a ostražitě.

Myšlenka kontroverzní spalovny oživá

Před lety spalovnu u Elektrárny Opatovice veřejnost odmítla. Teď plán znovu ožívá. Kvůli evropské legislativě, která zakáže skládkování.

Silnice 1/13 u Hostomic v pohybu.

U Hostomic na Teplicku začal inženýrsko-geologický průzkum svahu pod silnicí 1/13. Ta propojuje pět okresních měst a vede přes celý Ústecký kraj. Půlku vozovky tam Ředitelství silnic a dálnic uzavřelo, kvůli sesuvu stahu už na přelomu října a listopadu. T

Kraj doplácí na záchytku

Jihočeská záchranná služba a kraj doplácejí na provoz záchytky miliony korun. V Českých Budějovicích se lékaři a sestry postarali jen v loňském roce o 1300 opilců. Za služby a přespání v protialkoholní stanici, ale většina z nich 1200 korun nezaplatila.

Opravy mostů v Jihočeském kraji

Dalších 7 mostů ve špatném stavu letos opraví Jihočeský kraj. Za téměř 50 milionů korun projdou rekonstrukcí například mosty u zámku v Bechyni, ve Stachách, v Nové Včelnici a také poslední dochovaný řetězový most v Česku - takzvaný Stádlecký most.

O Lítačku není na školách zájem

Pražská Lítačka do škol, která měla kromě dopravy sloužit taky ke vstupu do školních budov nebo k vydávání obědů, se zatím v praxi příliš nerozšířila: Do projektu se v hlavním městě přihlásilo jen 10 škol.

Úprava běžeckých stop v Krkonoších

Na hřebenech Krkonoš napadl od nového roku metr nového sněhu. Počasí láká na víkend na horách a tisíce lidí míří do Krkonoš i kvůli běžkám. Místní rolbaři proto upravují stovky kilometrů běžeckých tras.

Zapomenutí legionáři z Chomutovska a Mostecka

Třináct let pátrá Miroslav Jančar z Jirkova po osudech československých legionářů z Chomutovska. Jejich příběhy vydal knižně. Teď hledá legionáře, kteří se narodili nebo žili na Mostecku.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD